bugün

her 'duygusal mutsuzun' yaptığı eylemdir. insanlardaki libido bilinenin aksine 'hayat enerjisidir', kimisi bunu aşkı ararken, kimisi seksi ararken, kimisi ise kendisini ararken tüketir. aşkı bulduktan sonra ise insan kendisini tüketir.
her evresini yaşadım dikkate alınabilir..

aşk aşk diye mal mal dolaşırsan hiçbir sey yapamazsın! buldugunda da elıne yuzune bulaştırır, sevmediğin kıza aşık oldugunu zanneder, hayatın zehre döner..

akışına bırak elbet biri çıkıyor..

kımseye de o kaşar, bu kızla cıddı dusunurum deme..

kımın nasıl çıkacagını bilemezsin..
aşkı bulup elde etmeye çalışmaktan bir önceki adımdır...
aşkın tesadüfleri sevdiğini bilmemektir.
aşkı elde edip kaybettikten çok önceki adımdır..
evrene 'boşver aşkı meşki bana para lazım' mesajını vermektir aslında.
(bkz: murphy kanunları)
aşkı bulup elde etmeye çalışmaktan bir önceki adımdır...
zoru seçmektir.
Ya aşıksındır birgün mutlu birgün mutsuzsundur, ya da aşık değilsindir hergün mutlusundur.
boşluktandır .
çoğu insanın yaptığı eylemdir. fakat her zaman sonuç iyi olmaz. kişi aşkı bulsa bile tek başına bulmuş olabilir. yani karşılıklı olarak bulamamıştır.
aramak hatadır, kaybetmek ise en büyük yanlış.
bulamayacak olmaktır. öyle bir illettir ki peşinde koştuğunda izine bile rastlayamazsın. ama köşene çekilip, aşkla işin yokmuş gibi davrandığında dünyanın en mutlu aşkı gelir seni bulur.
edit: imla.
bulmaya çalışmak yerine beklemek gerekir.
3 gün ard arda kesişmek, aradan 1 sene geçipte aynı masada denk gelmek ama konuşamamak. son olarak bugün önümden sevgilisiyle geçmesi..

hangi aşk derler adama.

ediyşın : zaten 27 yaşındaymış.. *
Şimdi kafanda az çok kriterler var. Mutlaka var artık seyrettiğin ya da seyretmek zorunda kaldığın izdivaç programlarından arta kalanlar var bir kere her neyse hadi bu kriterlere uygun birini buldun, ben mantıktan gidiyorum dedin tik attın her kriter uygun aaa bir baktın yok ne oldu ısınamadım. elektrik konusu bildiğiniz üzere efendim hadi bunu geçtim kalpten gideceğim ilk aşık olup sonra mantığa gideceğim dediniz. O zamanda gidip tipsiz, hayta, serseri, kaba yada baylar için bakımsız, tipsiz, yılışık, ağzı yaya yaya konuşan birine denk geldiniz. Aşksa aşk var,anlık etkilenme var,ilk görüşte aşk diye bir şey var bir kere. Ne oldunuz tabi ki platonik oldunuz. öyle tereyağından kıl çeker gibi olmaz platonik ne süründürür adamı vallahi susuz getirir yediğini içtiğini bilmeden mide bulantılarıyla ay aman düşman başına. O yüzden aşkı bulmaya çalışmak macera işidir. Kalbim kırılmaz 'hayır'lara bende hayırlısı der geçerim diyorsanız gidin herkese sarın. Ama yok kalbim dayanmaz ya birine tutulur da platonikten otomatiğe bağlarsam diyorsanız oturun oturduğunuz yerde de o size gelir. Saçma sapan 4 duvar arası ofiste de beklemeyin belirli yerlere gidin sizde canım. ***
beyhude uğraştır, aşk istediği zaman gelir bulur kişileri.
yani beklediğinde gelmeyen, beklemediğinde dakika başı geçen otobüs gibi...
güncel Önemli Başlıklar