bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    büyümüşler tarafından henüz büyümemişlere inatla sorulan sorudur.
    6 yaşında çocuğa bile soranlar vardır.
    ki bu soruya verilen yanıtların %90'ının avukat yada doktor şeklinde olmasının yegane sebebi de soruya muhattap olan kişilerin yaşlarının küçüklüğüdür.
    zira 6 yaşında bir çocuğun hayal dünyası ancak sıkça duyduğu avukat ve doktor kelimeleri kadardır.
    kendi çocukluğumun da intikamını almak mahiyetinde şu cevapları verecek çocukları sabırla beklemekteyim;

- sana ne
    - hele bir büyüyeyim bakarız

ve

var mu ulan? aldın mı cevabını? tadındaki en vurucu olanları;

- kapkaççı
    - tinerci
    - çöpçü
    - hortumcu
    - cem uzan
    - petek dinçöz
    - kahtalı mıçı
    - tecavüzcü...
    6 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    uzun zamandır görmedigin akrabanın çocuguyla yüzyüze geldiginde söylenen sözlerin başında gelen sözcük.
    _ ay ne tatlı şeysin. söyle bakalım büyüyünce ne olacaksın?
    (çocuk elindeki oyuncakla oynamaya devam eder ve onu rahatsız eden akrabasına uyuz bi bakış atar , sonra..)
    _bişey düşünmüyorum.
    _yok düşünüyosun düşünüyosun benim içime dogdu sen doktor olcaksın.
    _düşünmüyorum dedim (diyerek sinirli bi bakış atar!)
    _ama düşünmen lazım olmaz ki! (ne biçim çocuk diye düşünmekte!)
    _ (cocuk içinden!!) hay ben senin içine de sana da düşüncene de ....!!!!
    1 -1 ... kacak kelebek
  3. 3.
    küçükken çok sorarlardı bana adam olmam zannederlerdi herhalde.bir gün vezir oldum dedim hahaha dediler.var bi anlamı düşünüyorum üzerinde...
    4 ... karga
  4. 4.
    aile babası doğru cevaplı sorudur efendim,daha zevkli başka bir şey herhalde bulunamaz...
    ama erken olmamak gerek,seneler geri gelmiyor...
    2 ... selmagezinir
  5. 5.
    kişinin kimliğiyle yaptığı meslek arasında pozitif korelasyon olduğunu ispatlayan soru.zira soru büyüyünce hangi mesleği yapmak istiyorsun diye değil, ne yapmak istiyorsun diye sorulmasına karşın beklenen cevap bir meslek ismidir
    1 -1 ... plug in baby
  6. 6.
    -ne olacagımı bilmiyorum ama ne olmayacagımı biliyorum
    -aa neymiş o?
    -cok ve boş sorular soran birisi..bu cevap karsısında karsıdaki teyze/amca renkden renge girebilir. (bkz: göt olmak)
    2 -1 ... amele donu
  7. 7.
    akrabalar tarafından küçükken hep sorulan yanıt olarakta valla ben bişey olmak istemiyorum.. denen sorada kötü kötü bakılan kızılan çocuk durumuna düşüren soru.
    1 -1 ... pink floyd
  8. 8.
    sorulan velet baba olmak istiyorum derse,soran bünye 5 dk lığına error vermektedir.*
    2 ... elendil
  9. 9.
    ambulans soforu.
    1 ... hendrix
  10. 10.
    Genelde doktor, hemşire, ambulans şöförügibi cevaplar verilen dünyanın en gereksiz sorusu. Ulan cocuk o daha nerden bilsin.. dur bakalım hele ya bi okumayı öğrensin amcası.!
    1 ... hendrix