bugün

bir kızın sevgilisine, o ölmeden önceki son sözleridir.
(bkz: ne olacak aşkım) diyecegimdir. ciddi iliskilerin adamıyın . sevgili ol ayrıl prensibime aykırı. eğer sevgiliysem demekki ciddi düsünüyorumdur .
-ne ikimizi kızım kendi kendine gelin güvey olmuşsun. hadi görüşürüz. anaya babaya çok çok selam.
lisede başıma gelmişti. adam falanca yere gel dedi sonra arayıp sinirli bir şekilde. bizde ciddiyiz ya güya, gittik.

adam sopayla çıkıp geldi. bağırıyor vesaire. sonra baktı diğerleri gibi değilim, efendi adamım. ilerleyen günlerde kızım sana emanet, ona birşey olsa senden bilirim demişti.

aileler tanıştı sonra. onlar beni, bizimkiler onu sevdi.

sonra ne mi oldu? -koca bir hiç, sebepsiz çekti gitti. daha sonra tekrar döndü ama ben kabul etmedim..
bir şey olmayacağı için hoşgörüyle karşılanması muhtemeldir .
babalara gelindiğinin resmidir.
her zamanki klasik numaramı çeker sıyrılırım.

-aşkım babam ikimizi öğrenmiş
+ne aşkımı bacım, yanlış oldu galiba iyi günler...
(engelle) (gelen arama engelle)
analamadım babam ikimizimi öğrenmiş kardeş?
"o zaman bu akşam hazırlanın çiçekle çukulatayla geliyorum" cevabı verilmesi gerekir.
Buyrun cenaze namazına. Demenmi beklemeyin efendiler. Çıkarım adamın karşısına böyle böyle derim. Sonrada efendi gibi kırılan bacaklarımı yerde sürürken yavaşça ölmeyi beklerim.
aslında kızın işi resmiyete dökme isteğidir. zarf atıyordur. vereceğiniz tepkiyi ölçüp, sizi kafesleyecektir. işin ucunda ölüm yok. zaten olsaydı, kız sizinle bu şekilde konuşamazdı.
Korkma aşkım.*
- acaba çek tutarı ne olacak?
o zaman hep beraber
(bkz: tutsiki yançek)
Hangi ikimiz.?.
korkulmaması gereken durum. zira hiçbir şey yapamaz.
-aşkım babam ikimizi öğrenmiş
+beni anladım da seni nasıl öğreniyo ya. Bi adam kızını tanımaz mı?
Allahtan ikimizi.. Üçümüz olsa daha fena..