1. 1.
  çocukların yaptığı banyo eylemi.
  6 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  bebek ve bebek taklidi yapanlar dilinde banyo yapmak. yedigini ictigini sictigini dunyaya duyurmaya merakli olanlar banyodayken msn lerine bici bici yapiyorum yazarlar mesela.
  2 ... eksizm
 3. 3.
  (bkz: bici bici)
  ... baadir
 4. 4.
  yıkanmanın şirin ve çocuksu söyleniş biçimi.
  1 ... melek
 5. 5.
  koca sakallı bi adamın solemesi komık olacak cumle.
  2 ... hendrix
 6. 6.
  Normal boy bir kase içine küp küp doğranmış bir miktar bici konur. Özel hazneli bir kürekle kazınan buz, bicinin üzerine kaseden nerdeyse taşan bir tepe oluşturacak şekilde eklenir. Buzun üzerinden şerbetler dökülür, en sonunda şeker serpilir. Şerbet ve şeker nedeniyle eriyen buz, dipteki bicilerin üzerine akar ve bicinin etraflarında inceltilmiş bir şerbet birikir.

  Hazırlama şeklinde ufak farklılıklar mümkündür. Ustaların bazısı buzu ekledikten sonra kaşıkla bastırarak ortasını açar ve şekeri oraya doldurur. Şerbeti veya şekeri önceden eklemek ustanın kararıdır. Tabağı süslemek için üstüne bir nane yaprağı bırakılabilir, farklı renkli iki şerbet kullanılabilir veya tekrar beyaz buz eklenebilir.

  Adana'daki bazı kafelerde taze meyvelerle hazırlanan bici biciye de rastlanabilir
  1 ... hugo_emre
 7. 7.
  çocuklara ve kızlara çok yakışan söz öbegi.
  ... hayrola genc
 8. 8.
  hadi yavrum bıcı bıcı yapmaya seklinde duyulması olası olan eylem...
  1 ... imitasyon
 9. 9.
  banyo yapma eylemini daha şirin gösterebilmek adına kullanılan söz öbegidir. özellikle çocuklar üzerinde sıkça kullanılır. banyo yapmayı sevmeyen bünyeler için bir nevi ikna cümlesidir. lakin kimi kandırmaktasınızdır? kimdir bu banyo fobimizi hiçe sayarak bizi oyuna getiren? hiç merak etmeyin bir banyo yaptırma hadisesini bu denli süsleyip püsleyip önünüze getiren yine siz mini mini bir bebe iken ağzınıza zorla "yavrum bak uçak geliyor" diyerek gıdaları tıkıştırandır. ne dediğinizi duyar gibi oldum. kim efem? evet, annelerimiz! ne yapsınlar yavrucaklarının hijyenik bebeler olmasını istiyor ve gıdalarını alarak kısa zamanda büyüyüp serpilmelerini temenni ediyorlar.
  kısacası; türlü yalan dolan ve tabiki entrikalar eşliginde çocuk olmak zor zanattir efendim.
  1 ... roark
 10. 10.
  çocukken annenizin balkondan "hadi oğlum artık eve" şeklinde bağırmasından sonra eve gidince yapılacak eylemdir. genelde pazar günleri ve çarşamba günleri yapılırdı küçükken. * *
  2 ... konforlu tabut