1. 1.
  önemli bir gerçektir. imamoğlu döneminden önce hiç zam gelmiyordu şimdi zam geliyor herşeye. bu tesadüf mü.
  -1 ... updullah avici
 2. 2.
  bütün zamlar imamoğlu yüzünden gelmedi elbette. ama hayatı ucuzlatacağım diye kampanya yapıp başa geldikten sonra sorumlu olduğu zamların sıralı listesi şöyle. unuttuklarım varsa sen tamamla.

  halk ekmeğe %40
  taksiye %47,6
  minibüse %25
  taksi dolmuşlara %24
  servislere %13
  arabalı vapurlara %20
  ispark’a %42,8
  iett %35
  marmaray %35
  şehir hatları vapurlarına %20
  harem-sirkeci vapurlarına %10
  ... pompacisofu
 3. 3.
  zam yapılan bütün kalemlerin bir şekilde akaryakıtla dolayısıyla devletle alakalı olduğu durumdur. zaten dolarıda 6 lira yapan imamoğlu. ulan anladık bende diyorum saçmalıyor bazı zamlarda diye de mazotu benzini zamlandıran akp bu adam ne yapsın?
  ... wehmut
 4. 4.
  muhteşem bir tespittir. mesela bunu düşünürken arada tekrarlanan yerel seçimden hemen önce söylenen "seçilse bile topal ördek olacak" lafını da üstüne koyup düşünsene. bak üst üste koyunca ne kadarda manidar oluyor değil mi ?

  hükümet olarak her kanaldan istanbulu sıkıştır. iş yapmasını engelle, imkanlarını kısıtla, yetkilerini kısıtla ve tüm dayatmaları elindeki tüm imkanları kullanarak yaptır . sonra ulaşıma, ekmeğe vs zam yapılınca sanki ilk defa yapılmış gibi sosyal medya çomarlarını harekete geçir sabahtan akşama imamoğlu zam yaptı, imamoğlu kaydı, imamoğlu yalançı diye yazdır çizdir.

  burada kimse zammı savunmaz merak etmeyin. zamları, hırsızlığı, yolsuzluğu, çocuk tecavüzlerini, kul hakkı yenmesini, yalanları falan savunacak kadar gurursuz olsak zaten sürüye katılır hükümeti emmiklerdik sabahtan akşama kadar. hep "büyük resmi" görmekle "büyük oyunu bozmakla" övünen bu kesim bu olayda ufacık vesikalığı bile göremiyor ya insan gerçekten hayret ediyor.
  6 -3 ... mel mel bakan gibson