bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  her insan evladının doğuşu ile kazandığına inandığı hak. neden, çünkü çirkindir böcek, mide bulandırır, ne bileyim kimisi insana ufak çaplı da olsa zarar verir.

  lan it, seni sokakta görüp ensene tokadı indirsem "ne vurdun lan?" demez misin? "çünkü çirkinsin, midem bulandı" cevabını versem, yakamdan kaldırıp "ne diyon la sen", "nabacan la nabacan", "kimsin la" tipi türk tehditlerinde bulunmaz mısın?(türk tehdidi dedim de aklıma geldi, herifin teki sopa yiyeceğini anlayınca "birader bak burda hepimiz türk'üz" dediydi, mevzuyla alakası ne onu sonra şeyaparız, alır gelirsin bi büyük)

  görüntü kirliliği yarattığına inandığın için, sırf şımarıklığın sebebiyle bir canlının yaşama hakkını elinden almak ne demektir yahu? faşonun biri kalkıp "pis kürt" dediği zaman, "ama kürt olmayı o seçmedi kiii, kürt olmak kötü bişii mi kii" deyu sızlanmayı biliyorsun ama? böcek kendi mi talep etti allah'tan böcek olmayı? maceradan hoşlanırım, rögarlar arası seyahat etmeye bayılırım, meşrebime uygun beslenebileceğim bir bok arıyorum, ayrıca zifiri çirkin olmalıyım, böyle gönder beni dünyaya hesabı. "sifrisinek ayaamı ıstırdııı, geber işte gebeer" diyorsun kibariyem, gülpempem. senin üç beş saatlik kaşıntın bir ömre bedel midir nemrudum, firavunum, zeusum, tapınağım?

  zalımsın heyhat.. aptalsın..

  kocakarı ilaçları vardır bildin mi? lokman hekim'in de adının geçtiği bi kitap bulduydum yıllar evvel tozlu raflarda. ilaçlarda öyle bir içerik var ki allah düşmanımın başına vermeye. yok zalim kalplilere şifa; hüdhüd kuşunun kalbi.. nerden buluyum amına koyim, hem hüdhüd kuşu nerde? yolda görsem tanımam, meraba meraba.. misal en babası da kıt akıllılar içün; tilki beyni. ulan düz mantığa bakar mısın, dilki kurnaz ya, bizim aptal oğlan yeyince dilkinin beynini, bi anda zeki olacak. nedir yani, siki küçük olana da fil yarrağı mı yedirelim napalım? madem öyle böcek katillerine hüdhüd kuşu kalbi ve tilki beyninden müteşekkil bi macun hazırlayım diyorum. hindistan'dan fil yarrağı tozu da getirtir, serperiz olmazsa, artık o senin durumuna göre..

  bu kadar öttün bülbülşah, bunlar bizi ısırıyor, zehirlenir geberirsek neyleriz deyu sorabilirsin. alırsın bi kağıtla, salıverirsin anavatanına, zor mu? benim naptımı sorup sorgulama ama, dediğim yap, yaptığımı yapma hesabı. ben direk yuvayı patladırım. sivrisinek gördüm mü bataklığına kadar takip ederim, osuruğumla kuruturum yuvasını. geçenlerde bi hamaböceği gördüm evde, o hela senin, bu banyo benim, o tencere senin, bu tava benim, adım adım takip ettim heyvanatı. 46 gün evden çıkmayınca anladım ki böceğin yuvası bizim evmiş. yaktım ben evi..
  136 -14 ... vaudeville for vendetta
 2. 2.
  doğal dengeyi bozmakla sonuçlanabilecek durum. zira birçok hayvan bu böceklerle beslenmektedir. yazıktır, ayıptır, günahtır.
  2 -2 ... bleak poison
 3. 3.
  hayvan hakları kapsamına alınabilecek hadise.
  ... filozofiq
 4. 4.
  * + böcek öldürme hakkı! * - öldürmeyelim de besleyelim mi?!
  7 -1 ... pvh19
 5. 5.
  budizm ve hinduizm'de böyle bir hak olmadığı gibi eğer tapınağın içinde öldürmek gibi bir gaflette bulunursanız kung-fu denen savunma sporu böceğin soyunu savunmak adına bizzat üzerinizde uygulanıyor budist rahipler tarafından haberiniz ola.

  kaynak: yok lan kıçım değil, coşkun aral.

  (bkz: belgesel izlemenin faydaları)
  -1 ... zedx
 6. 6.
  -kaç kere dedim sana, böcek öldürme hakkı,
  +sus be hatun.
  4 -1 ... cnnturk
 7. 7.
  (bkz: evinde kene besleyen insan)
  1 ... tu kaka bana
 8. 8.
  hamambocegı ise bu bocek anasını bıle zükme hakkını saglayan durum.
  ... uypaciyakoverbeni
 9. 9.
  gayrıresmi olarak insanlara verilmiş bir haktır hatta bir gelenektir, ayrıca bu hak insanlara karşı böceklerde de verilmiştir ve canları istediklerinde kullanmaktan çekinmezler. verilen bu hak sebebi ile bir deney merkezinde bilmem kaç milyon dolarlık araştırma sonucunda x yapılmış böceği kasten öldürmeniz dışında hiçbir şekilde yargılanmazsınız.
  ... never neverland
 10. 10.
  asla yoktur. zira ilkokulu türkiye sınırları dahilinde okumuş her vatan evladının da bildiği gibi aslında hak yoktur, vazife vardır. o vazife de, dünya'yı babamızın malı gibi görmek ve bilumum canlıları ''ıyyy tiksinç'', ''sokaklarda başıboş dolaşıyor, çok gürültü yapıyor, devamlı yavruluyor'', ''ohhh kışın da ne sıcak tutar bunun kürkü ha'' nidalarıyla katlederek doğanın, canlılar arasındaki işbirliği üzerine kurulu dengesini yavaş ama emin adımlarla baltalayarak bu gereksiz gezegeni bir an önce yok etmektir. haydi bu yüce davanın neferleri, nefes alan hiçbir şey kalmayıncaya kadar kırıma devam, size bugün sahip olduğunuz tüm imkanları sağlayan emperyalist abi-ablalarınızı üzmeyin bakalım!
  1 ... coumineol