bugün

aşk neden unutulmak istenir ki ? neden sevginin hep kötü kısımları insanın gözünde canlanıp durmak zorunda ? aşk güzel bir şeyken insanlar neden her zaman aşk acı çektiriyor, unutmak istiyorum diyor ? gelecek olan nesillere neden hep kötü, uzak durulması gereken bir duygu olduğunu aşılamak istiyor insanlar ?
aşk özgürlük ve mutluluktur. mutlu olunduğu dönemleri düşündüğünüz sürece; değer verdiğiniz, aşık olduğunuz kişiye gerçekten saygı göstermiş, onu onurlandırmış olursunuz. hayatın ve aşkın tadını çıkarmak lazım.
acı çektiriyorsa eğer bu duygu, doğru kişiye karşı yoğunluk kazanmış bir sevgi değildir o. aşk kavramına da sahip olamaz böyle bir noktada o sevgi.
(bkz: senden öğrendim)
gidenin, herşeyi de ben mi öğreteceğim sana, onu da kendin öğren demesi muhtemeldir.
panzehir zehirde saklıdır. marifet onu bulmaktadır. kişiye özgüdür o panzehir. kah yalanlarını anımsayıp soğumak, kah içini kemirdiği halde yok saydığın kuşkudan kurtulmaktır yokluğunda. o yoklukta huzur bulursun kimi zaman kendini bile şaşırtan...her öğretmen aşkın erbabı değildir, aşkın katilidir aşktan soğutan...
(bkz: liseli avi)
"oldu güzelim, unutturayım. sen de bana boynuz parlatmayı öğretirsin" diye cevap verilesi.
(bkz: isyankar liseli)