bugün

Aşı olmam.
Şu anda olmasa bile mecbur kalacağı zaman gelecek ve olacaktır.
Aşıyı 4 gözle beklemiş biri olarak kararına saygı duyuyor ve mal olmadığını düşünüyorum. Yalnızca kaynağı olmayan komplo teorilerini ortaya atarak diğer insanları galeyana getirmesin yeter.
Olmayacağım gerekirse davayla da ugraşırım. Yan etkileri bilinmeyen vurulmadan once kağıt imzalatılan seyi niye olayım. Yaslı veya hasta değilim bu virüs de o kadar abartilacak bir şey değil. Bu zorlamalar yok hükmündedir. Hicbir bok yapamazsiniz.
Edit: he dünya düzcuyum he cip he illüminati gerizekali comarlar.
Aşıyı 4 gözle beklemiş biri olarak kararına saygı duyuyor ve mal olmadığını düşünüyorum. Yalnızca kaynağı olmayan komplo teorilerini ortaya atarak diğer insanları galeyana getirmesin yeter.
Yahu arkadaş. Virüse yakalanmadım ben. Öyle ahım şahım da korunmuyorum. Über sağlıklı bir insan da değilim. Alkol sigara ne ararsan var. Aşı olmak istemiyorum.

2 yıl önce hiç olmayan bir virüsün, 2 yıl sonra aşısı mı çıkar? Tamam o kadar insan öldü şudur budur da ne bileyim amk, içimde kurt var.
Olurda Avm'lere aşı olmayanların alınmayacağı açıklanırsa bunların en az yarısı götüm götüm aşı aramaya başlar.
Çomarın biri damlamiş hemen. Evet besin maddesiyle laboratuvarda uretilmiş ne oldugu belli olmayan kağıt imzalatılan asiyi bir tutuyor geri zekali. Hep ayni ezber cümleler. Sanirsin o cig köfteyi uranyumdan yapıyorlar. Icinde en fazla koruyucu ve glikoz surubu var ki zaten her seyde var bunlar ve uzun vadede ancak hastalik yapar o da düsuk bir ihtimal. Tabii her gün bunlari yemeyeceksen.
son zamanlarda epey türeyen mallardır. gerçi kendilerine ederler.
deney deneği olmayan maldır. korkup aşı olan maldan daha zekidir.
komplo teorileriyle ve sağ popülizmle beyni yıkanmış maldır. muhtemelen dünya'nın düz olduğunu savunuyordur.
Uzun vadedeki etkisinin henüz bilinmediğinden dolayı olmak istemeyen insandır.

bir aşı veya hap'ın normâlde 5-6 yılda anca testlerin sonuçlanıp çıkması gerekirken 3-4 ayda ne idüğü belirsiz bir karışımı vücuduna zerk ettirmek istemeyen insandır.

Rna yani vücudunuza zerk edilecek sentetik haberci (Mrna) messenger Rna nın dna'mıza ne gibi bir yapılandırma yapacağı bilinemez durumdadır.

pfizer'ın bile sitesinde faz'ların aldığı süreler açıkça yazmakta 5-6 yıl minimumdur, ruhsatsız zınk diye instant acil onay koduyla release edilen bir vaccine'in nelere sebep olacağı belirsiz, sinovac yine klâsik tarzda ama biontech aman aman o en bilinmezi.
Olanların kuyruk açısından dolayı söylediği laf, kendileri gerek işinden dolayı veya sözde virüse ilk başlarda inandıklarından dolayı aşı olmuşlardır şimdi kara kara düşündürüyorlardır ,bari böyle şeyler yazayım da herkes olsun benim başıma ne gelecekse herkese gelsin hesabı yani kuyruğu kopan tilkinin kuyruksuzluğu övmesi gibi de anlayabilirsiniz.
sorsan bilimden filan konuşur.

dünyadaki bütün bilim adamların ortak noktasını kabul etmez.

böyle bir maldır.
aşı olmamak hukuka aykırı bir tercih olmadıkça gayet normaldir ve saygı duyulası bir tercihtir. ben hemen oldum *
ama şunu da düşünmeden edemiyorum. acaba kaçımız bir ilaç kullanırken veya bir aşı olurken o tıbbi ürünün prospektüsünü açıp, okuyup etken maddeler üzerinden analiz yapıyoruz.

- doktor bey belim ağrıyor.
- size ağrı kesici bir iğne yapacağım şimdi.
- bi saniye bi saniye! hangi iğneyi yapacaksınız?
- flexo
-ama onun içinde etofenamat etken maddesi var. son tahlilde hemolitik anemiye sebebiyet verebilir. teşekkürler ben aşı olmayacağım.
şiddetle desteklediğim maldır. lütfen olmasın.

yaşasın doğal seçilim.
Ahh virüs Onu bulsa keşke! Görse aynayı Konya’yı..
aşı için "asla bir şey olmaz, kaç kişiye yaptılar, siz aşı karşıtısınız" diyenlerin incelemesi gereken, tarihte sözde iyi incelendikten sonra piyasaya sürülen ve felaketlere neden olan bir sürü ilaç var.
(bkz: talidomit faciası)

uzun vadede olası yan etkileri aşı firmaları tarafından da sorumluluk kabul edilmiyor.

bu sıradan bir kızamık aşısı değil, bunu aşıtaparların anlaması gerekiyor.

ve aşı olan şayet aşıya güveniyor ise zaten kendini güvende hissetmesi gerek.
aşı olmayan onu etkilemiyor, aşı olmayanın olana bir etkisi yok.
neden ben oldum, biz olduk; o halde herkes olacak diyerek insanlara bunu dikta ediyorsunuz?
aşı olmam diyen insan aynı zamanda büyük resmi gördüğünü iddia eden insandır. komplo teorisyeni olmaya gerek yok.
aşı olmaması bizi etkilemiyor bildiğim kadarıyla. gerçekten de etkilemiyorsa doğal seleksiyon işlesin, mallar ölsün, ikna mikna etmeyin.
Bazilari diyor ki asinin icinde ne oldugunu bilmiyorum. Yahu sanki virusun icinde ne oldugunu biliyorsun amk.
Mallar ölsün diyor oğlum ben covid kaparsam senin ölüp dirilip bin kere ölmen lazım * . Covid o kadar tehlikeli olsa karantina hastanesinde beni öldürmesi gerekirdi. Her yere gittim bir bok olmadı. Şans diyene gülerim kardeşim ben covid çiktigindan beri hicbir seye uymadim maskesiz gezdim çoğu yerde ne şansıymış bu. Covidden Hasta olan insanların yanında durdum. Medya insanları aptallastiriyor sorgulamiyor kimse. Ne kadar algı yapilirsa yapılsın bu virus sadece hasta yaşlı ve bünyesi çok zayifları etkiliyor.
isteyen olsun ben olmam, işimizi seyahatimizi markete girmenizi kaybetmeyelim diye aşı olanlar ileriki yıllarda aşının getirdiği sağlık sorunları nedeniyle gene bunları kaybetmeyeceğinin garantisi var mı, sözde aşıyı bulan bile güvenemeyip olmazken ben deney faresimiyim .