bugün

evet efenim aşkı sorgulayamazsınız. yani "lan oğlum sen bu kızı niye seviyorsun" yahut "kızım bu adamda ne buluyorsun" gibi sorgulayıcı ifadeler aşka terstir. adam sevmişse bitmiştir. bunu bir sebebe bir nedene bağlamak olanaksızdır.

yasadışıydı duygularım, kanunlar gündelik hazlarımın kölesiydi, uçarı bir tavrı vardı gecenin, ve şarkılar fevri davranışlar sergiliyordu, duygularımın üzerinde tonluk baskılar, duvara çakılan bakışlar, sigara kül ve yalnızlıktı özetim..

sonra bir anda sarsıcı gürültü, telefona gelen bir ileti, "beni neden seviyorsun sorusu".. sanki bir suç işlemişim de onun sorgusu. oysa ben yaşama sevme hakkımı kullanmıştım, tabii ihtiyaçlarımın akışındaydım. yasadışı iki eylemim vardı ikisini de keyifle ifa ediyordum. halka açık kapalı mekanlarda sigara içmektir biri, her gün onun penceresinin altında beklemektir diğeri..
zaten mantık dahilinde olmayan, beynin verdiği emirlerin tam tersini yaptırmak için inatla uğraşan ve ilaçla tedavisi olmayan otur bekle geçsin hastalığının sorgulanamamasıdır.
sorgulandığında cevap alınabildiğinden, doğru olmayan önermedir.
(#9612988)
(bkz: geri gelen mektup)