1. ?.
  sözüm aracı, amacı dışında kullananlaradır.eksik tamlama, yanlış anlama gelmesin.

  güzel kardeşim, kuzuciğim, evet senin bir cep telefonun var, cep telefonunun bluetooth'u var, allah için sende para da var. üzerinde kafam kadar moschino yazan gömlek, pis sakal, elde otomobilin anahtari şıkır şıkır oynuyorsun, kabadayi misin, ayi misin korkulur sormaya.

  yani karizma ulaşabileceğinin son noktasında, havan binbeşyüz, hepimiz sana öldük bittik, sevgililerimiz seni yalamak istedi zor zaptettik.

  bre gözünün yağını yedimin delikanlısı, o kulağındaki ne, ajan mısın racon musun, hiç aynaya bakmıyor musun sen canım vatandaşım, sokmuşsun kulağına kulaklığı kafandan mini bir dildo çıkmış gibi.

  nedir startrek çekiminden mi geliyorsun, g.o.r.a misin, kimsin kimlerdensin, kim arar seni tayyip mi, rauf mu, süleyman mı, telefonu cebinden çıkarıp kulağına götüreceğin zamanın kaybını kazanman telefonu bir kaç saniye kulağında tutamaman için ne gibi bir sebebin var?

  yoksa şapka, gözlük, yüzük gibi bir aksesuar mı sandın da kulağında gezdiriyorsun onu canım ciğerim. onun bir yeri var bir amacı var, bir sebebi var di mi ateşli kuzum?..

  sen ne anladın da bluetooth'tan de yürürken, kafede oturuken kulağına soktun onu, kizlar mi hoşlandı senden ne oldu, nedir, arkadaşların mı öyle dedi sana konuş adamım. kabızlığa iyi geliyo deseler popona da sokacak misin onu ey görgüsüzün reklam tabelasi ha? anlat bize de biz de bilelim n'olur...

  düşüncesini peydahlatan insandir. modeldir.

  evet bluetooth kulaklik bir amaç için üretilmiştir, lazımdır. her zaman her şeyde olabileceği gibi bunu amacı dışında sükse için kullananlardir mevzu bahis olan. yoksa bluetooth tu kaka demek hâşa haddime değildir. ilk cep telefonu çıktığı zaman da yadırgandı ama ihtiyaç haline geldi, walkman'e fil poposu kadar kulaklık takmak da moda oldu (gerçi o kulaklığın ses kalitesinden dolayi tercih edildiğini düşünmek ister deli gönül) lakin burada incelenen, haybeye kulaklığı takmış "gördünüz mü yaaaa" havasıyla ortada gezenler insanlarin hafif eğlence kaynağı olmasıdır. kimse bunun mahkemelik olması, dövülmesi arzulamaz. hem gün gelir biz de takarız, belki kız tavlamaya yarıyordur bilemeyiz ki.
  3 -2 ... secretcode
 2. 1.
  görmemişim bi kulaklığı olmuş tutmuş herkeze göstermek istemiş dedirtecek davranış.
  1 -1 ... meksikalı
 3. 2.
  Kendini kulaklığıyla hayattan soyutlayabileceğini sanan varlık türüdür.Amacı soyutlamak mıdır yoksa tam tersine somutlamak olupta soyutlarmış gibi görünmek midir bilinmez .Ama her zaman ' bak canım ben bluetooth kulaklığımla rap,rock,metal her ne zırvaysa onu dinliyorum , bi bakıma cool takılıyorum hani ' edasıyla ortalıkta dolaşan , pekte nadir görülmeyen cinstir.Kendini kulaklıklarıyla çekici hale getirebilmeyi başaran varlık olarak görür hep.Gün geçtikçe , toplumda bu cinslerin daha da fazlalaştığını görürüz... insanı , kulaklıkla yatıp, kulaklıkla kalkıp, kulaklıkla tıkınıp, kulakla tuvalete gidenler var mıdır diye bir düşünceye sokucak canlı türüdür.
  -1 ... talkative
 4. 3.
  insanın kendini "bir insan niye kendini itici yapmak için o eşşek kadar kulaklığı takar?" diye sorgulamasına neden olan insan. sanırsın ki herif ajan.
  ... kirisik
 5. 4.
  fringe dizisindeki karakterlere özenmiştir. imkanlar bu kadar, napsın.
  ... present tense
 6. 5.
  kanser olur.
  ... vitrivius
 7. 6.
  Olimpiyatlardaki Amerikalı koçları hatırlatan insandır. Ulan ne bu cakalar bu çalımlar. Görende CIA ajanı sanacak.
  ... likable06
 8. 7.
  sonradan görmedir.
  ... orjinaldeli
 9. 8.
  dediklerinizle alakası yok adam çok görüşme yapıyor ve kulaklık en mantıklısıdır.
  ... eskidendi cok eskiden
 10. 9.
  sonradan duymadır. *
  1 ... ivooo