bugün

ilk kez 2001'de ortaya çıkan, algida cornetto reklamlarıyla özdeşleşen şarkı.
Özgür kızın bir dönem ünlü olan algida cingılı cornetto deyince hala kulaklarda yankılanır.
cornetto'nun unutulmaz, efsanevi reklamlarindan'dir... 2010'lu yillarda yaygindi bu reklam slogani. hatirlayanlar bilir, efsanedir.
nil karaibrahimgil tarafından "aşkımla errür müsüün.." şeklinde telaffuz edilen reklam şarkısı sözleri.
cornetto'nun insanı kıpır kıpır eden reklam jingleıdır. insanı mahveder. aşık olma isteği uyandırır. aşık olanlarda ise, yanında olma hissi uyandırır. hatta an itibariyle televizyonda çıkmıştır. yanında olma hissiyatını damarlarıma işlettirmiştir.
nil karaibrahimgil in o zamanlar yaptığı reklam anlaşmalarından olsa gerek bu şarkıyı ve bunun gibi birkaç jingleı albümüne koymuştur, hatta yamulmuyorsam hidden track olarak.
aşkla erimektense sıcaktan erimeyi tercih ederim...
-askımla erir misin?
-bi kere verir misin?
artık değişmesi gereken slogandır, en azından modifiye edilmelidir.
"onu ilk gördüğümde plajdaydık" şeklinde başlayan reklamda kızın hikayeyi anlatırkenki flashback'indeki ve çocuğun flashback'indeki bikinisi farklıdır ayrıca.
+: bağyaan, aşgımnan erür müsün?
-:
+: bağyaan, tanışabilür müyüz?
-:
+: aşgıma korneddo aşgına, alammı yirmisin?
-:
+: sen gaybedersünüz.
(bkz: temiz konuş fikri bey)
-aşkımla erir misin?
+aşkınla değil ama güneşin kavuruculuğuyla eridim bile.. şu cornettonu bi versene!
eger bu soz, platonik olarak sevilen kisiden geliyorsa kalp atıslarınızın hızlandıgı ama sizi platonik olarak seven, cirkin bir kızdan geliyorsa bacaklarınızın hızlandıgı durumu olusturan soz obegi.
(bkz: bi biskrem versem)
opücük verir misin diye devam eden hoş reklam müziği
(bkz: reklam kokan çıkma teklifi)
aşk mı yok oyle bir sey ,erimek nıhahha,bırde bunu soru cumlesı yapmak yuh denılesı durum.
- aşkımızın başladığı yer tam olarak burası
- neresi
- koşuyolu validebağ 22 sokak
(bkz: resmen aşığım)
nil karaibrahimgil imzalı cornetto jingleı:

cornettom aşkımla erir misin
sen benim bir külah dondurmam
beni böyle de sever misin
evet dersen bir dakika* durmam
aşkımla erir misin
öpücük verir misin
cornettom aşkımla erir misin..
(bkz: cornetto)
birine çıkma teklif edilecekse kabul edilmemesi * mümkün olmayan soru *
algida marka dondurmanın bir ürünü olan kornet'in reklam sloganı. reklamda dondurma aşkı ve dondurmanın erimesi temaları kullanılmıştır.