1. 1.
  bunu öğrenmenin bir yolu vardır elbette. inanmayarak teyzemle beraber medyum denilen birine gittik. adamın odasına girdik, adam önce biraz okudu, sonra yardımcısından önünde duran kabın içerisinde bulunan suyu değiştirmesini istedi. sonra teyzeme orada bulunan bir ayete dikkatlice bakmasını istedi ve orada herhangi birini görüp görmediğini sordu. teyzem bir şey göremedi. daha sonra adam yine bir şey okudu ve bu sefer avuç içine bakmasını söyledi. teyzem yine bir şey görmedim dedi ve o sırada su geldi. kabın içerisinde sadece su vardı ve başında bulunan bir sandalyeye teyzem oturtarak her seferinde o su dolu kabın üzerine bir kitap konularak kapatıldı.

  aradan bir süre geçtikten sonra medyum dediğimiz adam zamanı geldi dedi ve yine bir şeyler okuyarak su dolu kabın üzerindeki kitapları birer birer kaldırmaya başladı.
  o son kitabı kaldırdıktan sonra o içi bomboş olan su kabının içerisinde bir poşete doldurulmuş, neredeyse bir çoğu paslanmak üzere olan; anahtar, bozuk para, kilit,bir parça çaput ve değişik enteresan nesneler vardı ve teyzemle ikimiz bir anda şoka girdik.

  o kapalı kutunun içine o türlü nesneler nasıl girdi?
  ve teyzem orada bulunan bez parçasının aynısını kaynanasının evinde gördüğünü söyledi.

  ayrıca orada bulunan para, kazanç ve geliri düşürmek için, bereketi bitirmek için yapılırmış. ve diğerlerinin de çeşitli amaçları varmış.
  medyum bu nesneleri alarak bunların büyüsünü bozacağını ve bunun ücretinin 50 lira gibi makul bir ücret olduğunu söyledi. ondan sonra bir işe yarayıp yaramadığını hiç sormadım ama gördüğümde mutlaka sorarım. ayrıca biz oraya ilk gittiğimizde başka şehirlerden gelen yabancılar bile varmış. adam işinde çok iyi diyorlar.
  1 ... vasat 1 troll