bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  kişilerin karakterlerini, geçmişlerini, yaptıklarını incelemek yerine gidip cinsel tercihlerini inceleme durumudur.aslında böyle birşeyin olması hurafelerden başka birşey değildir. mesela büyük iskender'in eşcinsel olduğuna veya osmanlı padişahlarının eşcinsel olduğuna dair bir yazılı kaynak var mıdır o dönemlerden?yoktur.bunlar günümüz yazarlarının ve amaçlı bir şekilde yazan batı yazarlarının safsatalarından başka birşey değildir.

  yazarın birinin çıkıp tarihin önde gelen şahsiyetine eşcinsel demesiyle halkın buna inanması durumudur.saçmadır.kaynaksız bilgidir.spekülasyon ve gündem yaratmak içindir...
  4 -1 ... irishstorm
 2. .
  (bkz: tarkan)
  1 -1 ... gerko
 3. .
  ünlü insanlara yahudi dönmesi, sabetayist, mason, vs. gibi damgalar vurmaktan farkı olmayan harekettir.

  ancak bu bugün için geçerlidir. geçmişte yaşamış bir liderin kaftanının rengi bile araştırılıyorsa cinsel hayatı da tabii ki araştırılır bunda ilginç yada yanlış birşey yoktur.
  asıl yanlış olan anakronizm yapmaktır. ki bunu tarihçiler değil sıradan insanlar yapar.
  geçmişte bu tip ilişkilerin normal kabul edildiği veyahut doğru bulunmasa da yaşandığı toplumlar olmuştur. bugünün ahlak yapısı ile bunları yargılamak saçmadır.
  bizim için gayet normal olan ancak o günün ahlak anlayışı için sapıklık sayılacak şeyler olduğu gibi tam tersi de mümkündür.

  yine tarihçi olmayan kesimin sürdürdüğü bir geyik de belge geyiğidir. tarih salt yazılı belgelere dayalı bir bilim değildir. aynı zamanda her belge doğru olmak zorunda da değildir. vahdettin'in vatan haini olduğunu da vatansever olduğunu da gerçek belgeler ile kanıtlayabilirsiniz. ancak tarih bilimi açısından yaptığınızın hiç bir değeri yoktur.

  zaten bu tip bir şeyin nasıl bir belgesi olması beklenir ki ?
  "ben topum. imza: büyük iskender" gibi bir yazı mı bekliyorsunuz ?

  osmanlı'daki durumu çok merak eden varsa halil inalcık'ın ya da murat bardakçı'nın eserlerine baş vurabilir.
  (ama hiç araştırma yapmadan, araştırma yapanlara da bakmadan; "yok lan öle bişey!" demek daha kolayınıza geliyorsa, bilemem. sonuçta takdir sizindir.)
  1 -1 ... halit ayarcı
 4. .
  küçük zatların atacağı çamurdur.
  -1 ... arabaciarabayatasget
 5. .
  eşcinsellik bir damga olduğu sürece devam edecektir.
  2 ... siyah inci yagmuru