1. 11.
  sahilde her ne kadar kıro tanımlı insanlar çokca bulunsa da izmirli kızlara taş çıkartacak güzeller çoğunluktadır. şu sıralar festivaller başladı. sahilde akşamları iğne atsan yere düşmez o derece kalabalık..
  yazları takılası bolca mekan bulunmaktadır, tavsiye edilir.
  ... iiissstttaaannnbbbuuulll
 2. 12.
  adam akıllı bir hastanesi olmayan ilçe. acil diye gittiğiniz bir yer size daha çok karşı komşunun aparmanını andırabilir.*
  ... memolf
 3. 13.
  pazar günleri tüm esenyurt halkını bağrına basan ilçedir, hatta o kadar basar ki pazar günü esenyurtta insan kalmaz, sokaklar ıssızlaşır vs vs..
  3 ... noway
 4. 14.
  hayatımın 15 senesinin geçtiği, bisiklete binmeyi öğrendiğim, çocukluk zamanlarımda çok kalabalık olmayan ve fazla beton yığınına ev sahipliği yapmayan bir yerdi büyükçekmece. Gelincik sitesini, tolunay sokağı, bisiklet yoluna çıkarken kaldırımın köşesindeki bakkalı ve aynı zamanda dondurmacıyı hala hatırlarım. ilk çocukluk aşkımı burada yaşamıştım, hayatıma kattığı değer çok fazladır. Görmeyeli çok uzun yıllar oldu acaba şimdi nasıldır, ne haldedir? Anlatılanlara göre çok değişmiş deniliyor. Benim çocukluğumda albatros sahili sessiz ve sakindi, albatrostan mimar sinana bisikletle yarış yapardık arkadaşlarla üçbuçuk ata ata... ilk ticari deneyimimi sahilde kitap satarak kazanmıştım, yeri farklıdır bende...
  1 ... yatagan
 5. 15.
  1987'ye kadar çatalca'ya bağlı olan ve 2009'a kadar ençok beldeye sahip olan ilçe. ilgili beldeler: yakuplu, esenyurt, kıraç, beylikdüzü (eskiden kavaklı), bahçeşehir (eskiden hoşdere), mimarsinan, kumburgaz, muratbey, gürpınar, tepecik.
  ... cemali
 6. 16.
  bilenler bilir, kuba camiinin ön cephesinde yıllardan beri dillere destan olmuş bir inşaat vardı. işte o inşaat bitti ve bugün (bkz: büyükçekmece atatürk kültür merkezi) açıldı. iki küçük salon haricinde büyük bir gösteri salonu var. 30.000 kitap varmış kütüphanede; acemice düzenlenmiş, üstünde pek durulmamış. nitekim bir kültür merkezi var artık buralarda. o inşaat bitti beyler, haberiniz olsun.
  ... guest
 7. 17.
  istanbul'un en yaşanılmayacak ilçesidir. hem uzak hem de trafik sorunu vardır. ulan bari o kadar istanbul dışındasın bari trafiğin olmasın dedirtir insana.
  -2 ... berkedede
 8. 18.
  seattle'ın türkiye'deki yansıması. kışın ortasında görülesi.
  1 ... karin
 9. 19.
  bakire kız bulmanın imkansıza yakın olduğu ilçe.
  -2 ... im from canada i like kolbasti
 10. 20.
  eskiden sadece haftasonları dışardan bir kitle (krolar) akın ederdi buraya. şimdi hafta içide işgal altında gibi hissettiğim güzel ilçe. arkadaş kendi evimizde deplasman hayatı yaşıyoruz lan bazı yabanlar yüzünden..
  2 ... karakter dedigin turkce olur