1. 1.
    Takımlardan oluşan, üçü veya dördü bir tabur oluşturan ve öbür birliklerin temeli sayılan birlik.
    1 ... italiano
  2. 2.
    Koşul ve ihtiyaçlara göre değişmekle beraber , genellikle en az 100 askerden oluşan bir askeri birliktir.

(bkz: bölük komutanı)
    ... allen
  3. 3.
    Senaryosunu incir Reçeli’yle bizi gözyaşlarına boğan Aytaç Ağırlar’ın yazdığı, kendisinin aynı zamanda yönetmenlik koltuğunda da oturduğunu gördüğümüz yeni askerlik ve vatan konulu film. Ağırlar, izleyenin duygularına dokunmayı bilen bir yönetmen. Elinden güzel bir çıktığına eminim.
    1 ... don dale
  4. 4.
    Bazı filmleri fragmanı çok iyi anlatır. Bölük de böyle bir film. Fragmanı izlerken bile tüylerim diken diken oldu. Hele, komutanın askerine söylediği o sözler. “Anası babası senden soracak hesabını, benden değil.” Askerlik, vatan müdafası böyle bir şey işte. Sadece ülkeni değil silah arkadaşını, kardeşini de kollamak zorundasın.
    2 ... teodor
  5. 5.
    uzun süredir sinemaya gitmek istesem de adam gibi bir film bulamıyordum. bölük vizyona girince sinema orucumu da bozmuş olacağım.
    1 ... simit experi
  6. 6.
    şöyle güzel bir afişi vardır.

bölük
    1 ... banaverinbana
  7. 7.
    başrollerinde Kaan Yıldırım, Hakan Kurtaş, Alina Boz, Aykut Akdere gibi isimlerin olduğu film. sağlam bir yapıma benziyor. gidip görelim.
    1 ... zemzem kolasi
  8. 8.
    filmin fragmanı budur. duygusal, gaza getirici, başka ne olsun...

https://www.youtube.com/watch?v=uOc3eoGXzio+
    1 ... kaplan vezir
  9. 9.
    Aytaç Ağırlar incir reçeliyle şahane bir iş yapmıştı. erkek halimle salya sümük ağlamıştım. bu sefer de güzel bir iş çıkardığına eminim. gişede başarılı olacaktır.
    ... huri nalco
  10. 10.
    incir reçeli zamanı sevgilim terk etmişti. şimdi de biraderim askerde. aytaç bey sanırım benim hayatımı takip edip bam telime basacak yapımlara imza atıyor.
    ... respektfuul