bugün

neye özlem duyuyorsan, hangi konuda eksik kaldıysan, hangi hayalini gerçekleştiremediysen...

işte onları bulmaktır aşk...

kaçıp gitmektir mesela buralardan, başka bir 'daha önce kaçıp gitmiş' insanın peşine takılıp. bulunduğu yer ve çevresindeki insanların bünyesinde yarattığı baskı nedeniyle içten içe somurtan insanın bir deliyi selamlamasıdır aşk!

iki farklı kişiliğin birbirlerine karanlıkta gülümsemesidir aşk. hiçkimseler göremez... hatta kendileri bile. aşk gözlerini kapatmak, aşk hayal kurmak... sessiz kalmaktır aşk. yenilgiyi baştan kabullenmektir. aşk...
pervaneden sor aşkı. ateşledir imtihanı da mükafatı da. aşıklık nimettendir. maşukluk firkatin habercisi.

bir aşık vardır bir de ondan içeri maşuku.

zamane sözler ile; bazen... bir hülyaya dalıp bir tene aşık olur insan, o teni bir ruha kılıf eder. hasretlik çeker ve fakat her ne zaman biter ise hasretlik ve vuslat her ne zaman vuku bulursa aşk müsade ister. parmaklarının ucundan su gibi akar gider.

aşk vardır mecazidir. kul ile kul arasındadır. aşk vardır ilahidir.ve Allah der...

Beni arayan beni bulur.
Beni bulan beni bilir.
Beni bilen beni sever.
Beni seven bana aşık olur.
Bana aşık olana ben de aşık olurum.
Aşık olduğumu öldürürüm.
Öldürdüğümün diyeti bizzat benim!

Aşk ister beşer ile ister rab ile olsun...
aşk nimet-i cennettir.
Kendi içinde onu ve o ise kendi içinde seni bulmalıdır. işte bu yüzden iki kişi arasında kalmalı, yaşanmalıdır aşk..
güncel Önemli Başlıklar