bugün

Son gunler de bir de bu cikti. Her ilaci yan etkisi olabilecegi gibi asilarinda var . Yalniz kar zarar hesap edilerek aşıların yapılması daha doğrudur.
Bir grup gerizekalı tarafından başlatılan akımdır. Böyle giderse, unutulmaya yüz tutmuş hastalıklar bu gerizekalılar yüzünden yeniden hortlayacak.
Cahillerin hareketidir.
gayet haklı bir hareket. bir zamanlarda ekranlarda GDO 'yu savunanlar vardı. şu an gdo'nun kanser ve kısır yaptığı tescillendi. bazı salaklar bilimin kimin tekelinde olduğunu unutuyor. mal gibi her sakallıyı dede , her doktoru etik bilim adamı sanıyor.
sırf sağlık bakanı ak partili diye aşı yaptırmayan "çağdaş ve aydın"lar gördük hey gidi.
“when you sneeze on non-vaxxed kid”
görsel
epidemik hastalıklarda halk sağlığını tehdit ettikleri için haklarında kovuşturma başlatılmalı ve bu kişiler aşı yaptırmadıkları için hastalandıkları takdirde, tecrit edilerek toplumdan uzaklaştırılmalıdır.

neymiş: böyle kafaya böyle traş
soner yalçın gibi ulusalcılarla dincileri birleştiren yobaz eylem. sen aşı olmadığın için hastalık yayılımı hızlanıyorsa yakalayıp götten basmamız lazım şırıngayı bunlara.
O çocuklar ilerde veremden, hepatitten nasıl korunacak, bunu da aciklâmasi gereken güruhun başlattığı harekettir. Olan hem yavrucağa hem de başkalarının yavrularına olacak, zihinlerini sevdiğimin ebeveynleri yüzünden.
Devlet Otoritesi eliyle yapılan müdahalelere karşı yapılan sivil itaatsizlik hareketinin tıbbi dayanaklardan yoksun ayağı.

ithal veya değil rutin veya zorunlu aşılar hastalıklara karşı direnç kazandırıyor mu kazandırıyor. Bu 2*2=4 gibi bilimsel bir gerçek. Tartışmanın hiç alemi yok. Peki sen kendi sikik ideolojinden dolayı kendi çocuğuna aşı yaptırmadığın için toplumsal bağışıklık korelasyonunu düşürüp benim çocuğumu hasta edebilir misin? Nah edersin! Hayatını skerim lan adamın! Koduumun dinsiz gomunüz vatan hayını ibinesi!
çağdaş yaşadığını savunanların aktif olarak katıldığı gerici akım.
Eskiden köylerde bir kaç aşı dışında aşı yaptırılmazmış, doktor falan da yok, yok mama yok ek besin de yok. Ama hepimiz taş gibi büyümüşüz. Şimdiki nesil bu yüzden yapmacık sanki.
her kuşu silkeledik bir leylek kaldı hareketi.
allah sonumuzu hayır etsin hareketidir.herhangi bir bilimsel veriye veya araştırmaya dayanmamaktadır.

ebeveynlerin ahmaklığı yüzünden kim bilir kaç çocuk kızamıktan, poliodan ölecek? toplumsal bağışıklık olmasa doğal seleksiyon diyebilirdik, ama malesef bütün toplumu etkiliyor.

hiç uzatmaya gerek yok. üstüne konuşmaya da. açık net kim oldukları belli olmalı ve onların çocukları aşı olanlara yaklaştırılmamalı. benim buna hakkım var diye düşünüyorum. ben bir embesilin hatasının bedelini ödemek zorunda mıyım? ya da çocuklarım? bilelim kardeşim kimse bunlar ve ayrı olsunlar bizden. artık her şeyin net olması lazım bu devirde. aşı olanlar ayrı olmayanlar ayrı takılsın da görelim bakalım neler oluyor. en azından okullarda bile yapılabilir bu.

bi bitmedi cehaletiniz hastalıklı paronayak ruh haliniz.
Anladık cahilsiniz hareketidir.
mantıksız harekettir. o zaman ben de çöplerimi sokağa atmamaya mecbur değilim. toplumsal bir olay bu bireysel olarak karar vermek çok saçma.
Bilgi kirliliğinden dolayı herkesin google doktoru kesilmesinden kaynaklanan durum.
Çözüm yerli aşı. Madem tehlike ithal aşıda o halde sen de kendi aşını kendin üretirsin. Aşı olmamak, hastalığa davetiye çıkartmaktır. Bu riski göze alamazsınız.
(bkz: doğal seleksiyon)
benim zamanımda okul penceresinden atlamaktı bu hareket
sonra yakalayıp zorla yapıyolardı gerçi
o gunden beri pek sevmem hemşireleri.
oldukça riskli bir akım.

tamam, herkesin kendi bedeni ve sağlığı üzerinde tasarruf etmesine karışılamaz belki, ama adeta bilimadamı kesilip muallak bir "aşıların yan etkisi" argümanı üzerinden aşı olmamanın/ bebekleri-çocukları aşı yaptırmamanın riskini öylece alıvermek de ne kadar makul, onu da ayrıca tartışmak lazım.