bugün

kavga ederken sinirden en olmadık şeyleri söylemek.
gözlerin önünden o kişinin gitmemesi.
hep onu görmek istemek ama görünce elin ayağın tutulması.
konuşmaya cesaret edememek.
hep onu düşünme, hep onu anma,hayal etme, konuşma, bahsetme vs vs vs.. kısacası aklın fikrin ondan ibaret olunması.
korkmak. ve bu duygunun artış ivmesi, aşkın yoğunluğu ile doğru orantılıdır.
gırtlak kısmıyla göğüs kafesi arasındaki anatomik bölgede sanki içerde biri bir kova kezzap ve paspasla temizlik yapıyormuş hissi veren durumdur aşk. dayanamazsınız, nefes alamazsınız.
uzaktan bakıldığında hemen farkedilecek belirtilerdir.takımının şampiyonluk maçını bile yeterince önemsemez. (bkz: abarttım mı ne) *
enteresan bir somurtkanlıkla birlikte, olur olmaz yerlerde suratının gülmesi durumu. birde o gülen elmacık kemiklerimi geri yerine getiremeyince herkesin "bugün neyin var çok mutlusun" demesi durumudur. ayrıca hergece rüyalarda görmektir onu.
kafayın içinde kimsenin bilmediği dünyada sadece onla yaşıyorsan, uykuya dalmadan önce fotoğraflarda gözlerine dalıyorsan, her yazdığın mısranın her harfinde onu anlatıyorsan, dinlediğin şarkıların notaları içindeki ateşi körüklüyorsa, cigarandan daha derin nefesler çekiyorsan, mesafelere aldırmadan yanına koşmak istiyorsan aşıksın lan işte.
(bkz: butterflies in my stomach)
kendinizde yaşlılık belirtileri hisediyorsanız ve saçınızda ilk beyaz tel çıkmışsa aşıksınızdır.
herkesçe farklıdır. mesela bende; her günbatımında deniz kenarındaki bir kafede içtiğim bira sayısı 2'den 3'e çıktıysa hatunun biri kafamı karıştırıyor demektir.
sürekli telefon gelen kutusu,facebook mesajlar bölümüne bakıp bakıp hayal kırıklığına uğramak.
çok mutlu olma, yemek yememe falan gibi belirtilerdir.
eğer o başkasının koynunda uyuyor diye uyumaktan bile nefret eder hale geldiyseniz ayvayı yemişsiniz demektir.
1. ayna her zamankinden daha şirin görünür.
2. her yerde o görülür.
3. uyku,muyku hakgetire.
4. kıskançlık diz boyu.
5. iştah ya yok yada sınırsız.
6. anlamsız tebessümler.
7. şiir için ilham gelmesi.
8. midede kelebek hissi ( hanımlarda )
9. ne bileyim böyle uzar gider.
göte giricek olan şemsiyenin ucunu hafiften hissetmektir. çok geç olmadan uzaklaşılması gereken durum. çünkü;
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
onu gördüğünüzde ;

kalbiniz atar
utanırsınız
sevinirsiniz
yüzünüz kızarır
hep o aklınıza gelir
kıskanırsınız
onu gördüğüzde mutlu olursunuz
arabesk dinlemeye başlarsınız

bunlardan en az üçü sizde varsa geçmiş olsun aşıksınız demektir.
Hiçbiri sizde yoksa kendinizi kandırmayınız aşık değilsinizdir hayransınızdır. Tabi istisnalar hariç.
Etrafa su görmüş camış gibi sevecen bakışlar atmak.
aşık olunan kişinin yaptığı her hareketten mana çıkarmaktır efendim. şöyle ki:

su içer, aşık insana göre, "beni görünce heyecan yaptı dili damağı kurudu, eh normal, bende aynada kendimi görünce susuyorum ehüehü" gibi saçma sapan düşüncelere sahip olabilir.

facebook'ta şarkı paylaşır, "aha lan benim pek sevmediğim şarkı ama en azından çocuk bana benziyor lan" diye yakın arkadaşı varsa mesajlar yağdırır sevincini paylaşablir.

karşılıklı bir yerde otururken saçını başını filan toplar, " bu kızın kesin gönlü bende ha baksana cilve yapıp duruyor"*diyebilir.

tuvaleti gelir her insan gibi tuvalete gider," melek o melek sıçmıyordur bence sıçsa da kokmuyordur, boku da pembedir pembe." diyebilir.**

eyy zavallı aşık. aşkın içine yaydığı o umut ışığı seni duman eder. bunu ne diye her şeyi yanlış anlar durursun..
Akla geldigi anda yüzde olusan gülümsemedir.
yaşama isteği, bu belirtilerin başında gelir. hayatın ne kadar boş, gereksiz, anlamsız ve türevlerinin olduğunu düşünen kişilerde bir anda yaşam sevinci belirir. sonra kızın sevgilisi olduğu öğrenilir, yine hayatın ne kadar boş, gereksiz, anlamsız ve türevlerinin olduğuna karar verilir.
manik depresif, karın ağrısı, deli saçması, aşk yeniden yeni türkü.
-Her hareketini kendine yorarsın.
-Her an aklındadır.
-Bir şey yaparken, birgün onunla da yaparız, düşüncesi olur aklımızda.
-Midemiz bir garip olur.
-Anlamsız yere güleriz.
-Hayat güzeldir.
-Afrikadaki çocuklar gelir aklımıza.
-Gereksiz duygulanmalar.
-Bulutlarda yürümeyi öğreniriz.
-Sabaha onla uyanır, geceyi onla kaparsınız.
-Daha bunun gibi bir yığın şey yazmak istersinziz.
-Ne kadar yazsanız eksik yazmış hissedersiniz. Çünkü anlatacağınız çok şey vardır.
Böyle işte.
karnında bir ağrı oluşur. *
(bkz: leon)
aşık olunan kişinin yanındayken pembeleşen yanaklar, aşağı doğru bakan gözlerdir.