bugün

bıyıkları vardır. kumaş pantolon giyer. elinde tesbih kahvelere gider. dur lan bu kız değil bildiğin ahmet abi.
Cok guzel kizdir, türküyü sever.
(bkz: sevcan orhan)
on numara kızdır. türkü tadındadır eminim. memleketi yaşatacak kadındır erkeğine.
Elinde Gitar taşıyan saçı uzun kulağı küpeli tuhaf tuhaf konuşan erkekten daha delikanlı olduğu aşikardır.
kezbandır, saçları daima bakımsız ve sesi de sandığından kötüdür.
bağlamaya bayılırım bağlama çalarım da fakat itici geliyor bağlama çalan kız.
esmer, tunceli yahut sivaslı, alevi, pastoral, birasever, yağlı vücutlu, cana yakın kızdır.
itici buluyorum.
modern değil doğaldır.

Bizim milletimiz doğal olsun diye 3 liralık domatese 5 lira verir doğallık önemli der.

Ama iş bağlamaya gelince çağ dışı.
iki yüzlülük budur.
Doğalsan tamamen doğal, modern isen tamamen modern ol.
semah çalarak öğrenmiştim. epey uzunca da alevi derneklerinde, korolarda, çocuk tiyatrolarında çaldım. herkes paralayacağımı, müzik kulağımın olduğunu, çok iyi çaldığımı söylüyordu. kendime güvenim tamdı. sonra nasıl oldu anlamadım düğünde misket çalarken buldum kendimi. benim de zirvem buydu. iyi ki zirvede bırakmışım.
kolpa kızlardır. iki tel tıngırdatıp hasret gültekin gibi davranırlar. saygılar.

not:allah'tan aşık veysel gibi büyük ozanlar gibi davranmıyorlar yoksa ben o bağlamayı... anladınız siz. saygılar.
benimdir. Ses'siz Bağlama Bağlama değildir.
Imrenerek izlediğim kızdır hatta sesi de güzelse kıskanacağım kızdır.
Ben çalamıyorum bari böyle müzikle içiçe bir ev/oda arkadasım olsun diye de dua etmekteyim.

Siz buradaki yorumlara bakmayın bağlama candır.
Leştir.
Genelde alevi olurlar.

Evde de duvara asarlar bağlamayı.
genelleme yapmamakla birlikte evet alevi olurlar.
ruhları türkü gibi berrak olur,
yürekleri sıcak
gönülleri bolca'dır.
O ben oluyorum
Alevi değilim. Sivaslı hiç değilim.
Batılıyım. içimden gelerek severek icra ediyorum bu iş tutku meselesi çoğuna göre oldukça güzelim sesim desen sevcan orhan gibi öterim
itici kızdır. Bak türkü dinlerim ama ne bileyim böylesi bi kız gram çekici gelmez. Ama müzik aleti çalması güzel bir eylemdir.
birlikte rakı içmelik kız. rakıyı da pek sevmem ama alkol ihtiyacı varsa her türlüsü gider. ama uzun sürmez. tsm ve türkü bir yerden sonra bayıyor çünkü. hele kafam güzel olmamışsa ve sıkılırsam bağlamayı elinden alıp yere vura vura parçalayabilirim. limitsiz rakımı ve mezemi eksik etmezse istediği kadar çalsın o ayrı.
Yüsdeyüs enercii bu nasıl bi siinerciii' diye sikimsonik bir şarkı dinlemeyip sazını çaldığı için 1-0 önde başlar kalplerde.
bağlama çalıp türkçe macarca karışık şarkı söyleyen maria adlı bir macar var idi sanırım aklıma o geldi..