bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    yuzune kimsenin bakmadigi,yillarin gecmesiyle kafayi duvardan duvara vurmaya sebep olan kizlardir.lise-universite caglarina gelindiginde onlar sumuklu,bucur,butun gun aglayan kizlar degillerdir;uzun boylu,sirma sacli,insanin icini isitan guluse sahip kizlardir artik.ileri goruslu arkadaslar bu kizlari daha genc yasta kesfedip ilerde bu yatirimlarinin meyvelerini toplarlar.
    8 ... looser
  2. 2.
    eve komşu gelir ve her defasında kıza aynı cümleyi kullanır.
    komşu: ya senin böyle bir hanımefendi olacagın hiç aklıma gelmezdi
    (kız şaşırır şimdi bu iltifat mı küfür mü diye?)
    kız:hımm ehehe (içinden komik şey!)
    komşu:ya hatırlıyor musun bizim evi çamurlamıştın?posta kutularını değiştirmiştin.
    diger komşu: bizimkini de taşlamıştın.vs vs.
    (kız hatırlamıyormuş gibi yapsada herşeyi hatırlamaktadır.masum pozlarına yatar)
    komşu: şimdi seni böyle hanımefendi ve güzelleşmiş gördüğüme inanamıyorum. büyüdün!
    kız: (içinden eh yuh artık kazık kadar oldum hep aynı durum ya.ayrıca bu kesin bana küfür ediyo farkettim evet evet bu küfür!)
    2 -2 ... kacak kelebek
  3. 3.
    'serpilmek' kelimesinin kullanıldığı hatun kişiler. (ör: 'büyümüş serpilmişsin kız')
    1 ... speechbubble
  4. 4.
    (bkz: seçkin piriler)
    çocukluğunu hatırlıyorum, süslü süslü giyinirdi ama tam çirkin ördek yavrusuydu, bide her söylediğin şeye ağlıyodu nedense * mız mız.
    -2 ... andromedian
  5. 5.
    bir kız büyüdükçe güzelleşiyorsa,bu sizin normal biri olduğunuzun ispatıdır.
    6 -2 ... karga
  6. 6.
    liseden mezun olmus, hatta universiteye baslamis olan kizlardir. yas itibariyle hedef kitlesi olmus kizlardir. *
    2 ... painkiller
  7. 7.
    (bkz: liv tyler)
    ... meleklerde aglar
  8. 8.
    buyumekten kastin hangi yasa gelmekle alakali oldugu bir durumdur...eger ki cocukluktan cikip ergenligin guzide evrelerinden *birindeyseniz guzellesmek diye bir sey pek soz konusu olamaz...o yaslarda yasadigim bir diyalog halen aklimdadir.
    (ergen dramtatatam arkadasa cocukluk fotograflarini gostermektedir, bir fotografta kendisi takriben 9 yasinda kucaginda ise neye benzedigi belli olmayan bir aylik kuzeni bulunmaktadir.)

-bak, bu kuzenimle ben
    +hiii, ne guzel bi kuzenin varmis ya, masallah
    -nasi ya? nerden anladin ki guzel oldugunu? surati gorunmuyo onun?
    +canim su oturan degil mi iste
    -o benim.
    +?!...yani baya degismissin...hic bole degilsin artik...
    -hmm saol ya.

not: kucaktaki bir aylık bebegin sapsari kafasi ay gibi ortadadir, benimse hayatimin hicbir doneminde sarisin olmadigim gayet asikardir, ona ragmen kendisiyle karistirilmam beni derin dusuncelere itmistir.
    (bkz: ergenlik bunalimi)
    ... dramtatatam
  9. 9.
    (bkz: drew barrymore)
    1 ... plug in baby
  10. 10.
    Bir de soyle bir mantık vardır. Kucukken guzel olan buyuyunce cırkın olur. kucukken cırkın olan buyuyunce guzel olur. (bkz: nah)
    3 ... hendrix