bugün

aşıksan neden ayrılıyorsun ya da madem ayrılıyorsun neden aşıksın tarzındaki saçma sorular kadar saçma olan durumdur.
(bkz: hayatının anlamının bir başkası olması)
yaşanmaması gereken bir durum. kendini boşluğun en dibine düşmüş gibi hissedersin. böyle durumlara düşmemek gerekir çok can yakar.
hayatınızın bir anda boka sarmaya başlaması.
kısacası şutlanmak.
Çaresizlik içinde, uzun bir yol gibi durur önünde hayat.
Bu böyle bitmemeliydinin telaşı vurur ayak diplerine.
Koşsan beyhudedir, bağırsan nafile.
Kazasızı da kalmamıştır ayrılığın.
Biten çok olmuştur yiteli.
Ve Sen de bilirsin, herkesin bildiği gibi;
Sebepsiz nemlenmez gözler..
Sözler durduk yerde çaresiz kalmaz,
Sadece biri olmaktan fazla bir şey gitmiştir ki içinden,
Her akla düştüğünde O, için ondandır param parça olur..
unutana kadar sebep aramaktır.
unutamamaktır.
canlı canlı yüreğin yerinden koparılmasıyla aynı acıyı yaşamaktır.
Zaten birgün ayrılacağız öyleyse bugün ayrılalım.
Şartlar gereği yapılan eylemdir, seven hiçbir bünye sebepsiz yere ayrılmaz, haklı gerekçelerin ne kadar haklı olduğu tartışılır fakat bazı durumla ayrılmak daha doğru seçenektir.
bir süre bütçenin alkole gitmesini sağlar.
(bkz: severek ayrıldık ona yanıyorum)*
yeni sevgilisi ile görünce aşk meşk kalmıyor. hele hele sevdiğin halde terk etmişse bir ömür sövüp duruyorsun ardından.
sezen aksudan defalarca 'ah istanbul'u dinlemektir... ah diye diye...
http://fizy.com/#s/1hxbbq
(bkz: boşver arkadaş)
genellikle taraflardan yalnızca birisinin başına gelen durumdur.
--spoiler--
Severek ayrılanlar bilirler ayrılığı
Sen benim eş ruhumsun
Unutmuş olsan hissederdim
Unutmuş olsan yanımda durmazdı her sabah hayalin
Seni görmek için geri geldim
Sen gideli çok olmuş
Nereye gidersen git
Çantanda bir resmim aklında gülüşüm olsun
Ben seni gerçekten sevdim
Bitmez demiştim bitmedi...
--spoiler--
Seversin. Belki daha önce hiç sevmemiş gibi seversin. Hep daha fazlasını ister. Sebepsiz..
Seviyorsundur. Sen onunla planlar yaparken, o seni nasıl bırakacağının hesabını yapar. Belki o da seviyordur. Belki hata sendedir; hatasız olduğunu bilsen bile hata sendedir. Kendine küsersin, hayat o kadar anlamsız o kadar yorucu gelir ki anlayamazsın. Barışmak istersin, hani sebebini bile bilmeden ayrıldığın sevgilinin peşinden onu ne kadar çok sevdiğini bir kere daha söylemek için koşarsın. Seni bekliyor mu; yoksa kendini başkasına mı bıraktı bilemezsin. Ağlarsın bı acı hiç bitmeyecek sanırsın. Bitmez, geçmez bu acı.. Kendini biraz iyi hissettiğin anda o gelir aklına. Atamazsın..

Işıkları kapatıp pencereyi açarsın. Telefon her zamanki gibi yanında. Ondan gelecek bir mesaj seni mutlu edecektir. Beklersin; gelmez. Telefonun o ışığı bitmek bilmeyen geceni aydınlatmaz. Onu bekledikçe daha fazla kaybolursun, kendini tanıyamaz hae gelirsin. Kendini suçlarsın, bazı şeyler daha farklı olsa şu an birlikte olabilirdik diye düşünürsün. Bu seni daha yabancı biri haline getirir. Kendini unutursun; onu unutamazsın.

Ne yaptığını mutlu mu üzgün mü olduğunu merak edersin. Acaba o beni seviyor muydu yoksa her şey yalan mıydı diye düşünürsün. Sen bunları düşünürken onun ne yaptığı kiminle beraber olduğu gelmez aklına. Onu da kendin gibi sanırsın. O da benim için ağlıyor o da benim için kendini mahvediyor diye düşünürsün. Aşkın saflığı seni ele geçirmiştir. Kurtulamazsın. Onu seversin yanında olmasa bile. Aşkın saflığı bunu gektirir.