bugün

sonsuz aşktır.
gerçek aşktır. kayıtsız mutluluktur. belki de inanılan, kişiyi kendine inandıran budur. aşık olup bir şeyler yaşanmaya başlandıktan sonra kanıtlanacaktır gerçekliği. ince bir çizgidir.
çok acılıdır, yaşarken öldürür.
olmayandır çoğu zaman. zaten olsa bunca şarkı, şiir nasıl yazılırdı dedirtendir. şanslılar yok mudur elbet vardır. *
onun doğru kişi olduğunu bilerek hislerinin ona yoğunlaşmasıdır ama çoğu zaman zamansız kaybedilir.
şansların en güzelidir. herkesin gözdesidir.
eğer o kişi de senin aşık olunması gereken biri olduğunu düşünüyorsa idael bir aşktır,öteki türlüsü sadece platoniktir.
denk gelmesi oldukça zor olandır. gönül nerde zor varsa onu seçer, bulur kendini üzecek ve yoracak olanı. ve yine kendi yasını tutar.
can acıtan taraflarını bile sitem etmeden çekmektir.
Evlenme sebebidir.*
Aşk bu ota da konar boka da lafının ot kısmıdır.
yerinde verilen karardır. *
bir nevi kolaya kaçmaktır. hazır aşık olunması gereken kişi varken olayım aramayayım diyenlerin işidir.
güzel bir sürünme yöntemidir.
bu duyguyu yaşayan kişinin hiç ölmemeyi istemesidir.
eğer o da sizi "aşık olunacak biri" olarak görüyorsa güzeldir. gerisi platoniktir, gereksizdir.
aşkların en güzelidir eğer karşı tarafda sizi aşık olunacak kişi olarak görüyorsa yolun sonu evlilikdir.
Aslina astarina bakarsan, ask her seyden daha güzel, ask sicak icilen bir corba,soguk yenilen bir meyve, buzlu icilen bir rakidir, ask kosarken agzindaki kelimeleri birer birer yola düsürmektir, belki geri dönerim diye o kelimelerle iz belirlemektir. Ask korkusuzca en derine dalmaktir, ask oksijen tüpü olmadan denizin ortasina dalmaktir. Bilebilecegim tanimlayacagim bir sey degildir ask, yasadigim ama sadece yasadigim yasadiklarim degil, eger asksa ben bir zamanlar aski bulmustum ve onu tanimlayacak tanimlar uydurmustum, tabiki kicimdan degil, sonra elimden kayan at etinden yapilmis sabun misali banyonun su akan yerine kayip gitti, ardindan almaya calisirken ben banyoya düstüm, simdi sakatim, ulan kalcam kirik .
hiçbir insanın bu kadar ballı olduğunu sanmıyorum. genelde bu durum ideal kişiye rastlayınca aşık olduğunu sanmaktır.
şerefsiz gönül hep imkansızını istiyor.
(bkz: müslüm baba)
+bak aga bu kız tam benlik buna aşık olcaz oke ?
-ya bro ben gönülüm ota da konarım boka da benden fazla şey istiyorsun.
+ya sen hele bi tamam de gerisini bana bırak.
-günah benden gitti hacı bunu sen istedin buseni paso boynuzlar benden demesi.
hiçbir insanın bu kadar ballı olduğunu sanmıyorum. genelde bu durum ideal kişiye rastlayınca aşık olduğunu sanmaktır.
şerefsiz gönül hep imkansızını ister.
bence o kadar da güzel değildir. kız-erkeğin özellikleri önceden kafada belirlenmiştir.ne yemek sevdiğinden hangi müziği dinlemesine kadar. aşık olunması gereken kişi işte bu kişidir. aşık olursun amaa kafanın bi köşesinde sürekli soru işaretleri vardır. bişeyler eksiktir. hep bişey eksiktir.aslında kafamızdaki profiller sahtedir.kimse aşık olacağı tipi bilemez..
(bkz: ne diyelim la allah mesut etsin)
böyle birinin olduğuna hiçbir şekilde inanamazsınız. bir süre sonra mutlaka fire verir o kişi.. yoksa bu "o" değil mi diye sormaya başlarsınız kendinize.. hayal edilen kişiye benzer yönleri vardır elbet ama asla tam olarak o değilidir, olamazda. beyindeki o mükemmel listeye uyması neredeyse imkansızdır.he yaklaşabilir belki.. zaten yaklaşanları geçirmiyormuyoruz kalbimizdeki aşk süzgecinden...
iyidir.