1. 1.
  böcekten korkan insanların ondan kurtulma biçimlerinden biridir.
  burada bahsi geçen böcek gecenin bir yarısı tek başına televizyon izleyen bir kızın karşısından salına salına geçen, antenleriyle yat artık ışıkta uyuyamıyorum demekten bıkmamış usanmamış böcektir. hikayemizin diğer kahramanı, yalnız, bahtsız, zavallı kız da böcekten korkmakta olduğundan başka çaresi kalmamıştır. zıplaya zıplaya mutfağa gider bir kavanozumsu alır ve titreye titreye böceğin üstüne itinayla kapar. ertesi gün kavanozu açan anne çığlığı basar ve böcek bu sesten çok rahatsız olur hızlı hızlı olay mahalinden uzaklaşır
  3 ... eticicibebe
 2. 2.
  bu eylemden sonra insanın böceği inceleyesi geli, bilim adamı ruhu ortaya çıkar. içimizdeki bilim adamını keşfetmeye birebirdir.
  2 ... sephrenia
 3. 3.
  (bkz: bunu yapan turktur)
  2 ... jakuzi
 4. 4.
  böceği öldürmeye kıyamayan ancak ortalıkta gezinmesine de katlanamayan kişini yapacağı eylem
  2 ... sephrenia
 5. 5.
  (bkz: gece ışık açıldığında ürküp kaçan böcek)
  ... eticicibebe
 6. 6.
  küçükken kavanoz bulamayan çocuğun eti puf pakediyle yaptığı ve son derece zevkli olan davranışın kavanozla yapılanı. çok zevkli değildir, inceleme amacı taşır. eğer o amacı da taşımıyorsa manyaklıktır, deliliktir.
  1 ... sciende
 7. 7.
  uzun süre kapalı şekilde bırakılırsa, böceğin kavanoz içinde çoğalıp, iğrenç bir hal almasına neden olan eylem.
  1 ... thedewil
 8. 8.
  bok böceği gibin böceklerin reçelini yapmak amacıyla girişlen iştir. bir ölçek böcek bir buçk ölçek şeker.üstünü örtecek kadar su...mmm yemede kus
  1 ... karga
 9. 9.
  böceğin havasızlıktan kaç saat sonra öleceğini merak eden araştırmacı kişiliğin yapması muhtemel olan davranış biçimidir.
  ... purplish
 10. 10.
  küçükken sıkça yapılan eylemdir, içeri toz şeker vb. atılır.
  1 ... rowdy