bugün

Başa gelmesi durumunda insanı üzüntüden kahredecek, uzun yıllar boyu normale dönememesine sebep olacak durum.
ölümdür ölüm.. onunla birlikte sen de ölürsün ama yaşayan ölü..
kişiyi tarif edilmeyecek acılarla muhattap eden, allah kimsenin başına vermesin denilen durumdur.
lise başında başıma gelmiş durumdur. Kabullenmesi zordur. bir süre her şeye isyan modu süregelir. ama her şey gibi zamanla geçer.
sevilen kişinin ölmesi kadar acı vermez bazen.
11 yaşındayken başıma gelen olay. lakin ben o öldükten sonra aşık olduğumu anladım. öyle de tuhafımdır.
Ne acıdır lan.
Allah kimseye yaşatmasın.
Evlenmesinden iyi olabilir ama kaybolması tercih edilir.
ilk önce aşık ol sonra düşünürsün.
Ne tepki veririrm tartisilir
ama umarim buyuk seylere kalkismam.
(bkz: Sağ eli makineye kaptırmak)
başkasına aşık olmasın da gerisi sorun değil.
Yillardan 2003 ..çin takviminde kaplan, hicri takvimde 1424, bende sen yılı...
Avuçlarının içini öperken farketmemişim yasam çizgisinin kısa olduğunu..bileydim uzun uzun operdim..elini yuzumde gezdirirdin dakikalarca..bense bulacagim o parayi actiracagim gozlerini , goreceksin sesini gordugun adamin yuzunu diye salak salak geyikler yapardim..
Gözlerin...yeşilin fenası gözlerin..
Sustum..kelimeler yoklugunun denizinde boguldu..
insanın düşündüğü an da içini ürpertir 3 gün görmesen özlersin yüzünü uzaktan izlemek bile yeter gülüşünü hafızana kazırsın teninin sıcaklığını ama 3 gün görmesen üzülürsün görmediğin için hırçınlaşırsın o sıcacık tenini toprağa koymak çok acı olsa gerek allah yaşatmasın.
Allahım kimseye yaşatmasın bir an için aklıma geldiği çok oldu hatta en fazla mutlu oldugumuz huzurun, mutluluğun nirvanasında aklıma geldi ölüm, ve hüngür hüngür ağlayıp sarıldım anlamsız bakışları üzerime dönmüşken, o en mutlu anımda ölmesini bırak fikri düşüncesini bile kabul edemiyor insan, hepimiz ana baba yavrusuyuz, ama ne kadar istemesekte zamanı gelince biliriz bu dünyadan göçüp gideceklerini ve kendimizi buna elbet hazırlarız çünkü bu düzen böyle süregelmiş ve böyle gidecektir. Babalar oğullarını gömmemeli diye düzeni en kısa biçimde anlatan söylenilen bir söz vardır. Bir evlat ebeveynlerinin vefatını ne kadar istemese de zaten çok kez düşünüp buna kendini hazırlamıştır ama bir ömür geçirmeyi, çocuğunun anası babası, ruh eşi olarak düşündüğü birinin bunların hiçbirini yapamadan göçüp gitmesi adama öyle bir koyar ki, bunun bir karşılığı yok. Sevdiğiniz insanların kıymetini kesinlikle bilin hatta öyle bir bilin ki dillere destan olsun, sanki son kez görüyormuşcasına sarılın öpün koklayın. Ne var ki zaten elimizde sevgiden başka..
En yakın arkadaşımın başına gelen. O günden sonra asla gözlerinin içi eskisi gibi gülmedi. Arada soruyo bana kanka bize noldu bu yaşta diye. Hayat erken yakmaya başladı canımızı diyorum ben de. Mekanın cennet olsun güzel insan. gülüşünle ve arkadaşımın peşinden koşup ona sokağın ortasında sımsıkı sarılmanla hatırlayacağım seni...
güncel Önemli Başlıklar