1. 1.
    bu nasıl kıyaslama? yok canım yanlış anladınız... amacım siyasi karakter veya kişilik anlamında bir kıyaslama yapmak değildir. kaldı ki böyle dengesiz, teraziyi iflasa sevkedecek bir kıyasa girişmek gaflet olurdu.

ben, şair ecevit ile şair erdoğan'ı kıyaslayacağım burada... bildiğiniz üzere rahmetli ecevit de şiir ile içli-dışlı bir adamdı, rahmetine henüz kavuşmamış olan recep tayyip erdoğan'ın da bilinen anlamda bir şiir albümü var. kıyasımın çıkış noktası budur.

ve benim kıyasım bülent ecevit'in üretken bir şair olmasına karşın, recep tayyip erdoğan'ın, kızları etkileme çabası ile bilinen şiirleri okuyan bir badem bıyıklı olduğu yönündedir.

evet, evet yapacağım kıyası sikeyim ben emi...
    2 -2 ... poisonx
  2. 2.
    --spoiler--
    ve benim kıyasım bülent ecevit'in üretken bir şair olmasına karşın, recep tayyip erdoğan'ın, kızları etkileme çabası ile bilinen şiirleri okuyan bir badem bıyıklı olduğu yönündedir.
    --spoiler--
    oda güzel denilesi kıyaslamadır. MiT bile bilmiyordur bu durumu.
    ... antiansiklopedi
  3. 3.
    Bülent Ecevit ingilizce konuşması olsun,çevirileri olsun çok iyi ingilizce bilir.

Recep bey one minut ile idare ettirir.
    ... skeptical chemist
  4. 4.
    devlet adamı & boş işler müdürü showmen
    -2 ... koministimam
  5. 5.
    tekine yazar kasa atıldı diğerinin makamı önünde vatandaş kendini yakmaya çalıştı.
    tekinin ayşe tatile çıksın hadisesi var diğerinin van minüt.
    ... sogayef
  6. 6.
    --spoiler--
    biz demirellerden, türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız.
    sevgili kardeşlerim; biz milliyetçiliği; sokak duvarlarına değil,kıbrısın topraklarına,egenin deniz yataklarına yazmışız,biz milliyetçiliği batı anadolunun haşhaş tarlasına yazmışız.
    --spoiler--

vs

--spoiler--
    her türlü milliyetçilik ayaklarımızın altında
    --spoiler--

dır bir nevi.

karar sizin.
    -2 ... baba24
  7. 7.
    Bülent ecevit ingilizce bilirdi. Konu kilit.
    3 ... yaa zall kardes
  8. 8.
    bülent ecevit in son 5 senesi tamamen çöplüktür.

eğer o 5 seneyi saymazsak ecevit deme ihtimalimiz var.
    -3 ... birazdangelirim
  9. 9.
    süleyman demirelin alacağı vs.
    ... pars adam
  10. 10.
    Şurdan anlaşılabilir.
    https://youtu.be/aGjcIAtkyac
    ... yaa zall kardes