1. 1.
  Şahsımın ve diger doğa manyaklarının rahatlıkla yaptığı bir deney.
  Yemedi, sağlık olsun.

  Böceğin evde olması ayrıca şenlikli olan bir ayrıntıdır üstelik.

  Saatlerdir takılıyor salonda.
  Bir ara pencereden göndereceğimdir.
  3 ... sallapati
 2. 2.
  Sevap kazanmaktır. O da bir canlı sonuçta. Bizim gibi.
  1 -1 ... gina carano
 3. 3.
  Duygusal ince dusunem altın kalpli insandır. Suya düşen böcekleri kurtarma operasyonuyla kıyıya da çekerler.
  2 ... bozo23
 4. 4.
  çocukken karıncalara pek yapardım bunu. evimizde karıncalar vardı bizim izlerdim uzun uzun, kolumda gezdirirdim onları bir de ekmek kırıntısı, çekirdek kabuğu gibi şeyleri yuvalarına götürdüklerini görünce mutfağa gider önlerine koyardım. yuvalarına taşıdıklarını görmek ve benim onların doymalarına katkı sağlamam çok mutlu ederdi beni ve şimdi yaşım yirmi dört hala evde karınca görünce uzun uzun izlemeyi, ekmek kırıntısını onlara vermeyi ve yuvalarına taşıımalarını izlemeyi öyle çok seviyorum ki. keşke diyorum tıpkı çocukken de düşündüğüm gibi beni o gizli ve küçük yuvalarına alabilseler ne şahane olur!
  2 ... bluerain
 5. 5.
  Çocukken çok denemiştim. Yenmeyince sinirlenip vaay nankör böcük diyip ezerek öldürüyordum.
  1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 6. 5.
  Dayımın hala yaptığı, şahsımın gereksiz bulduğu eylemdir. Dayım harbi tam anlamıyla bir hayvansever. Öyle senin benim gibi sadece 4 ayaklı hayvanları değil sürüngeninden, böceğine aklınıza gelebilecek her türlü haşeratı seviyor. Adam yıllar önce bir tanecik köpek kılı yüzünden ameliyat oluyor ve akciğerinin yarısını masada bırakıyor. Sırtını görseniz vietnam gazisi rambo gibi delik deşik bir dünya ameliyat izi var.
  Ben böyle bir şey yaşasam bir ömür hayvanlara düşman olurdum herhalde. Ama bu adamda ters tepmiş galiba böcekler için ekmek kırıntısı, şeker falan koyuyor geldiklerinde eline alıp seviyor sonra koyduğu şeylerin yanına geri bırakıp beslenmelerini izliyor.
  Neyse sonuç olarak hayvanların hepsini severim ama 4 den fazla bacağı olan her türlü canlıdan nefret ederim. Keşke böcekler hiç olmasa...
  1 -1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 7. 6.
  Kaç karıncayı suya düştüğü için özgür kıldım, kaç ‘’korkmadığım’’ böceği beslemeye çalıştım bilmiyorum. Komik bir durum uzaktan bakılığında ama vicdanlar nasıl rahat.
  1 ... kendi kendimin kedisiyim
 8. 8.
  vicdanlı insan davranışı. Bu tür insanlardan kimseye zarar gelmez. Küçükken yaptığım gibi hala küp şekerleri karıncalara veriyorum. Hatta şimdi küçük kızıma da öğretiyorum, beraber karıncalara küp şeker verip yemelerini seyrediyoruz. Not: Karıncalar şekeri daha iyi yesinler istiyorsanız küp şekeri dilinizin ucuyla ıslatarak verin. sanılanın aksine karıncalar küp şekeri yuvalarına taşıyıp depolamazlar, onu o anda yiyerek veya yuvaya götürüp hemen diğerlerine yedirerek gün içi enerji ihtiyaçlarını karşılarlar.
  Bu arada zararlı diye evimizde şeker kullanmıyoruz ama karıncalara veriyorum, acaba içimde gizli bir psikopat mı var?
  1 ... humussuztoprak
 9. 9.
  2003 yılında Karıncalara ekstra büyük 1 kavanoz pirinç verdiğim için annemden hayatımın dayağını yemiştim. Kavanoz o kadar büyüktü ki kırılmadı bile. Ancak Öyle güzel taşıyorlardı ki buna değmişti. 2 saat aralıksız izlemiştim. imdb:10.0
  1 -1 ... endividualist
 10. 10.
  insanlık henüz ölmemiş, dedirtendir.
  2 ... kezi