1. 1.
    **** bütün müdürlerin göt gibi davranması nedeniyle(istisnalar hariç) genel olarak oluşmuş kanı. bir hikayeyle desteklemek de gerekirse diye düşündüm * ve aşağıya iliştirdim.

bir gün vücuttaki organlar kendi aralarında müdür seçmeye karar vermişler. beyin "hali hazırda hepinizi ben kontrol ediyorum, müdür benim" demişse de öte yandan kalp "ben besliyorum hepinizi kanla müdürlük benim hakkımdır" ve ciğer "ben hava alı$verişi ile kalbi çalıştırıyorum müdür benim" şeklinde veryansın etmişler. her organ kendi adaylığının meşruluğu hakkında tezler üretirken sessiz sedasız bir köşede olan biteni izlemekte olan göt bir anda atılmış, "müdür benim ulan, ben faaliyetimi bir durdurursam hepiniz mahvolursunuz."

götün bu çıkışına diğer organlar götleriyle gülmüşler ki bu göt ü gerçekten çok sinirlendirmiş. "görürsünüz siz" deyip faaliyetlerini durdurmuş, bir nevi gümrük ambargosu başlatmış. bir süre sonra bütün faaliyetleri sekteye uğrayan diğer organlar hep bir ağızdan:

"tamam amenna, müdürümüz sensin yüce göt, biz ettik sen etme" diye af dilemişler. o günden sonra vücudun amiri, müdürü göt olmuş.

işte o günden bu yana bütün götler müdür, bütün müdürler de göt olmuş...

edit:ildi.
    7 -1 ... tepsi mudafaa
  2. 2.
    (bkz: her müdür bir göt müdür her göt bir müdür müdür)
    edüt: başlık başa kaldı.
    2 -1 ... karatekir
  3. 3.
    vücudun tüm organları toplanmış tartışıyorlarmış vücudun müdürü benim diye, mide demiş müdür benim yiyecekleri sindirip vücudu ayakta tutuyorum ben olmasam siz bir hiçsiniz, akciğer demiş benim oksijen alıyorum yaşıyorsunuz, böbrek demiş ben süzmesem bir işe yaramazsınız müdür benim, kalp demiş en önemli organ benim kanı pompalıyorum hayatınızı bana borçlusunuz müdür benim, göt durun demiş 'müdür benim'... bütün organlar kahkaha atmış 'sen kimsin müdür oluyorsun senin bi vasfın yok götten müdür olmaz' demişler.

göt buna çok sinirlenmiş 'siz görürsünüz' demiş.

aradan 1 gün 2 gün geçmiş göt sıçmıyor tutuyormuş kendini içeriyi bir koku bürümüş diğer organlar rahatsız olmaya başlamış uyarmışlar götü 'tamam sıç yeter' hayır demiş göt dalga geçtiniz cezanızı çekin. aradan 3-4 derken birhafta geçmiş içerde feryat figan ortalık foseptik çukuruna dönmüş.organların hayatı tehlikede; yalvarmaya başlamışlar; 'tamam biz ettik sen etme bu vücudun müdürü sensin' demişler.
    o günden sonra bütün götler müdür olmuş. yani bütün müdürler göttür sözü buradan çıkmış.
    2 -1 ... bubirmuamma
  4. 4.
    (bkz: müdür bu buna konuş)
    2 ... uc kurusa bes kofteci
  5. 5.
    müdürlerin tüm benliğiyle sıçtığını belirten önermedir.
    ... harexis
  6. 6.
    personeline asılan, müdüre söylendiğinde, daha bi güzelleşen cümledir.
    zorunlu edit: bunda ne buldun merak içerisinde kaldık.
    1 -1 ... elissa
  7. 7.
    tüm genellemeler yanlıştır. bu hariç. denilebilecek genellemedir.
    ... mughetto
  8. 8.
    (bkz: amınakoyulasılar)
    ... ambityus
  9. 9.
    şube müdürleri daha da gö.ttür şeklinde devam etmesi gereken başlık.
    ... fight for rose
  10. 10.
    aslanın eşine tilki tecavüz etmiş, aslan suçluyu bulmak için tüm hayvaları biraraya toplamış, herkese sormaya başlamış, bunu yapanı mutlaka bulacağını eğer itiraf eden olmazsa hepsini öldüreceğini söylemiş, o sırada toplantıya geç kalan çakal nefes nefes alana gelmiş ve tilkiye sormuş neden toplandık diye, tilki de aslanın bi müdür tayin edeceğini söylemiş, bunun üzerine aslanın kim kim diye seslendiğini duyan çakal hemen atlamış ve ben ben ben diye bağırmış, aslan da çakalı arkadan bi güzel becermiş ve çakal yamuk yumuk yürümeye başlamış, bunu gören tilki gülerek; bakıyorum da müdür oldun yürüyüşün değişti demiş.
    3 ... ribik