bugün

Dolapta olması gerek.
onun yokluğunda bulursun.
Olmayan bir şeyi aramamak gerek.

Aşk karşılıklı ve güzel hissetrimesi gereken bir duygu. Bizim yaşadığımız tek taraflı saplantılı duyguları aşk olarak kabul etmiyorum ben.
Hiç ummadığınız anda karşına çıkar. Fakat burada bulamayacağın kesin.
görsel
burada bulamayacağın kesin diyebilirim.
“Sırlara yolunca ermek isteyenin daha genç yaşında güzel bedenleri araması gerek. Onu yola koyan, doğru yola koymuşsa, ilkin bir tek insanı sever ve ona söyleyecek güzel sözler bulur. Sonra anlar ki, şu bedende gördüğü güzellik her bedeninkinin eşi, kardeşidir; görüş güzelliğini arayan için bütün bedenlerdeki güzelliği bir tek şey saymamak delilik olur. Bunu iyice anladı mı, bütün güzel bedenleri sever, bir tekine olan düşkünlüğü küçümser, hiçe sayar. Bundan sonra yapacağı şey, can güzelliğini beden güzelliğinden üstün görmektir. Değerli bir can, bedendeki pırıltısı sönük de olsa, sevgisini coşturmaya yetmeli; ona kendini verip, gençlerin yükselmesi için söylenecek en güzel düşünceleri aramalı, bulmalıdır. Böylece güzelliği ister istemez yaşayış, davranış yollarında görecek, hepsindeki güzelliğin aslında hep aynı güzellik olduğunu gfark edecek ve böylece beden güzeliğine fazlaca kapılmamayı öğrenecek. Davranış, yaşayış yollarından bilimlerre geçip, onlardaki güzelliği de görecek. Gözleri böylece daha geniş bir güzele erdiği zaman, artık bir tek varlığa bağlanmayacak, bir delikanlının kim olursa olsun herhangi adamın, şu ya da bu davranışın kulu kölesi olup, incir çekirdeği doldurmaz laflar etmeyecek.... Bu dünyanın güzelliklerinden başlayacaksın, hiç durmadan basamak basamak yüce güzelliğe yükseleceksin, bir güzel bedenden ikisine, ikisinden bütün güzel bedenlere, sonra güzel bedenlerden güzel işlere, güzel işlerden güzel bilgilere, güzel bilgilerden de sonunda bir tek bilgiye varacaksın. Bu bilgi de o tek başına var olan salt güzelliğe varmaktan, asıl güzelin özünü tanımaktan başka bir şey değildir. insanın salt güzellikle karşı karşıya geldiği an yok mu, sevgili Sokrates, işte yalnız o an için insan hayatı yaşanmaya değer!... Düşün ne olur, bir görebilirse insan güzelliğin kendini her şeyden soyunmuş, arınmış, katıksız! insanın tenine, bedenine, rengine daha bir sürü ıvır zıvırına bulanmış güzelliği değil, bir tek görünüşüyle tanrı güzelliğini! Böyle bir güzelliğe gözlerini kaldırıp bakmanın, onunla kaynaşmanın yolunu bulanın hayatını küçümseyebilr misin? Ancak orada güzeli yalnız güzeli görecek gözle bakan erdem taslakları değil, gerçek erdemler yaratabilir: Çünkü taslaklara değil, gerçeğin ta kendisine bağlanmıştır. Yalnız gerçek erdemi yaratan ve besleyen tanrının sevdiği bir insan olabilir, yalnız o insanlar arasında bir insanın erebileceği ölümsüzlüğe erer.”

-Diotima

özet: aşk güzele duyulan sevgidir. her yerde bulabilirsin lakin aşamaları farkedemezsen yerinde sayar, monotonlaşır ve yok olursun.
Aşk seni bulur sen bulamazsın.
eğer hoşlandığınız herkes heteroseksüel çıkıyorsa onur yürüyüşünde bulabilirsiniz.
kendinizi toparladığınızda.
görsel
Gel veririyim abime.
Belanı ara. Gerçekten bak. Bir bakmışsın ikisi paket olarak gelmiş. Şahane bir promosyon. Hatta sonunu bildiğinden bir nebze daha az etkili olur belki final kısmı.
Bir mağarada bulunan yazıya göre...

1-eğer bir eros sizi gördüğü zaman durmadan ok atıyorsa bilin ki o acemidir okunun bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin kafanıza sıkın.

2-eğer sadece sizi gördüğü zaman ok atıyor saklandığınız zaman duruyorsa o bir acemi erostur, kaçın ve canınızı kurtarın.

3-eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizse bilin ki o bordo erostur merak etmeyin o sizi bulur...
şeytan aldı götürdü, satamadan getirdi tekerlemesini, şafak sökerken sevdiğin kızın kapısının önünde söyleyenerek aranması önerilir.
Siz hiç internette aşk aradınız mı?
Yan komşu da olabilir. Bi kapıyı tıklatıp sor bakalım varmıymış. Varsa bize de haber et gelelim. Öptüm bay anangillere selam.
bana aşkı armağan etti ama nereye koydum bulamıyorum..
Ben yemekte buluyorum.
Sonbaharda, solan son çiçeğin yapraklarında.
tekelde, rakı bölümünde.
zamanı gelince çıkar bir yerlerden, beklemek önemli.

görsel
Nereye koyduysan ordadır

Yok bu o değildi pardon.
aşk aranmaz, çünkü aşk gözle görünen birşey değildir yeğen...
bir insanda bulamayacağınız kesindir. bu ancak yanılsamadır. belki bir akis... kimi bir dizede, kimi bir satırda, kimisi bir resim yahut bir notada bulur. aşk sanattadır. çünkü aşk ölmemelidir. insana yüklemek de insanın ahmaklığıdır.