1. 1.
    dinler en eski 4-5 bin yıl önceye gidiyorken göbeklitepe 12000 yıldan başlıyor 17000 e kadar gidiyor. ee ne oldu şimdi. insanlık çook eskilere gidiyor. bu dinlerden önce çilingir sofrasına garnitür olarakmı yaşandı ondan öncesi. böyle saçmalık olur mu?
    5 -5 ... kakandoboy
  2. 2.
    Sen hangi dini biliyorsun bilmiyorum ama benim inandığım eğer insanlık milyonlarca yıl önce başlamışsa bundan farklı birşey demiyor. Selam ben müslüman.
    2 -3 ... insectoidzz
  3. 3.
    çok kastınız be... budizm hak dindir. yüce buda sizin aklınızı alsın bir karıncanın aklına taksın...
    1 -1 ... uzay muhtari
  4. 4.
    O değil de ne soytarı etti beee. Dinler şok dinler iptal herkes mal kalabalık çılgına döndü shdhsjdjsk.
    Arkadaşın biraz daha din tarihi çalışması lazım.
    2 -5 ... yazar x
  5. 5.
    Dinler kara kara düşünüyor bu argüman karşısında skskls. Ateistleri sessizce izlemek inançlı biri olmak için yeterli bence.
    3 -2 ... ruhsal enfeksiyon
  6. 6.
    dinlerin kökeni şamanizmdir .
    yaklaşık 2,5 milyon yıl öncesine dayanır ,.
    tam olarak din denir mi çünkü insan ilk önce bir yaratıcıya değil ruhların gücüne inanıyordu şamanizm de budur ..
    daha sonra bir yaratıcıya gerek duydu bu bazen bir hayvan bazen bir nesne-totem bezen de bir ruh oldu .
    aslına bakarsanız tek tanrılı ibrahimi din bu 2,5 milyon yılın 3000 yılına tekabül eder bu da kesin olarak tanrının var olmadığının salt kanıtıdır.

firavun ve ra(amon-ra ) bile tek tanrıdan çok saygı görmüştür.
    budizm ve hinduizm de aynı ,ibrahimi dinlerden daha saygındır.

hiç bir tanrı tek tanrı kadar insanlara zulmü layık görmemiştir .

bugün aynı tanrıya inanan yahudi-hristıyan ve müslüman kadar birbirine düşman başka bir din mensubu yoktur.

göbeklitepe'ye gerek yok gerçek ortada.
    -3 ... baris hemen simdi
  7. 7.
    aynen kanka, hak din islam. islamdan önce var olan on binlerce din masal, sadece islam doğru.
    2 -2 ... agnostos