bugün

"bill gates finansör yae, çip takacaklar yae, haram yae" diyenler net maldır, cahildir.

lakin "çin aşısı faz 3 testleri bile hala yok, çin ulan bu, 200 ülkede sadece 4 ülke almış, alman aşısı olsa belki" diyen mal değil, tedbirli ve akıllıdır.
her mal 'aşı olmam' diyebilir ama her 'aşı olmam' diyen mal değildir. şimdi bu cümleyi tekrar oku, anladıktan sonra devam edebilirsin.

daha insanlarda nasıl yan etkiler yaptığı belli olmayan, ortaya çıkmamış bir aşıya denize düşen yılana sarılır misali sarılacağıma belki yüzme öğrenirim diyerek denizde çabalamaya devam ederim. siz bi' olun, sonra bakarız. acelesi yok bizim için.
görsel
Kimse telaş etmesin kobay olarak yine ilk sağlık calışanları aşılanacak.
Aşı olmam diyen mal degildir elbet ama sorumluluk da kendine aittir.
Son aşamayı beklemek mantıklı ama kesinlikle olmama demek çip muhabbeti falan saçmadır. Sonuçta çipsiz yöneten neden uğraşsın çiğle arkadaşlar. Zaten bütün ömrümüz sermayeye gidiyor sesimiz de çıkmıyor.
Amk aşının ne yan etkisi olacak. iki gün ya götünüz ağrıyacak ya kolunuz hepsi bu. Leblebi yer gibi antibiyotik ve ağrı kesici içip bi dünya kimyasalı bünyesine katan insanlar gelmiş aşının yan etkisinden dem vuruyor. Bu arada aslında en güvenilir aşı çin aşısı çünkü klasik ölü mikrop aşısı saklama koşulları basit olduğu için işe yaramama riskide çok çok daha az. Alman aşısı soğuk zincir kırıldığı anda iptal hiç bir işe yaramayacak. Ama çin aşısı öyle değil.
vakti zamanında bilmem ne gribi adı altında afrikada ki kadınlara vurdukları aşılardan sonra aşı içerisinde tespit edilen düşük ve sakat çocuk doğmasına sebep olan maddenin varlığından haberdar olan kişidir. mal mıdır? elbette değildir.

3. dünya savaşı kadir mısıroğlu'nun da dediği gibi hastalıklar ve salgınlar ile olacaktır.
"Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek" yapılan tam olarak bu. Küresel sermaye baronları, tapınakçılar, Önce tüm dünyaya virüsü yaydılar. Aslında antivürüs en başından beri vardı. Sakladılar. Bile bile Vermediler. Aylarca aşıyı vermeyip ekonomileri bozdular. insanları öldürdüler. Toplumları devletleri milletleri korku imparatorluğu ile satın aldılar. Şimdi yine çare diye sundukları aşılar başka bir çıkara hizmet etmekte. Çaresiz kalan insanlar da "denize düşen yılana sarılır" misali aşıya sarıldı. Olan biten bu. Bu bir biyolojik savaş. Hadi bakalım Gel de güven şimdi bu aşıya..
Domuz gribi aşısını biz de olduk hiç bir bok da olmadı afrika da da bir bok olmadı birileri yine götünden komplo uydurmuş.
Tamam hadi küresel sermaye virüsü yaydı amk dünya ekonomisini sikti attı peki ellerine ne geçti. Bir kere kapitalizmin en istemeyeceği şey nüfusun azalması ve tüketimin azalmasıdır. Sen ölürsen iphone kime satacak sen evde oturursan bb shell gibi küresel petrol devleri benzini kime satacak. Şu saçma sapan yazıp durduğunuz hikayeler en başta kendiyle çelişiyor. Hadi diyelim yine haklısınız bir senede 1.5 milyon insan öldü koronadan bütün dünyada. Böyle mi düşürecekler dünya nüfusunu evde tıkılıp kalan insanlar daha çok çocuk yaptı amk böyle planın amk kim yaptıysa eğer...
Bunu diyen kişiye "keşke baban dışarıya boşalsaymış, hüberzekalı" deyip geçelim.

Asıl mal kendisidir.
Hiç bir aşı ya da dua veya hangi tanrıya dine inanırsan inan, insanlığın pisliğini (bu virüs laboratuvar da üretildi diyen bazı saksılardan değilim) temizlemeye çare değil.
oh oh kitle kıvama gelmiş.
olun aşıları.
önce çin, sonra alman, sonra abd en son rus aşısını da olun.
hepsini olun ki daha etkili olsun.

bir gün pozitif bir gün negatif çıkan çok güvenilir o test için aşınızı aksatmayın.
başlık sahibi zaten troll. polemiğe girmeye bile değmeyen başlık.
Tıbba göre; "hastalık yoktur, hasta vardır." Mottosuna bakılırsa ben aşı olmam.

Ulan grip hapı dahi içmeyen ben, covid'i ilaçsız atlatmışken, niye aşı olayım?

isteyen olur, istemeyen olmaz. Bu konu hiç kimseye dert olamaz.
ben yerli ve milli aşıyı beklerim.
kendisini tebrik ediyorum bu sayının dahada çok artmasını temenni ediyorum böylece aşı sırası bize daha çabuk gelebilir.
çok sıkıldım sürekli yüksek risk altında olmaktan.
görsel
(bkz: yağmurdan kaçarken doluya tutulmak)
Benim bu kişi. Aşı olmam çünkü koronadan ölme veya yatağa düşme ihtimalim yok. Çocukluktan beri spir yapıyorum. Daha lisedeyken kan testi yaptırıp değerlerin düşüklüğünü kafaya takıp beslenmenin amına koymuştum. Hatta d vitamini için yazın öğle sıcağında sahilde güneşlenip iki gün banyo yapmadan durmuştum. Bunlar ince detaylar. Şu an hiçbir sıkıntım yok ne maskeye ne mesafeye dikkat etmeye ihtiyacım var.
Arkadaş aşılarda başarı oranı en az yüzde 50 yani iki kişiden birinde etki ediyorsa başarılı. Yani 20 bin kişiden 273 kişi yakalandıysa aşı gayet başarılı. Herkes bilimadamına döndü arkadaş. Evet.
ben hala hastalanmadim.
4.faza kadar elbet patlak verir bu asi isi.

hala hastalanmamis alfalara ek maas baglansin.kanlarindan bagisiklik uretilebilir.

iyi bir ucret karsiliginda izin veririm.
Kisa ve uzun vadede nasil yan etkilerinin olacagi bilinmeyen ve sadece 4 ulke tarafindan satin alinacak olan asidan bahsediyoruz.

Siz yaptirin. Ola ki gebermezseniz cok sonra dusunuruz.
Hayatı boyunca hiç aşı olmadıysa hak verebilirim ama bebeklikten beri aşı olup askerde okulda işe girerken yapılan zorunlu aşılara ses edemeyip buna laf ediyorsa saçmalıktır.
görsel
https://www.donanimhaber....ronavirus-bulasti--127594
görsel
Türkiye ikiye ayrılmış durumda birincisi aşı olup kendilerine ne olacağını bekleyenler ikincisi aşı olmayıp olanlara ne olacak onu bekleyenler.
güncel Önemli Başlıklar