1. 1.
  webrazzi de yazan haber.

  istanbul büyükşehir belediye başkanı seçildikten sonra binali yıldırım'ın gerçekleştireceği belki de en önemli ve en büyük vaatlerden biridir.

  binali yıldırım vizyon sahibi bir siyasetçi. bu vaat bile tek başına bunu kanıtlar nitelikte. özellikle son dönemlerde bilim ve teknoloji adına verilmesi gereken vaatler çoğalmalıyken binali yıldırım dışında bu konularla alakadar olan adayları pek göremiyoruz. ki, teknoloji de artık şehir hayatının en önemli unsurlarından biri.

  peki verilerin girişimcilere açılması ne anlama geliyor? hem girişimciler hem de şehir halkı için kolaylık anlamına geliyor en başta. elde edilen verilerle birlikte yapılacak yeni uygulamalar istanbul gibi bir metropolde yaşayan insanların hayatını epey kolaylaştıracaktır.

  https://webrazzi.com/2019...i-girisimcilere-acilacak/
  -3 ... kaplan vezir
 2. 2.
  Mernis verilerini, 50 milyon vatandaşın kimlik bilgilerini sattıkları gibi mi?
  4 -3 ... n dakota
 3. 3.
  mal mısınız arkadaş. mernisle bunun ne ilgisi var. adam apileri açacak. tıpkı moovit uygulamasının ortaya çıktığı gibi hiç akla hayale gelmeyen ama çok kullanışlı uygulamalar çıkacak. akıllı olan girişimci erken davranırsa bundan hakkı olan parayı da kazanacak.

  ezbere yorum yapmaktan vazgeçemiyorsunuz dimi. şu ülkenin yandaşı da muhalifi de leş amına koyayım.
  3 -1 ... dakandaz
 4. 4.
  yapılırsa ortaya faydalı işler çıkabilir.

  Ancak binali'nin vizyon sabihi olduğunu söylemek beni güldürdü.

  binali'nin vizyonu :
  https://video.uludagsozluk.com/v/binali-yıldırım-ın-izmir-belediyesine-aday-olması-13696/

  4 -1 ... altan518
 5. 5.
  olayı yanlış anlayan arkadaşlar olmuş. o veri o veri değil. api açılacak. misal, toplu taşıma kullananların çok işine yarayan mobiett uygulaması var. bunun gibi uygulamalar çıkacaktır. farklı uygulamalarla yol durumları, kestirmeler, hava durumu, rasathane bilgileri olabilir veya bunlar ve benzeri bilgiler tek uygulamada toplanabilir.

  bilim üssünden de bahsediliyor ki, zaten bu tarz üslerin ve teknokentlerin sayıları da istanbul için az. daha da artmalı. sen orada bin tane proje yaparsın bir tanesi çığır açar. teknoloji ve yazılımda girişimcilik böyle bir şey. yeter ki girişimciye ortam sağlansın. binali yıldırım'ın da yapacağı şey bu işte.
  ... dursundurdu
 6. 6.
  orta vadede fayda sağlayacağı kesin bir uygulama olacak.
  ... simit experi
 7. 7.
  bana bir tane akp nin herkeze açık bir teşebbüsünü gösterin (yandaşa yedirilmemiş, peşkeş çekilmemiş) o zaman bende 'vay anasını iyi fikirmiş' diyeceğim.
  1 ... dergah sovalyeleri