1. 1.
  ulu önder mustafa kemal atatürk'ün -kısacası atamızın- söylemiş oldugu anlamlı bir sözdür. fakat su anki gençlik ele alınırsa, atamızın kemiklerinin sızladığı da bir gerçektir.
  6 -1 ... chucky pancamo
 2. 2.
  şu anki gençlik göz önüne alındığında ata'mızın yanıldığını düşündüğüm sözüdür maalesef.
  ... atgmuls
 3. 3.
  içinde biraz atatürk sevgisi barındıran insanların okuduğunda tüylerini diken diken eden mustafa kemal atatürk'ün sözü. gel gelelim ki şu şartlar altında pek de geçerli değildir.
  4 -2 ... bi kere o el bi inicek
 4. 4.
  "tekrar gelse yine aynısını der miydi?" diye akıllarda soru bırakan sözdür.
  bence derdi. sonuçta doğrusuyla yanlışıyla aynı ülkenin gençleriyiz. götümüz sıkışınca da yine birlik olup her türlü zorluğu aşarız. ne de olsa muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.
  4 ... larien d grey
 5. 5.
  atatürk'ün güldürdüğü belki de tek cümle, temennisidir..

  her insan hata yapıyor...
  1 -1 ... play play play
 6. 6.
  geri kafalı orta yaşlı ve yaşlı kesimin atatürk ilke ve devrimlerini kavramasının zor olduğunu bilen atatürk'ün, özünde değişim isteği olan genç kuşakların cumhuriyet ve devrimleri benimseyeceğine olan inancını ifade eden sözüdür.
  3 -1 ... zarbut
 7. 7.
  atamızın bize armağan ettiği cumhuriyet'in bekçisi olarak gördüğü gençlik ümidir. ne yazık ki bu zamanda gençliğimizde pek ümit yok.
  1 ... oytunkaran
 8. 8.
  bütün ümidimiz çiçeklerimiz böceklerimiz geçnçlerimizdir. (bkz: gençlik mi gençlik nee arar laa)
  2 ... darhejiroke
 9. 9.
  artık bir ümidin kalmadığının göstergesidir.
  ... reise reise
 10. 10.
  yaşanan çoğu olayın izlerinin silinmek istediği bu ülkede tek ümit gençlik kalmışken yan gelip yatarak olmuyor bu işler... atatürkçüyüm ben demekle de olmuyor. sen atatürkçüysen neler yapıyorsun göster bakalım, hangimiz daha atatürkçü!
  1 ... anjelika