bugün

Dünya yaratılmadan önce , iyi ve kötü ruhlar ne yapacaklarını bilemez
vaziyette oturuyorlarmış.Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha
fazla canları sıkkın oturuyorlarken ; saflık ortaya bir fikir atmış : neden
saklambaç oynamıyoruz ? Ve hepsi bu fikri beğenmiş.Çılgınlık bağırmış :
- ben ebe olmak ve saymak istiyorum....ve başka hiç kimse Çılgınlıkı
arayacak kadar çıldırmadığı için , Çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve
saymaya başlamış.O saydıkça iyi huylar ve kötü huylar saklanacak yer aramışlar ;
Şefkat ayın boynuzuna asılmış,ihanet çöp yığınının içine girmiş , Sevgi
bulutların arasına kıvrılmış,Yalan bir taşın altına saklanacağını
söylemiş ama yalan söylemiş çünkü gölün dibine saklanmış.Tutku dünyanın
merkezine gitmiş.Para hırsı bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış.Aşk
kararsız olduğu için nereye saklanacağını da bilmiyormuş.Bu bizi şaşırtmamalı
çünkü hepimiz aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz. Ve çılgınlık
100ü saydığı anda, Aşk sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış.Ve
Çılgınlık bağırmış önüm ,arkam ,sağım, solum sobe , geliyorum! ilk önce
Tembelliki görmüş çünkü saklanacak enerjisi yokmuş.Sonra Şefkati ayın boynuzunda ,
ihaneti çöplerin , sevgiyi bulutların arasında ,yalanı gölün dibinde
ve tutkuyu dünyanın merkezinde , birer birer bulmuş.sadece biri hariç.
Umutsuzluğa kapılan Çılgınlığın kulağına Haset fısıldamış 'Aşkı
bulamıyorsun çünkü o güllerin arasında saklanıyor.'Çılgınlık çatal
şeklinde bir tahta sopa almış ve güllerin arasına saplamış , taa ki yürek burkan
bir haykırış onu durdurana kadar.Ve haykırıştan sonra , Aşk elleriyle
yüzünü kapatarak ortaya çıkmış.parmaklarıyla kapadığı gözlerinden sicim gibi
kan akıyormuş.Çılgınlık Aşkı bulayım derken , heyecandan Aşkın gözlerini
kör etmiş.Ne yaptım ben ? ne yaptım ben ? diye bağırmış.Seni kör ettim
Nasıl onarabilirim ? Aşk cevap vermiş : -Gözlerimi geri veremezsin ama
benim için bir şey yapmak istiyorsan , benim kılavuzum olabilirsin.

. işte o günden beri , Aşkın gözü kördür ve Çılgınlıkta her zaman
onun yanındadır...
aşkın gözü kördür çünkü aşk en olmadık zaman da hayatınıza girip, esiri eder en delice şeyleri yapmanıza olanak sağlar, kimi zaman yüreği bin parçaya bölüp küllenen sizi de içinde kor eden yaşandıkça anlaşılan en baba hissiyatlardandır. işte bundandır ki her güselliğin bir kötü yanı vardır 'aşk insanınkulaklarını sağır, gözlerini kör eder'... göremezsiniz sizden çaldıklarını çünkü yüreğinizi katmışınızdır gönül gözüyle bakarsınız ve en kötüsü kulaklarınız duymaz orta da gezen ihaneti ama herşeye rağmen her daim seversiniz bu bir kördüğüm...
sonunu düşünmeden bodoslama girilen bir şey olduğu için ileride körde eder sağırda.
(bkz: ask neyin kisaltmasi)
seda sayana söyleyelim açtırsın gözünü dünya göz hastanesinde dedirten durumdur. *
aşkın gözü kör ve karnı açtır.

(bkz: malt)
(bkz: aşkın gözü)
evet, körmüş.

aşk, çılgınlık, ihanet, yalan, mutluluk ve sevgi saklambaç oynayalım demişler. çılgınlık ebe olmak istediğini söylemiş. mutluluk bulutların üstüne, sevgi bir bahçeye, yalan çöplüğe, ihanet de dikenlerin arasına saklanmış. aşk ise nereye saklanacağını bilemiyormuş, sonunda kendini güllerin arasına atmış. çılgınlık hepsini bulmuş fakat aşkı bulamamış. ihanet çılgınlığın kulağına aşkın güllerin arasında olduğunu fısıldamış. çılgınlık eline bir sopa alıp güllerin arasına hızlıca sokmaya başlamış. acı bir haykırış duyulmuş, aşk elleri yüzünde ortaya çıkmış. parmaklarından kan sızıyormuş. çılgınlık aşkın gözlerini kör etmiş. aşka bu hatasını nasıl telafi edeceğini sormuş. o da artık gözlerinin göremediğini ve çılgınlığın kendisine yol göstermesini istemiş. o günden beri aşkın gözü körmüş, çılgınlık da yanındaymış. *
--spoiler--
Seviyor beni deyip de aldaltma kendini
Seni hiç arayıp sormasa sevginin farkına varmasa
Başkalarının gözüne daha tatlı bakıyorsa
--spoiler--

--spoiler--
uyan artık bitti bu rüya
--spoiler--

rüya gibi satirlara malik olan sirf ask mesk oyunlarina yorulmamasi gereken bir nevi hayatin kurallarini anlatan fevkalade sözlere sahip olan bir şarki. neseli melodisi sadece kötümserliğin yüzeye vurmus oldugu aci bir tebessum birakir dudaklarda. türkce bilmeyen birisi bu sarki ile neselenebilir. ayni barry manilow'un Copacabana sarkisini dinleyen ama ingilizce bilemeyen kişi icin oldugu gibi.
aşkın dünyadaki tüm zevkleri tatmaya ihtiyacı vardır, bu yüzden kör olması mümkündür.
aşkın gözünün kör olup olmamasını sorgulayan kişinin içide bulunduğu çıkmazı anlatan sorudur. aşık olmuşsanız ve yapmadığınız fedakarlık kalmamışsa ama karşı taraf bunu hiç mi hiç anlamamış hanzoluğuna devam etmişse ve gün gelmiş ayrılmışsanız sevdiğinizden işte belki de o zaman aşkın gözünün kör olduğunu anlarsınız. çünkü, mantık diye bir şeyle tanışırsınız ve yaptıklarınızı ele alırsınız, sonunda belki yazık olmuş bana diyebilirsiniz ama, kendinizi kötü hissetmeniz için bahaneler bulmanıza gerek yoktur.
yaşanmıştır gözü kara aşk ve belki de siz bunu bir daha yaşayamayacaksınızdır. hayata bir kere gelişimizi böyle bir deneyimle, buruk da olsa kutlamayı bilmemiz gerekmektedir.
vur gözüne gözüne diye diye gerçekleşmesi muhtemel durum.
aşkın gözünün kör olması;
körle yatıp şaşı kalkmak isteyen kızların az rastlanıldığı, ona nazaran gözü açık olup aşık olmasına gerek kalmayan bir erkekle yatan kızların bakar kör kalkmasına sebep verir.
karnının aç olmaması anlamına gelmez.