1. 1.
  tarihimizde sadece barbaros hayrettin paşa'nın sahip olduğu rütbe. bu rütbeye sahip olabilmek için en az 3 tane çok büyük deniz savaşı kazanmak gerekir.
  ... gravisky
 2. 2.
  tdkya göre ayrı yazılır.
  ... gore gori chapa tipa rota hey
 3. 3.
  mareşal rütbesinin deniz kuvvetlerindeki karşılığıdır. bu rütbeyi kazanmak için bir amiralin deniz savaşı kazanması gerektiğinden ve yakın tarihimizde bu anlamda bir deniz savaşı yapılmadığı ve/veya kazanılmadığı için yakın tarihimizde örneği yoktur.
  1 ... usualsuspects
 4. 4.
  türkiye deniz kuvvetlerinki en yüksek askerî rütbe. diğer rütbelerden farkı süre ile kazanılmamasıdır. bu zamana kadar türkiye de bu rütbeye ulaşan olmamıştır.
  1 ... mishel
 5. 5.
  savaşta üstün yararlılıkları görülen ve en az Oramiral ya da Orgeneral rütbesine sahip subaylara TBMM tarafından kanunla verilen rütbe.
  1 -1 ... fonksiyonel matematik bukucu
 6. 6.
  Türk deniz kuvvetlerindeki en yüksek subay rütbesi diğer general\amiral rütbeleri gibi beklemeyle kazanılmaz sadece savaştaki üstün başarı sebebiyle tbmm tarafından kanunla verilir 717 yıllık türkiye tarihinde sadece barbaros hayreddin paşa'nın alabildiği rütbedir cumhuriyet dönemindeyse bu rütbeye ulaşan kimse olmamıştır.
  ... fizulislermuduru