bugün

Hayata dair iç burkan bir detay.
müsaade edersen olur, etmezsen süper olur.
(bkz: hayata dair çük burkan detaylar)
Sevgili, arayıp da bulduğun birisi değil. Hiç aklında yokken aşık olduğun kişidir. -Can Yücel

Aşık olmadıktan sonra, kalbimiz ne işe yarar ki? -Goethe

Dostlar gerçekleri, düşman işine geleni, deli ağzına geleni, aşık içinden geçeni söyler. -Özdemir Asaf

Ey aşık! Sevgilinin hasretiyle, seherlerinde ah ederek, gözyaşı döktüğün geceler miktarınca; aşkın sana kutlu olsun. -iskender Pala

Leyla isteyen, Mecnun olmalı; kendinden de, dünyasından da geçmeli. Aşıklar sofrasına davet edildiğinde, ben körüm, ben tokum diyebilmeli. -Ömer Hayyam
arkadaşlar, haftalık burç gibi, haftalık aşıkıklığımı deklare etmek isterim.

vatşapta bir tane sarışın küçük kız sitiğkırına denk geldim ve manevi kızım rohee miran'dan sonra ikinci manevi kızım olmağa göz kırptı.

ya ne güzel yaratmış yaradan ya, keşke tanışsak da hamur oynasak, aa ben çok güzel hamur oynarım.
Ay hiç başıma gelmedi. Ödüm kopuyor kalasın birine olacağım diye.
1 ay içinde aşık oldum diye yazacağım bak buraya manifestliyorum.. *
1 ay icinde asik oldum.
Gençken daha kolay galiba. Insanları tanımaya basladıgında ve kolay cözdügünde kapılıp gitmiyorsun ve bu elinde olmayan bir durum.
insanın kendini bile isteye kandırması.
insanı güzelleştirir bunu bilirim.
libido artışıyla karıştırılabilir, dikkatli olunmalı.
güzel bir duygu.
kasla goz arasında kendine asık eden erkek var ya..
onlar cok tehlikeli:)
Aşkın metafiziği kitabında, Aşk cinselliğin yüceltilmiş halidir der Arthur Schopenhauer. Dolayısıyla cinsel çekim bittiğinde aşk ve aşık olma durumu bu yüzden ortadan kalkıyor.
freud ve schopenhaur'un cinsel istek, haz olarak nitelendirdiği eylem.
Doğada seçen taraf kadın, seçilen taraf erkek olduğu için (briffault kanunu),

erkek için son derece boktan ve kalitesiz bir süreç. Erkek adamın böyle durumları en az hasarla atlaması için ultra sosyal olması, 5-6 farklı ortamı olması ve kendine bol bol alternatif yaratması yani çok eşlilik eğilimine sahip olması lazım. O yoksa o kızlar sizi siker.
Zaten kızlar da öyle tek eşlilik eğiliminde duygusal, romantik erkekleri ılık olarak görüyorlar.
Aşk, ne geçmişi ne de geleceği kabul etmeyen tek tutkudur.

Balzac

Evet
Aşık olmak anlık bir şey! Birden her şeyin çok parlak göründüğü, birden en pastel renklerin bile ısınmaya başladığı, birden tüm yemeklerin çok daha lezzetli olduğu bir an bu...
insan karar vererek aşık olmaz. Sadece bir bakar, olmuş.”

kaybedenler kulübü