1. 1.
  yadsınamaz bir gerçektir. allah nurunu tamamlayacak ve islam bütün yeryüzüne hakim olacaktır. işte o zaman dünya üzerindeki bütün mazlum milletlerin gözündeki yaş silinecektir. allah fethi müminlere müjdelemiştir. bu gerçeği batılı bir çok cins kafa - size göre entelektüel- görmüştür. başta, pascal, pasteur, goethe, nietzche ve dahi bir çok batılı düşünür beşeriyet yeni bir imana muhtaçtır. ve bu imanın adı islamdır minvaline sözleri vardır. bu saydığım isimleri okuyanlar bilirler. bu örneği şunun için verdim. bizde batıperestler vardır. batının her sözünü doğru belleyenler, okurda ibret alırlar diye. yoksa bize tek başına allah ın vermiş olduğu müjde yeter.
  2 -10 ... zehrebatirilmisbicakkeskinligi
 2. 2.
  Kafa kesmek içindir.
  4 -5 ... mazlumu getirin bana
 3. 3.
  --spoiler--
  o son birayı içince bana da böyle oluyor.
  --spoiler--
  4 -1 ... modern mesiah
 4. 4.
  (bkz: hosgoru dini islam)
  ... totato11
 5. 5.
  "bütün dünya islam dininin üzerine çökecektir" şeklinde yanlış okumaya yol açan deyim.
  3 -1 ... baftan
 6. 6.
  evet, doğrudur, tüm dünya diz çökecektir.

  müslümanların imamı da, aynı hz. peygamber'in mekke'yi fethettiğinde söylediği gibi: ''kalkınız, hepiniz özgür bireyler olarak yaşayınız!'' diyecektir.

  sömürgeciliği, zalimliği, emek hırsızlığını islam bitirecek; mazlumları himaye edecek, kafirlerin ise üzerine kabus gibi çökecektir!
  ... bakmadangormeyen
 7. 7.
  asla olmayacak bir hayal.
  müslüman sayısı bu hızla azalırken hala islam'ın önünde diz çökecek demek komiktir.
  -2 ... solgun gunes pembesi huzunler
 8. 8.
  islam dini mensubu geri kalmış ülkelerdeki doğum oranları ve ileri ülkelerdeki ölüm oranları göz önüne alındığında mantıklı gelen iddiadır.Gönül isterdiki bu ele geçirme, diz çöktürme insan sayısıyla, topla tüfekle değil, sevgiyle,ikna etmeyle olsun ama kâfir sayılan islam dışındaki insanlara «sevgi dolu» kur-an 'ın ne gözle baktığı, onlar için neler yapılmasını emrettiğini anlatmaya gerek yok.
  ... dinsiz kitapsiz kafir