bugün

türk erkeklerinin duyar duymaz beynine bıtırak yapıştıran cümlecik. buradaki berna değişkendir. diğer ögeler fiks.

yeni sevgilin olunmuş türk kızının facebooktaki arkadaş listenize göz atmasından bir kaç vakte kadar kuracağı tümcedir aynı zamanda. berna, liseden, üniversiteden ya da herhangi başka bir yerden arkadaşınız olabilir. yeni sevgilinin bu çıkışına kadar varlığından dahi habersiz yaşarsınız. ne ara eklendiğinden bile haberiniz yoktur. fakat bu olgular türk kızını yatıştırmaya yetmez. eğer silmemekte direnirseniz ilişkinizi yokuşlu bir süreç bekliyordur.
o zaman sen de berki sil diyerek pazarlık yoluna gidilebilecek istek.
silinecek kız berna ise berna'nın silinmesini isteyenin de kezban olduğu gerçeğidir.
+aşkım berna kim sil onu facebook tan
-hülya sen manyak mısın ?
+neden ki ?
-halam lan o benim!
+ha pardon aşkım yaa..
-siktir git hülya bu evden
- aşkım berna kim? sil onu facebook tan.
- aşkım niye kendini sildiriyorsun ki?

neredeyse bu raddeye gelebilecek diyalogların atasıdır.
Genel olarak erkeklerde muhittin olarak kayıtlı kişinin naber canım ya yazdıktan sonra olan olaylar sonrası verilen tepkidir.
+ mark, aşkım berna kim? siliyosun onu feysten..
- bilmiyorum eklemiş öyle.
+ ben anlamam mark, tipini beğenmedim onun. hesabını kapatıyosn hemn..
- nilay o site ekmek teknem benim. ayrıca adı da facebook. siktiniz sitenin imajını zaten.
kız arkadaşım bir defa yapmıştı bu tarz bir şeyi. ne yalan söyleyim onda da haklıydı. irina diye bi kadın ekledi beni. isminden yabancı sanılmasın, bildiğin Türk'tü. ben de eklesin ne olabilir ki dedim sadece genç bir bayan. hemen birkaç fotoğrafımı beğendi. olsun dedim kötü düşünmeye gerek yok. rahat adamız biz. fakat saatler sonra sadece genç bir kadın olmadığını anladım. o fotoğraflar, o pozlar nedir? ölüyü diriltir resmen. fake desen değil. anlaşılıyor yani fake olmadığı. dedim kalsın silmeyeyim bir şey olmaz. zaten mesaj falan attığı da yok rahatsız ettiği de. sonra bir gün bizimki gördü bunun pozlarını facebookta. sileceksin o kızı dedi. bir şey diyemedim. haklıydı çünkü. ben de sildim gitti. pişman mıyım? hayır tabii ki de. sevdiğim insandan değerli değil.