bugün

Bizim müslümanlıkla bi alıp veremedigimiz yok ama sorun surda biz sessiz sedasız ibadetimizi yapıyoruz gösterisle isimiz yok kimsenin umrundada degil zaten
Ama sorun su ki
Biz dini yasıyoruz siz tüccarlıgını yapıyosunuz.
yallah mekkeye.
Okudum,şunu bilmeniz gerekir yaşayan insanların çoğu tanrıya inanır ama yine çoğu insan Tanrı yasaları ile değil tüm insanların çıkarını gözeten insan odaklı insan eliyle yazılmış yasalarla yönetilir, devletin dini olmaz arkadaşım devlet laik olmalı bu yüzdendir ki Müslümanlar şeriat ile yönetilen ülkelerinden kaçıp laik ülkelerde yaşamak ister ,yani tanrı yasalarını beğenmeyip insan yasalarına koşa koşa yüze yüze giderler.
Müslüman diye bir ırk yoktur. Müslüman olmuş ırklar vardır. Dolayısıyla 1071 de içeri giren sadece türkler değildir. Ayrıca sadece müslmanlar da değildir.
Türklerin çoğunun müslümanlığı kabul etmesini bugün hazmedemeyenlerin asıl küfürü hakeden olduğuna inanıyorum.

Yallah arabistan a yallah bilmem nereye muhabbeti yapana yallah orta asyaya demek hakdır.
Once bi sunu anlayin, ozgurlukcu olmak, farkli fikirlere saygi duymak her sacma sapan ideolojiye saygi duymak demek degildir. Bir ornek, benim dini inancim kocasini aldatan kadinin kafasini taşla ezerek cezalandirmami emrediyor. Buna saygi duyun rica ediyorum ?
Bi siktir git demesi gerekiyir normal bir insanin bu ricaya. Zira ozunde ozgurlukcu ve saygili olmayan hic bir fikir saygiyi hak etmez. Cunku saygi otomatikmen olusmaz, kazanilmasi gerekir.
Ataturk u sevmemek bir saygisizlik ya da hakaret degil. Buna sozum yok.
Ama seriat denilen aptallik ozunde insan haklarini hiçe sayan ve en temelde kadin-erkek esitligini bile saglayamayan bir orta cag kurali. Hic bana gercek musluman, gercek islam, peygamberimizin şeriati edebiyati yapmayin, bu boyle.
Ataturk u sevmeme hakkim var, dinim seriat emrediyor inancimi yerine getirme hakkim var diye ozgurlik kisvesi altinda hastalikli ideolojiyi promote etmeyin, bunu yemiyor kimse. Ayrica dedigim gibi akli selim her demokrat, her ideolojiye otomatikman saygi duyulmamasi gerektigini bilir.
Adam seriat istiyor, ataturk sevmiyor; sonra ben niye küfür yiyorum ?
(bkz: Nasıl duyar kasarım)
(bkz: nasıl nickaltı toplarım)
(bkz: ilgi orospuluğu)
(bkz: nasıl işsiz oldum)
kardeşim kusura bakma ama .... kadar net olan birşeyi böyle ... kadar aşağılık bir seviyeye indirgeyerek tartışmaya açarsan ben de sana özgürce yallah arabistana orospu çocuğu derim.
15 yıldır ülkenin götüne kaçan yılanın haddi hesabı yok.15 yılda ekonomik kriz,teröristlerle mütabakat,tarihin en büyük yolsuzluğu,darbe girşimi,dolarda rekor seviye,ordunun iflası,gezi direnişi,çocuk tecavüzünde rekor,tarikat ve cemaatlerin devlette kadrolaşması,99 depremide ölenleri kafir ilan eden gürh,ışid'in ankara,suruç,istanbul saldırıları ve bu saldırıları konvoy yaparak kutlayan konyalı orospu çocukları ve şu an aklıma gelmeyen onlarca skandal yaşamışız,sen çıkmış burda laiklik kaka atatürkü sevmiyorum,şeriat istiyorum ve bu özgürlük benim hakkım deyip burda yavşak yavşak gevşek gevşek konusuyorsun.
yallah siktirolgit arabistana dalyara özgürlüğünü orda yaşa pezevenk.
Hepinizden iğreniyorum diyip türkiye'yi terk etmeyi düşünmeme neden olan iki grup yine tartışıyor.

Önce birbirinize saygı duymayı öğrenin.
yazmamaya devam et evlat. şimdi silebilirsin o giriyi de.
başlığa çağrılan laiklerden bir tanesi olarak kimsenin anasına küfür etmediğimi hatta şahıslara bile küfür etmediğimi belirtmek isterim. ancak beni de beğenmiyorsunuz ki arkadaş buraya muhalif olarak ne yazsam aşırı rahatsız olan tipler var *

elbetteki herkes düşüncelerini özgürce ifade edecek burasının amacı bu. ancak sen düşüncemi ifade ediyorum derken çok bariz olan bazı şeyleri inkar ediyor ve senin karşında bulunan kitleyi bastırmaya çalışıyorsan kusura bakmayacaksın o zaman düşüncelerine karşı "karşı düşünceler" belirtilecektir. sizler bunu da istemiyorsunuz.. ülkenin kurucusuna ve ülkenin temel direklerine hakaret etmedikten sonra kimse kalkıp size bir şey demez. burada malum birkaç kişi var adamlar açıktan topluluklara dinsiz kafir gibi kelimeler kullanıyor bunları da görmek lazım..
gerçek yüzü ortaya çıktı işte yavşağın.
oğlum neyin ne olduğunu çok iyi anlıyorsunuz da maksadınız suyu bulandırayım sıçtıklarım görünmesin.
o kdr küfür edeceğine yazdıklarıma cevap ver.
neden özel mesaj atamıyorsun amk trollü?
amk provokatörü,ne bok yedin de ceza aldın?
ne yaptın,sözlüğe canlı bomba yeleğiyle girerken mi yakalandın ışid piçi?
patlayacak birazdan.
Burada değil lütfen sandıkta toplansın.
şahsım adına cevaplıyorum.

bu konuda tek bir koşulum vardır, atatürk ve onun ilke ve inkılapları çerçevesinden dışarı çıkılmadığı müddetçe herhangi bir fikri dinlenebilir kabul ederim. bu tek şarta uymayı becerememiş her şeye ve herkese ise sayıp dökmekten imtina etmem.

neden ?

bir kere inanç meselesi tanrı ile kulu arasında olduğuna inanıyorum. isteyen istediğine istediği kadar inanır, istediği kadar inanmaz,sen istersen sıçana tap istersen inançsız ol, ister agnostik ol, beni bozmaz. devlet, dini inançlara eşit mesafede olmalıdır ki yurttaşları arasında herhangi bir kayırma olmasın. hak eden hak ettiği hizmeti, muameleyi görsün.

ikinci olarak, başbuğ atatürk türk'ün bir evladıdır. aynı benim gibi. "benim yaratılışımda bir fevkaladelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir." diyerek milletini yüceltmiştir. osmanlı'nın hatalı politikaları sebeiyle türklüğün ve türklük bilincinin hor ve hakir görüldüğü ve bu görüşün yaygın hale getirildiği bu dönemde göğsünü gere gere milletini yüceltmiştir. türk'ün kudretini, onun namusuna, ismine, bayrağına el ve dil uzatan herkesin kafasına vura vura göstermiştir.

üçüncü olarak, çok uzun yıllar boyunca savaşmış, savaş yorgunu olmuş bir milleti, ölünceye dek kendi prensipleri sayesinde ile artan bir ivmeyle yükseltmiştir. kendi yöntem ve prensipleri hakkında bilimle çeliştiği zaman bilimi seçin diyecek kadar da yeniliğe açıktır. bu sebeplerden ötürü atatürk bu ülkenin emniyet subapıdır, fabrika ayarıdır, aslıdır.

dört, kendinden sonraki nesilleri de düşünmüş, neyi neden yaptığını anlatabilmek için nutuk kitabını yazmış. ha sen zahmet edip okumazsın, "kendini övdüğü kitabı ne okuycam yea?" minvalinde kendince birkaç ezik bahane bulursun, o zaman sikeyim senin kafanı o ayrı.

ayrıca tkp mkp gibi saçma örgütlerin atatürk'ün izinden gittiğine inanmıyorsundur umarım. zira henüz milli mücadele döneminde iken yükselmeye başlayan komünizm curcunası çok defa yine atatürk tarafından engellendi. rus tarafından gelecek silah vb yardımların ardının kesilmemesi için rusun gözünü boyamalık bir iki kurum açıldı anca o kadar. kaynak olarak falih rıfkı atay - çankaya kitabını öneririm bu konuda. komünizm boku hakkında yapılan faaliyetler uzun uzun yazılmış. zahmet edip göz gezdiriver. takıldığın noktalar üzerinde ise üslubunca mesaj kutumu renklendirdiğin vakit, üslubunca seve seve yanıtlarım.

yine şahsım adına konuşuyorum, komünizme, sosyalizme en az şeriate karşı olduğum kadar karşıyım. türk'ün türk bilincini yitirmesine yol açacak her şeye karşıyım güzel kardeşim. tanrı ile senin arandaki bağ, seni ilgilendirir, buna karışmak ne ben ne de bir başkasının haddine. fakat sen tanrı ile arandaki bağ üzerinden diğer insanlara müdahale edemezsin, en fazla yapacağın şey tebliğdir. herkes senin kadar inanmıyor, herkes senin inandığına inanmıyor.
laik düzende müslüman da, ateist de, deist de, hristiyan da, zerdüşt de, aklına ne gelirse her dinden her inançtan herkes inancını yaşayabilir. şeriat düzeninde sadece müslümanlar (o da sizin islam anlayışınızı benimsemiş olanlar, diğer islam mezhepleri hariç) inançlarını yaşayabilir. geri kalanlara huzur yoktur.

cumhuriyetçi de laik olabilir, komünist de laik olabilir, liberal demokrat da laik olabilir, anarşist de laik olabilir. laiklik insanlığın şartlarından biridir. laik olmayana saygı duymamamız çok normal.

bu arada;

yallah katar'a!

zito!
Annesine fantastik bir süpriz hazırlamak istiyordu galiba yobaz arkadaş...
toplansa ne yazarki kılıçdaroğlu ile zor
hemde cok zor azizim cok zor...
Fetöcü deyip götürürler bak. Aman ha dikkat edin.
çağrıldık diye geldik, baktık, yoktunuz.
ya amk ya hala mı mağdursunuz milyonlarca insanı mahvettiniz.
güncel Önemli Başlıklar