bugün

"iyi laflari calmaktan cekinmem,
onlari ben tespit edip yakalamazsam uzaya ucarlar,
buna cok üzülürüm.."

"normal olacagim diye bir kural yok.
kendi koydugum kurallara saygi duyarim.."

"pire icin yorgansiz yatarim,
yorgani satar pire beslerim,
besledigim pireyi satar tekrar yorgan alirim,
böylece pire sosyallesmis olur.."

yazar..
kelimeleri öyle bir diziyor ki, bu cümle benim olmali kesinlikle calmaliyim diye düsündürtüyor..
1969´da elazig´da dogdu.1985´ten beri ankara´da yasiyor.
1991 yilinda edebiyat dünyasina "ve tanri agladi"romanıyla adım attı. daha sonra sirasiyla "cinnetim cennetimdir", "itin biri", "yağmur getiren fırtına", "çöldeki penguen", "zamanın efendisi", "kadınlar üzerine ahmet abi'nin gözünden kaçanlar", "boş laflar anatolijisi", "yılgın türkler" adli kitaplari yayimlandi.

resmi web sitesi;
http://www.bulentakyurek.com/index.php?bab=biyografi
baska bir anlatimla;

"dokuz ay on gün iceride yattiktan sonra 28.11.1969 elazig´da sabaha karsi hastahanede tahliye oldu.
6 yasinda artik aglayamayacagini anlayinca siyasi hayatini sona erdirerek okula basladi.
bir gün calisma odasindan cikarak petlas lastik sanayi ve ticaret a.s.´de ise basladi.
halen ankara´da yasiyor.
cok yakinda ameliyatla komik olacak.
montu ve daktilosu var."
ilginç bir anlatım tarzı olan, yapmaya çalıştığı işin (yılgın türkler kitabında), bu tarzla başarılamayacağını anlaması gereken yazar.
zamanla kendi ekolünü yaratacak olan yazardır. tam anlamıyla kelime mühendisi diye sıfatlandırabilir. kurguladığı olaylar ve bunları dile getirişindeki uslubu ve olaylara kattığı ironik esprileri ile alanında tek olmayı başarmış biri. yalnızca bir kitabını okuyup yazar hakkında değerlendirme yapmak son derece yalnış olur. okuyucuları bilir ki yazarın olayları farklı bir perspektiften görme ve yorumlama yeteneği vardır ve o ölçüde değerlendirilmelidir. kaldı ki yılgın türkler' de buna örnek oluşturuyor.
1969 elazığ doğumlu yazar, sessizlik ve çay sever abim. eserleri;
-ve tanrı ağladı / 1991
-cinnetim cennetimdir / 1993
-itin biri / 1995
-yağmur getiren fırtına / 1997
-çöldeki penguen / 1998 (roman olmayan ilk kitabıdır)
-boş laflar antolojisi
-kadınlar üzerine ahmet abinin gözünden kaçanlar kadının şifresi çözülüyor
-yılgın türkler
sevdiğim, aradığım, bulduğum, düşündüğüm bir yazar. ne kadar edebiyat var kitaplarında bilmiyorum ama tepeleme sanat var. sanat insanın olağan tabiatı ile yüksek potansiyelleri arasındaki vasıtaysa, akyürek sizi varmak istediğiniz yere götürür. ama o vasıtaya binmek için hala bir umudunuzun olması gerekir. dolayısıyla otuzdan sonra uymaz bünyenize. sadece geç kaldığınızı hatırlarsınız; yaşamak için, sevmek için, cinayet işlemek için, intihar etmek için bile. tadsızdır otuzdan sonra. eveleme geveleme gibidir. ama bu onun değil, artık kirlenmiş sizin kabahatinizdir.
doğru dürüst, kıvırtmayan, deli yazar.
"her sözümü son sözüm gibi söylerim, cümle namusumdur" demiş "yazar".
bir sözü de şöyle olan yazar.
"dünyaya ahmedinecat'ın karısı olarak gelmek ve ona milyonlarca çocuk doğurmak isterdim!"
nedendir bilinmez ama çıkarmış olduğu kitaplarına ulaşmak için götümü yırttığım ama bir türlü ulaşamadığım bir yazar. tamam popülerlik kaygısı yok, maddiyatı tınlamıyor ama hani kitapcıya gidip bi kitabını sorunca adama pezevenk gibi bakıyorlar kardeşim nasıl mı? aha da örneği;

+ abi bülent akyürek kitablarına bakıyordum var mıdır?
- hangisine bakmıştınız?
+ kadınlar üzerine ahmet abinin gözünden kaçanlar.
-ahmet çakar mı abi?
+ yok öyle değil,sen kıtabı bul önemli değil

(biraz bakındıktan sonra)
- ıı arkadasım o kıtap kalmamış
+ peki boş laflar antolojisi var mı abi?
- kardeş sen benle kafamı yapıyorsun
+ bi de ve tanrı ağladı
- lan siktir git mal mısın olm
+ cennetim cinnetimdir
- senın anına koyarım
+ bende senin gelişmemiş arşivine sokayım.

( biraz atraksiyon olsun diye çirkin kelimeler kullanılmıştır, başka türlü dikkati çekemiyoruz ondan, idare edin, valla)
türkiye'nin en iyi tespit insanı. (umut sarıkaya halt etmiş, o derece!) hayat okulundan mezun bırofesür sosyolog.
iyi şeyler yazıyor, iyi şeyler söylüyor, ntv'nin "o an" ile fotoğraf üzerine yaptığını o da kelimeler ve cümleler üzerinde yapıyor. ama fazla sinirli bir adam. bu nedenle bazen tutarsız şeyler söyleyebiliyor.
biraz daha erken doğsaydı bugün onu türk edebiyatının en müstesna isimleri arasında sayacaktık. ama yaşadığımız çağ fazlaca öfkelenmesine sebep olduğu için bu öfke onun verimliliğini düşürüyor. yazık ediyor kendisine.
turkcell hat kullanan bir yazar.
numarasını tabi ki vermeyeceğim.
ankara'da atatürk kültür merkezi'ndeki kitap fuarında zamanın efendisi adlı kitabını imzalattırdığım yazar. sigara içiyordu fuarda yamulmuyorsam.
edit: imla
deli yürek'teki kuşçu'ya benzettiğim yazardır. iki lokma sakal daha bıraksa tam cuk oturacak.

http://profile.ak.faceboo...0/17/l17403004886_988.jpg
öğle namazına nasıl kalkılır kitabı yakında kitapçılarda olacak yazar.
kitapları artık fincan yayınları ndan çıkacak olan yazar.
(bkz: öğle namazına nasıl kalkılır)
saat 17.00'da TVNET'de Akşama Doğru programına katılacak olan yazar.

TVNET frekans bilgileri;

frekans: 12653

sembol: 4444

fec: 5/6

Polarizasyon/P: Dikey

Ayrıca internet üzerinden: tvnet.tv.tr adresine girip canlı yayın butonuna tıklayarak seyredebilirsiniz.
bu akşam saat 18:30-20:00 arasında Ülke TV'de olacak yazar insan.
ilginç kitap başlıkları olan yazar.
kitaplarından bazıları
içinizdeki öküze oha deyin,
kadınlar üzerinde Ahmet Abi'nin gözünden kaçanlar,
cinnetim cennetindir,
ve Tanrı ağladı
seviyordum söyleyemedim,
zamanın efendisi.
Ankara'da yaşıyor ve ulusa buradan sesleniyor. Çok genç yaşlarda çıkardıığı ilk romanından beri; benzersiz üslûbu, yaşayışı, sert tavırları ve bağımsız yazarlığıyla, attığı her adımda tartışmalar yarattı.

Onu, Türkiye'nin en önemli yeraltı yazarı ve modernizm eleştirmeni yapan eserleri şunlardır: Ve Tanrı Ağladı, Cinnetim Cehennemdir, itin Biri, Yağmur Getiren Fırtına, Çöldeki Penguen, Zamanın Efendisi, Kadınlar Üstüne Ahmet Abi'nin Gözünden Kaçanlar, Boş Laflar Antolojisi, Yılgın Türkler, Seviyordum Söyleyemedim, vs..

alıntıdır.
35 yaşına kadar ateist olduğunu iddia edip öğlen namazına nasıl kalkılır kitabıyla tepki çeken yazar.

Beş vakit namaz kılmayıp, yalnızca Cuma namazlarını kılanlara "Bizim Hıristiyanlarımız" diyen yazar namaz kılmayanları adam gibi namaza davet edeceğine onları çocuklar gibi azarlama yolunu seçmiş.

bu hakkı sana kim verdi? sen önce 35 sene için kendini azarla sonra insanları azarla!

zaten ne başımıza geliyorsa sonradan islama dönüş yapan dönmelerden, ateistlerden geliyor...
Tek kelimeyle acayip bir insandır.Oturup sohbet etmişliğim var.Konuşmayı bildiği kesin konuşurkende söylediklerinin sana uygun şeyler olduğunu düşündürtüyor,inkar edemem iyi bir konuşmacı.Anlattığı şeylerin inanılmaz mantıksız olması apayrı birşey.Adam Amerika NASA'yı neden kurdu dedi sonra kendi cevapladı.Bak sizin başınızın üstünden geçen taşları bile sayıyoruz sizden çok üstünüz demek için. (bkz: Bu ne lan!)