bugün

çaresizce onu sevdiğini ancak ve ancak onunla ilgilenerek belli etme çabasıdır. çok ümitsizce de olsa çok güzel anlar zinciridir.
(bkz: tükürürüm öyle aşka)
aşık olduğunuz kişinin size yüz vermediğinin göstergesidir.
(bkz: sevgiliye orospu demek)*
reddedilmiş birinin yapabileceği davranışlardandır. kimse aşık olduğu insanı aşağılayamaz. bunu yapanların 5 yaşındaki çocuk zekasına bile sahip olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
genelde ilkokuldayken aşık olduğumuz kişilere zarar veririz. kızsa hoşlanılan kişi saçı çekilir, kafasına vurulur; erkekse tenefüslerde peşinden koşulur, kovalanır, yakaladığınızda vurursunuz. kimi insan büyüdüğünde de bunun etkisinden sıyrılamaz. aşık olunan kız genelde aşağılanır. amaç eşit statülerdeyseniz aradaki eşitliği bozmaktır. kız güzelse daha çok uygulanır ve öyle bir psikolojiye sokulur ki kendisini kibariye'nin annesi gibi hisseder. ve daha sonra aşağılık kompleksine giren kişi karşısına kim çıkarsa evet der.
görsel

kız: bak bugün ben güzellik merkezine gittim.
erkek: aa sana neden sıra gelmedi?
kız: ee, öö. neden öyle dedin ki. ben ee şey
erkek: benimle çık
kız: ühühü peki.

(bkz: yersen)
bir reddedilme sonrası yapılan mevzuat.
-lan senin var ya, allah belanı versin lan... kafası çalışmaz, beyin özürlü mahlukat. gerizekalı embesil yaratık... pis aşığım lan sana!!
varliginin gercek oldugu siddetle umit edilen davranis.

zira bu durumda ne kadar cok kisinin* bana asik oldugunu gosteren eylemdir.

asagilayin beni cekinmeden.. agzima da sicin hatta.. aha buyrun actim.. aaaaaa.
gereksiz bir harekettir, aşağılamaya aşağılanmış hissetmeye lüzum yoktur, iş karşılıklı müzakerelerde çözüme kavuşturulabilir.
aşk yüceliktir. aşık olunan kişide yücedir. kendinden yüce gördüğün kişiyi aşağılama muamelesi ya yalandır yada boşunadır.
aşık olamayan kişi tarafından yapılan, kötü bir sevgi gösterisidir.
erkeğin ilgisini anladığı halde 8 ay boyunca sığır gibi kesmek dışında hiç bir şey yapmayan odun kızın ,
aylarca süründürdüğü erkeğin tam muhabbeti kurduğu anda kızın parmağında siyah plastik bir yüzük görmesi sonucu 8 ayın gerilimini kusması sonucu olan durumdur. (bkz: zorluk cikarirsam daha degerli olurum kizlari)
(bkz: hor görme garibi kim bilir ne derdi vardır)
tersten aşık olmak.
aşktan çaresizce işe yaramaz kurtulma biçimidir.
aşkınızın ego savaşına döndüğüne işarettir.
telefonunu elinden çekip gelen mesajları ve aramaları kontrol etmek. aşırı sevgidendir belki ama sevgiliye güvenmediğini göstererek aşağılamaktır.
bir kedi vardı bir de ciğer sonra bir şeyler oluyordu ondan değil mi bu ?
ne halt olduğunu bilirsin * aşağılarsın.
sevgi göstermeye alışmamış bünyenin yaptığıdır. psikolojide de yeri vardır. hoşlandığı kişiye güzel sözlerle yaklaşayamayan kişi bu yola ilgi çekmeye çalışır. bunu yapan kişi çevresindekilere ve karşısındakine hatta kendisine bile duygularını açıklayamadığından ters yolla bu duygularını gün yüzüne çıkarır. çünkü bu duygularının bir şekilde karşılık bulmasını ister/bekler.

kişi sanki yanlış kişiye aşık olmuş gibi, aşık olmak hakkı değilmiş gibi hissettiğinden ya da çevre baskısından korktuğu için bu tür davranışlara girebilir.

karşı taraf niçin bu davanışlara maruz kaldığını farkederse durum bi nebze karışmayabilir fakat, anlamıyorsa aşık olduğunuz kıişiyi kaybetmeniz söz konusudur. karşı taraf için oldukça zor bir süreçtir aslında. eğer o da bir takım duygulara sahipse sizin onu sevip sevmediğinizden bir türlü emin olamayacaktır. içinde bulunduğunuz durum bu ne sevgi aahh bu ne ızdırap haline dönüşecektir. çekebiliyorsanız, şanslıysanız bu durumdan bir şekilde kurtulursunuz. çekebilmek için büyük aşk gerekiyor. bıdı bıdı bıdııı. amaan*.
aslında gayet normal bir durumdur. her aşk içinde sevgiyi bulundurmaz, belki nefret etmesen bile sevmezsin aşık olduğun kişiyi bu durumda aşağılarsın da, söversin de ama kendi kendine.
kendi begenilmeme kompleksinden ileri geldiğini düşünürüm.
aşık olunan kişide nereden geldiği bilinmez can sıkıcı bir kendine güven ve umursamaz haller varsa aşık kişi kıl olabilir, alt etme çabasıyla böyle bir davranışımsı içine girebilir, çaresizdir.
güncel Önemli Başlıklar