bugün

aşk, sevmenin doruk noktası. ben değil, sen değil, biz olma saplantısı. evliliğin ya da başka birinin öldürdüğü düşünülen büyük bir kalp çarpıntısı.
aşkın ömrü, sürdürebilme becerisi. ateşi canlı tutma yeteneği.
ne kadardır peki aşkın ömrü? yazarın dediği gibi askin omru uc yildir mı? peki öyleyse yaşları 80'lerde insanların hala birbirlerinin gözlerine baka baka seni seviyorum demesi? çok mu ütopik? çok mu kurgusal?
aşkın ömrü ona biçtiğimiz ömür kadardır. aşkın ömrü biz ne kadar sürmesini istiyorsak, aşkı yaşatmaya ne kadar istekliysek, işte aşkın ömrü o kadardır.
gerçekten azdır. Bir kişiye duyulan aşk ömür boyu sürmez. Zaten sürseydi de cok salakca olurdu. Çünkü aşıkken sevilen kişiden başka şeyi gormezsiniz. Buda hayatınızı cok etkiler.. ee bide bunun cok uzun sure oldugunu dusunursek cok salakca gozukuyor.

(bkz: it sounds shit)
(bkz: aşkın ömrü üç yıldır)
aşk başlayana kadardır. aşk başlayınca aşk da biter. aşk elde etmeye çalışılandır.
illegand :yaaa witch aşkın ömrü ne kadar?
witch : şimdi canım benim bu konulara girmeyelim. öncelikle aşk diye birşey varmı bunu tartışmak gerekir. ben şahsen yok diyorum.
illegand : ulan sen değilmiydin daha önce aşk var aşk var diye ortalıkta dolaşan.
witch : o konuyu karıştırma o önceki mevzuu canım. konumuz aşkın ömrü.
illegand : e o zaman aşkın ömrün aşık olduğun kişiye kavuşunca biter diyebilirmiyiz witchcim?
witch : diyebiliriz diyelim senin gönlün olsun canım.
illegand : eyvallah abla.
witch : gözümsün kardeşim. *
aşkın kalitesine göre kişiden kişiye göre değişen bir zamanlamadır.
(bkz: aşk bitti)
(bkz: ask bir omur boyu surer mi sorunsali)
aşk ancak Allah ile kul arasında gerçekleşebilir insanlar arasındaki aşk değil sadece sevginin yoğunlaşmış halidir. insanlar arasındaki karşılıklı cinsel ve duygusal arzuların başlangıcı ile sonu arasındaki "t" kadar sürenin toplam hesabıdır.
evlenip dirdir dinlemeye baslayana kadardir ondan sonra askin yerinde yeller esmeye baslar....
ateistlerin tadamadığı duygudur.*

kendi fikrimse allaha olan aşk; od ile yanmaktır yani ilahi aşktır. birbirinden farklıdır bunlar.

dünyaya dönersek eğer aşkın sonu, imzanın atıldığı gündür...
2 yıl, 8 ay, 17 gün, 3 saat, 55 dakika, 33 saniye, 9 salise.
bazen 1 dakika, bazen bi ömür.
Balon gibi bişey. Malum şahıs görüldüğünde kalbin pompalama gücüyle (bkz: güm güm atmak) tam gaz hava basılan ancak evli olduğu öğrenildiğinde fıssss diye acıklı bi ses çıkararak sönen, uçamayan balonun ömrü!!!
aşk ancak mezarda biter. başka izahı olamaz. eğer değilse o aşk değildir.
olmayan şeyin ömrü de olmayacağına göre; (bkz: yok böyle bişi)
aşk uyumlu birlikteliklerde yerini karışılıklı sevgiye bırakır. Aşk denen, insanı yanıp tutuşturan şey aslında başka bir insan aracılığıyla kenarını köşesini süsleyerek ve güzelleştirerek hayran olduğumuz bir imajdır. Bunun tadına doyulmasa da, karışımızdaki insanın "gerçeğine" yaklaştıkça ve onunla tanıştıkça ayaklarımız yere iner. Onun üstüne giydirip yakıştırdığımız kostüm de düşer. Bu gerçek ve aşk kostümünü çıkarmış kişi, bizi birliktelik anlamında ne kadar tatmin ediyorsa, ilişki de o kadar sürer. Yani aslında ilişkiler aşkın gücünden çok kişiler arasındaki uyuma bakmaktadır. Aşkın süresi ise aşık olan kişinin karşısındaki insanı kafasında yarattığı imajdan ayrıştırma süresiyle aynıdır. Bu bir hafta da olabilir, bir yıl da olabilir, dört yıl da olabilir. Bu, hem insanın hayallere sarılma gücüne ve isteğine bağlıdır, hem de karşısındakini ne kadar gerçekten tanıma fırsatı edinebildiğine. Karşımızdakine duyduğumuz aşk yoluyla giydirdiğimiz ve süslediğimiz imaj, onun gerçeğine ne kadar yakınsa aşkın süresinin ve yoğunluğunun çok olması o kadar muhtemeldir. Ama dolu yaşanan ve birbirine alışılan ilişkilerde aşkın yerini birbirinden sıkılmaya ve mutsuz olmaya, veya birbirine alışıp birbirini severek mutlu ve uyumlu yaşamaya bırakması kaçınılmazdır.
eğer taraflar samimiyse ve birbirlerini gerçekten seviyorsa ölene dektir. amaçları reklam yapmaksa düşünmeye dahi değmez.
Sevgi,saygı,birbirini dinlemek,merhamet,destek oldugu sürece ömür bicilmez.
etrafimda cok buyuk yaralar alan ve biten iliskilere baktigimda 3 ve 6 senelerine denk gordugum ikili ask suresi.
kaldi ki kim demis aski iki kisinin ayni anda yasamasi gerektigini? Ask ayrildiktan sonra taraflardan birinde devam edebilir ki bu da kisiye bagli bir durumdur , suredir. Ask bir zaman tanimina uymaz kanimca. bazen gelir bazen gider ama omur boyu surer bazi kisilerde. (bkz: askin omrunu sahibi belirler)*
aşkın ömrü, başka birini bulana kadar geçen süredir.

altı ay önce seni seviyorum, sensiz yaşayamam diyen birinin başka biriyle evlilik gününü kararlaştırması ile biter.
hemen ardından tekrarlanır aynı replik. seni seviyorum.. sensiz yaşayamam.
aşık veysel demiştir "oğlan kızı sever, kavuşamaz aşk olur"
aşkın ömrü( katli ) kavuşana kadardır.
olmadığını söyleyenlere buradan selamlar. birde buradan muşta askerliğini yapan halama kucak dolusu sevgilerimi iletiyorum..

evet aşkın ömrü yoktur.

kib öptüm bye
aşk ?
diyesim gelen durumdur.
kime göre neye göre dir? aşk geliyorum demez ama gidiyorum der. ömrü uzundur aşkın dayanabilene çok uzun yıllardır.
güncel Önemli Başlıklar