bugün

kadınların erkekler kadar güçlü olmadığını kanıtlayan bir durumdur.
Kadınlar erkeklere nazaran daha duygusal ve savunmasızdır bu nedenle.
tüm dinlerin erkek egemen toplum hedefiyle, erkekler tarafından uydurulduğunu ortaya çıkarandır.
bütün önemli devlet adamları,bilim adamları,düşünürler de hep erkektir.bu tamamen başlangıçtan bugüne insanlığın erkek egemen olmasıyla alakalıdır.
kadın kısmı eve gider unutur.

çoluk çocuk, yemek, bulaşık, çamaşır derken bi de bakmış akşam olmuş.
kadınların aşırı dırdır yapmasından kaynaklanan durum. adamı dinden imandan ederler...
yeni farkettiğim fakat ciddi bi olay olduğuna kanaat getirdiğim olay. belkide vardır fakat bilmiyoruzdur.
Hakkında iftira çıkmasın diyedir. Komik bahane ama olsun din adamlarınınki daha komik.
fiziki olarak baktığımızda bile erkek güçlüdür her zaman için.bu yüzden normal bir durum tüm peygamberlerin erkek olmuş olması ki ilk insanda erkektir ona bakarsak o neden peki ? kadın ve erkek eşittir diye de birşey yok zaten.eşit dediğimizde eşit iki küme misali bence elemanları birbirinin aynı olmalı değil mi ? kadın ve erkek aynı mı peki,oldukça farklı birbirinden, eşit olmaması demek birinin üstün olduğu anlamına mı gelmeli ?
Bütün şehirler arası otobüs şöförlerinin erkek olmasıyla bir bağlantısı var mıdır diye düşündürür.
yerleşik hayata geçildikten sonra doğurma yeteneğinde olan kadın (tanrı) isteklerini karşılasın çevredekilere de yaptırsın diye erkekleri (peygamber) görevlendirmiştir.
kadın olsam tahammül edemeyeceğim durum olurdu. en azından bir tane de kadın olsaydı keşke dedirtmiştir.
tüm tek tanrılı dinler eril düzene hizmet için var olmuştur. bu bir gerçektir sorgularsınız ya da kabul edersiniz bu ayrı. lakin şöyle de bir durum vardır;

bahsi geçen dönemi, üreme ve çiftleşme dışında varlığı inkar edilen bir kadını düşünün. sanırım insanları hem de çok kapalı bir toplumda bulunan insanları bir allah' ın varlığına ve onun dinine ikna etmek için çok doğru aday olmasa gerek. erkek peygamberlerin bile aşmaları gereken engelleri düşününce. en azından onlar insanlara hitap edebilme fırsatı bulabilmişlerdi ya bir kadın? günümüzde bile bununla mücadele verirken üstelik.

yani özetle kadınlara ne desem de nasıl saldırsam diye düşünmeden önce bazı gerçeklerden uzaklaşmamak lazımdır.
(bkz: bütün peygamberleri kadınların doğurması)
kadının mizacının ve doğasının peygamberlik vazifesinin ağırlıklarını kaldırmaya uygun olmadığından mütevellit herhangi bir kadın peygamber gönderilmemiştir.
(bkz: bütün firavunların erkek olması)
ataerkil toplum yapısından kaynaklanıyor.çocukluktan itibaren şımarık yetiştiriliyorlar bunun sonucunda da büyüdüklerinde kendilerini ulaşılmaz kılacak alanlara yönelmeye çalışıyorlar.Zeki olanlar peygamber oluyor.
beni germeyen durumdur.
geceleri kocası bunu sikeceği için sonradan uygun olmayacağını düşünmüş olmalı ata erkil kitap yazıcıları.
Adet gördükleri için kadınları pis ilan eden ve bu yüzden peygamber statüsüne layık görmeyen dinlerde gayet olağandır.
allahın yarattığı kulunu adam yerine koymamasından kaynaklanan durumdur.

aksam kocası ile sevişen kadının, sabah elinde allahın yeni emirlerini getirdim demesi garip geleceği için olabilir.

kocacım dün mağrada tek başıma oturuyordum, önce bi uğultu oldu, sonre elinde kağıtlar olan bi gölge belirdi, mağaranın ağzını'da kocaman bi böcek belirdi,
ağ örmeye başladı, kalbim küt, küt atıyordu o sırada kocacım, sonra elime bunları verdi dese koca uyuz olup bağırsakları mağranın içine dökebilir.
Kadın, erkeğin sol kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Aradaki farkı anlatmaya yeter sanırım.
biz bu soruyu din öğretmenine sormuştuk o da bayanların biyolojik yapısı itibariyle erkeklere göre daha narin oldukları için kadın peygamber olmadığını söylemişti. çünkü ağrısı var sızısı var, adeti var. çocuğu var çoluğu var bu işin. hadi onu geçtim koskoca adamların başında yeri geldi mi savaşması lazım peygamberlerin. çoğu peygamber düşmanlarına karşı savaşmıştır başkumandan olarak, bütün bunları herhangi bir bayan yapabilir mi?? doğal olarak hayır.

düşünsenize kadın peygamber çıksa olabilecekleri ;

- efendim mekkeli müşrikler üzerimize doğru geliyor, ne yapalım ya ruveyda??

hz ruveyda: tam gelecek zamanı buldu bu a.q müşrikleri, oturun oturduğunuz yerde şurda adet sancısı çekiyorum zaten.

- efendim ama çok az kaldı. sizin çadırınıza gelecekler nerdeyse, kumandan olarak başımıza geçmeniz lazım.

hz ruveyda: sus otur oturduğun yerde, çekmeyen bilemez. seni başkumandan olarak atıyorum, git savaş.

- ama nasıl olur beni kimse sallamaz ki..

hz ruveyda: sallat o zaman. zaten mekkeli müşriklerin lideri de bana yazıp duruyor fazla zorlanmadan bir barış antlaşması imzalarsınız artık..

- evet olabilir efendim, sizi görünce imana gelir belki.
tevrat'ı okumamış ve tüm dinleri kabul ettiğini söyleyen* insan beyanatıdır.
yanlış bir ibaredir. zira kur-an'da melek peygamberlerden de bahsetmektedir. bilindiği üzere meleklerin de cinsiyeti yoktur. hiç kadın peygamber olmaması doğru bir ifadedir ama bütün peygamberlerin erkek olması kur-an'a göre yanlıştır en azından. ayrıca kur-an'da biz bütün peygamberleri sizin gibi olan (yani bildiğin insan) erkeklerden seçtik diye de bir ifade vardır ama hikmetini anlayamadığımız bir şey var sanırım.