bugün

hayatın bir cilvesidir.

bir gün dayanamayıp aşkınızı ilan edersiniz ona. o da senin bana hissettiklerinin karşılığı bende yok der. bu durumda yapacak pek fazla bir şey yoktur ama kızla konuşmaya devam edersiniz. arkadaş kalalım gibi bir muhabbet de geçmez çünkü zaten arkadaşsınızdır.

soru işaretleri peşinizi bırakmaz. ikinci bir teklif düşünürsünüz ama ne sizde değişen bir şey vardır ne de onda. bu sebepten beklersiniz, beklersiniz...

ve yine bir gün anlarsınız ki beklemek yeterli değil. başka şeyler yapmak lazım. kendini geliştirmek mi? huy olarak değişmek mi? bunlar boş işler mi? bilemezsiniz.

sonuç olarak onu kaybetmek istemediğiniz için böyle ölmeyi göze alırsınız.
insanın kendine yaptığı bir işkencedir. bir yabancı onun elini tutarken, dudaklarına dudaklarını değdirirken karşısında oturabilir misin rahatça ? oturamazsın. dolayısıyla düşünülemez.
Sadece o kişinin mutluluğu için öyle yaparsınız. Ona arkadaş gibi davranirsiniz sanar ki onu çabuk unuttunuz . Bu o kişide " bu kadar çabuk benden vazgecebildiyse demek ki yeterince sevmiyormus" düşünceleri uyandırır. Ve bu sizden soğumasina belkide icten içe nefret etmesine sebebiyet verir. Siz içten ona hala deli gibi aşık olsanızda aşkınızin ona zarar vereceğini bilirsiniz ve saklamaya devam edersiniz. O sizden uzaklastikca; sogudukca içiniz kan ağlar ama bir yandan da o'nun artık üzülmeyecegini en azından buna sizin sebebiyet vermediginizi bilerek ufakta olsa kendinizi teselli edebilirsiniz. Zaten belli bir süre sonra korktuğunuz başınıza gelir ve artık sevdiğiniz aşık oldugunuz kadını belki de ev arkadasinizi ileri zamanlarda baskalarinin elini tutarken görürsünüz . Bu en acı olanidir. Ama yüzüne baktiginizda gulumsuyorsa sanırım buna değerdir. Aşk acı çekmektir unutmayın.
başarabilenin ruhu nasır tutacaktır.
sevildiği söylendiğinde aynı şekilde karşılık gelmemesi durumunda arkadaşlığında biteceği bilindiğinden devam eder.
Mümkün olmayandır, belli bir süre sonra o kişi flörtleşicek, sevgili bulacak, aşık olacak ve aşık olan kişiye ızdırap dolu, nefretlik bir hayat başlayacak.

o sebeple ne olursa olsun, böyle bir şekilde arkadaş kalmayın. karnınıza taş bağlayın ama uzaklaşın.
hiç olamadı bari sesini duyayım şeklinde deli gibi aşık olabilen insanların avuntusudur.
belli bir süre arkadaş kalınsa bile, ileride rekabetin artacağı bellidir.
Zor bir durumdur. Allah yardim etsin.
iki tarafında sürekli yerli yersiz rol yapmalarına sebebiyet vericek olan hazin durumdur. sonu hüsranla biter. aşık olan taraf acı çekerken, diğer taraf için pekte bir sıkıntı o yoktur. o böyle olacağını biliyordur ve herşeye hazırlıklıdır.
berbat bir durumdur. kalmayın arkadaşım. ben kaldım o kadar sene. hatta sırf o mutlu olsun diye onun aşık olduğu kişi ile ilgili teselli ettim. sırf o mutlu olsun diye acı çektim. ama yine de sonucunda yine çektiğiniz acıyla kalıyorsunuz.
seneler boyunca anneyi baba gibi sevmektir.
(bkz: how i met your mother) sonu hiç bir zaman iyi olmayan durumdur, kendi kendine işkencedir.
Olmuyor. Tecrübeyle sabittir.
Acı çekmekten başka bir şey değil. Sarılıp uyuduğun birine aşıksan arkadaş kalamıyorsun sadıç. Kandırmayın kendinizi.
sana asik olan kisiyle arkadas kalmaktan iyidir. insan karsisindakini kotu gorunce uzgun gorunce vicdan azabi cekiyor zira.
mumkundur.ornekleri coktur.cok zor bir durumdur.Ama bazi insanlar hep hayatinizda olsun istersiniz hic cikmasin .hayatinizdaki konumunun cokta bi onemi yoktur..Bu konum sevgili degilse arkadas olabilir.Ayni havayi solumak size iyi gelir.
bullshit.
mümkün değildir.
kıskançlıkla baş edemezsiniz, her halini mazur göremezsiniz, size söylediği cümlelerin altındaki anlamı çözeceğim diye şizofrene bağlarsınız.
kendinizden çok onu düşünmeniz ona bir şey kazandırmaz lakin sizden o kadar çok şey götürür ki farkedemezsiniz.
verem olursunuz. içki ve sigara tüketiminiz artar, sigaranızı değiştirir camel içmeye başlarsınız.
ömrünüz "bir umut lan" diyerek beklemekle geçer.
siz en iyisi ziktir edin o şahsı, gidin başkasıyla deneyin.
saçmalık saçmasıdır. kesinlikle olmaması gerekendir.
öyle bir dünya yoktur.aşıksanız arkadaş olarak kalmanız çok zordur.
arkadaş gene bi nebze kurtarır. yakın olmak için el ense göte şaplak kanka ayağına yatanı bile vardır .
Şu insanların hani eğlendiği zamanlar vardır Doğum günleri, yıl başları Haa.. Yıl başı dedim de Bunu bu şekilde söyliyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama yılbaşında herkes nerede olacağının, nasıl eğleneceğinin planlarını kurarken. Ben, sen acaba birinin altına yatıcak mısın diye düşündüm. her şeyi anlatan söz budur, sen onu o bir başkasını..
bakılacak yüze utanılacak söz söylemeyeceksin, o yüzden arkadas olarak kalmak en iyisi.
buu durumda olayı akışına bırakacaksın, zaman herşeyin ilacıdır..
Bir sanaçının da söylediği gibi "Arkadaş kalmayı bilen, hiç aşık olmuş mu?"
(bkz: arkadaşım eşek)