bugün

karın ağrısı, kusma isteği, mide bulantısı, kalbin şehir içinde 240 atması, kafanın alev gibi yanması, dilin ucundan kaçan kelimeler... girizgah cümlesi öncesi böyle özetlenebilecek cesaret denemesi. sonra özgüvene bağlı olarak karşıdakinin gözlerine veya dünyaya geliş amacı halılarda kaçar tane çizgi olduğunu sayma olan insan modunda yere bakarak açılınır. en kötüsü bunlar değil, babayı almaktır.

"ben seni arkadaş gibi seviyorum"

ulan bu cümleden sonra "ha iyi tamam, o zaman arkadaş olarak devam edelim. benim de sana karşı olan ilgim hemencecik bitti, eheheh" diyecek adam mı var?
en zor kısmı ilk cümledir. ilk cümleyi söylersen gerisini çorap söküğü gibi gelir.
kayıkla okyanusa acılmak gibidir,eger bastan bir sacmalarsan,durumu kurtarmak zorlasır,kayıgın dev dalgalar arasında aptallastıgı gibi sende karsındakinin imalı bakısları arasında aptallasırsın.
alacagınız cevap arkadasca dostane bir sekilde olursa bittiginizin resmidir denilesi olay.
(bkz: acaba ne cevap verecek) sorusunu kafanıza kazıyan durum.
bir zamanalar kendimden 2 yaş büyük bir kıza yaptığımda "ben senin ablanım"cevabını aldığım eylem
nefesini kontrollü kullanmadığın ve kulaçlarını sistematik bir şekilde atmadığın takdirde boğulacağın en bi kesin aktivitedir.panikleyip hızlı hızlı kulaç atarsan akıntıya karşı,karadan çok uzaklaşırsın mazallah...
en baştan sadece sıradan bir arkadaşmış gibi yaklaşılmadığı sürece zor olmayacak ve ters karşılanmayacak eylem.

cinsiyetinizi bastırmadan kurduğunuz bir arkadaşlıksa zaten karşıdaki anlar, ona göre davranır; isterse devam eder, istemezse belli eder.

beğeniyorsanız sakın normal arkadaş muhabbeti yapmayın. fiziği, konuşması, duruşu ne kadar ilgi çekiciyse, o kadar aşık olunabilirdir, unutmayın.

cinsiyetinizi gözüne sokmanız gerekmiyor, fakat niyetliyseniz, hoşlanıyorsanız gayet basit ve abartısız bir şekilde kendinizi belli edebilirsiniz.

mesela, erkekseniz, bir ünlü manken hakkında, "onun bacaklarını beğenmiyorum" demeniz, bir şarkıcı için "sesi bir kadına yakışmıyor" demeniz yeterlidir (kötülemeniz gerekmiyor, örnekleme bunlar sadece. mesela "çağla şikel'in bacaklarını beğeniyorum" da diyebilirsiniz). ek olarak da fiziksel olarak hoşunuza giden şeylerini söylediniz mi, mesajı sorun yoksa alırlar.

bu muhabbetleri kaldıramıyorsa zaten o kaf dağındadır, çocuktur; uğraşılmaz, geri çekilinir.

burada ilgilenilmesi gereken bir başka husus da, aşık olduğunuz ya da niyetlendiğiniz kızın/erkeğin tercihleridir. cinsiyetleri konusunda baskılı olan kendisine yasak koyulmuş olan kişilerle yaşanabilecek aşk her açıdan zaten çocuksudur. yukarıdaki ölçütler geçerlidir ve böyle bir muamele ters teper.

gözüne bile rahat rahat bakamadığınız bir sevgili istiyorsanız, çok var, çok da güzel büyük kısmı. gidin alın. artık elini bile zor tutar, koklaşma safhasına bile geçemezsiniz.

ömür törpüsü.

bu dünya çok temiz, hayat çok edepsiz.
konuşmak, yaşamak gibi. çok gereksiz olsa da yapıyoruz bol bol.
laf laf laf. güzâf..
Fazla açılmamak gerekir.Zira bir kontra atakta topu ağlarınızda görebilirsiniz.Sonra üzülmeyin.
kesinlikle yüz yüze yani göz göze yapılması ve sonucuna katlanılması gereken eylemdir.doğal olmak ilk ve tek şarttır gerisi hikaye, koyver gitsin.
bir kısım erkeğin * yarın senle bişey konuşcm diyerek bir gün önceden girizgah yaptığı eylem.
utangaçsan konuşmayı bilmiyorsan içinde besleyeceğin gün gün off lar çekeceğin acı verisi bir durum
açılma esnasında kafadan bir ton muhabbetin geçtiği olaydır.ulan kabul edermi?siktir çekermi?siktir yersem ortamı nasıl terkederim acaba?bundan sonra bana nasıl davranır acaba?diye olumsuz yönleri düşünürken,önceden hayali kurulmuş mutluluk senaryoları hiç akla gelmez.çünkü el ayak zaten titremektedir.~bütün konuşma bittikten sonra sırttan yük inmiş gibi rahatlar açılan kişi.birde cevap için bekleyiş vardırki..bu bekleyiş sanki şampiyonluk için penaltıyı atmak gibidir.gole çeviren sahadan yüzü gülerek ayrılır..kaçıran ise önündeki maçlara bakar..
cok doğaldır. asıl mesele asık olunmayan herhangi birine açılmaktır ve bu durum asık olunan kişininde size asık olma durumunda kendisinin alın kısmında zamanla şiddetlenecek agrılara sebebiyet verir. bu ağrılar cıkacak boynuzların habercisidir.
(bkz: fazla açılma boğulursun)
girilen entrylerden de anlasıldıgı gibi erkeklerin yaptıgı kadınların ise hiç uğrasmadıgı karşı taraftan beklediği eylem
kıyılarında gezindiği halde bunu anlamamış bir karşı taraf söz konusuysa sonucu pek olumlu olmayacak eylemdir. bu durumda aşık olduğum kişiye açılmak istiyorum diyene, fazla açılma evladım boğulursun uyarısında bulunmak uygun olabilir.
karşılığı olmamasından şüphe duyuluyorsa hiiçç yapılmaması gereken iştir. zira karşılıksız aşka yapılan bu tarz konuşmalar, ben seni arkadaş olarak seviyorum gibi dünyanın en manasız ve sinir bozucu repliklerinden birisiyle sonuçlanabilır ki düşman başınadır
ellerin terlemesiyle başlayan durumdur.
karşıdaki anlamayacak kadar öküz bile olsa, yine de söyleyip kurtulmak gerekir.
ola ki sonuç istenilen şekliyle olmasa dahi çokta önemli değildir. ben sevmişim gerisi çokta tın denilecek durumdur. keyfin bilir demeyi en iyi şekilde başarmak gerekir.
onun yolu üzerinde olan, seni görebileceği ama gördüğünde burda ne bekliyorsun diyeceği bir yerde beklemeyle başlanılması gereken, "seni bekliyorum" cevabından sonra "aaa niye" diyen kişiye içinde allah ne verdiyse anlatmanın en kolay yolu olduğunu düşündüğüm adrenalin salgılatıcı hadise.

bu olay tavsiyeden önce bir anıdır. (bkz: ilk gençlik yılları)
kimi zaman pat diye olur kimi zaman soylemeye cesaret edemez asık kisi. reddedilmekten korkar. aslında reddedilmekten korkmamak gerektir. zaten senın degildir ki o kisi. sen onu kazanmamıssındır ki henuz. kaybedecegin tek sey ileriye donuk onunla gecirmek istedigin hayaller butunudur. varsın reddetsin diyemez misin o an :
(bkz: ben her bahar asık olurum)
---
devlet dairesinde
yangından kurtarılmayacak
sıkışmış bir çekmece gibiyim
açılamıyorum sana
--- * *
Önceden ezberlenmiş olan sözcükler ağızdan çıkamaz. O an başka şeyler söylenir. Zor olsa da cesur olmak gerekir. Eğer bir ilişki başlar ve yıllar sonra biterse, o ilk itiraf, hüzünle hatırlanan anılardandır.
aşkın cinsiyeti olmaz diyip elinin hamuruyla erkek işine karışınca sonuç olarak sadece temiz hava alınan, akabinde şişelerce soğuk sular içilip, ruhu ölümcül bir hastalığa sürükleyen vaka-ı boktan.
güncel Önemli Başlıklar