bugün

bir gerçeği ifade eden ve yanlış genellemeler yapılmasının önüne geçmek isteyen cümle.
değil elbette ama tehlikeli olanlarının da önüne geçmek gerekir. tehlikeli olmayanları da var diyerek tehlikeli olanlarına kolumuzu bacağımızı kaptırmak zorunda değiliz.
zırva.
sokakta yaşayan bütün köpekler potansiyel tehlikelidir.
sürüden ayrılanı kurt kapar *
reddedenin haksız, ama diye devam edenin samimiyetsiz olmasına sebep olacak haklı iddia. ben bütün sokak köpeklerini savunmuyorum, sadece kendi halindeki, masum sokak köpekleriyle tehlikeli köpeklerin birbiriyle bir tutulmasını istemiyor, bunu yapanlara kızıyorum.

not: bu yapılmaması konusunda ricacı olduğum şeyleri yaparsanız direkt eksileyeceğim ona göre. sonra şikayet etmeyin.
nereden anlayacağız amk. gaspçı tinerci tırrek değil ki bu yanından geçersek sıkıntı çıkacağını tipinden anlayıp yolumuzu değiştirelim. aynı köpek hepsi. sessiz sessiz oturur yanından geçerken hart diye götünden bir ısırık alır.
Bütün sokak köpekleri tehlikelidir. Bazıları gündüzleri sevimli dostlarımız oluyor ama gece karanlık çökünce hepsi vahşi şuursuz bir yaratığa dönüşür.
Avratla itin ne zaman ısıracağı belli olmaz demiş atalar.

Mesele hangisinin ne zaman ne yapacağının belli olmaması zaten.

Üç kuruş havadan mama karı yapacağız diye göt göt konuşuyorsunuz.

Herkesten daha iyi biliyorsunuz neyin ne olduğunu. Kendilerine senelerdir yemek veren insanlara sürüyle saldırıp parçalayan köpekler var amk.
Ben ikna olmadım. Oğlum çok korkuyor hatta. Kaç kere yola atlıyordu korkudan. Ya araba çarparsa? Kaldırımlar köpek ve araba dolu hoş değil böyle bir ülke. Nereden yürüyelim?
Dün gece Eve geç geldim. Arkadaşlara dedim la beni fırında bırakın siz gidin beklemeyin ben de ekmek alıp giderim. Fırından ev 100 metre var yok. Elimde poşet Eve giderken 10 tane havlayan itin arasında kaldım. Hoşt diyorum, kışt diyorum, hıammına diyorum, caskıdı dı gahgahgah diyorum anlamıyor hayvanlar, hayatım bi film şeridi gibi gözümün önünden geçti lan, allah ölümün de hayırlısını versin, düşünsene ölüyosun, Nası ölmüş diye soruyolar, diyolar ki it yemiş. Ne kötü lan!

Sonra birden silahım olduğu aklıma geldi. Artık en son çare ite silah çektim lan, şaka gibi amk. öyle karşılıklı bakışıyoruz itle arpacığın arkasından, piii allah belanı versin senin kalıbını skiim dercesine baktı bana bi, döndü götünü ıyk ıyk ede ede gittiler, benim anam ağlıyacağına itin anası ağlasın. insanım la ben insan, ben 10 kişi toplaşıp bi ite tebelleş oluyor muyum? Hoffff!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.