bugün

"bir şey sevmeye değerse ölmeye de değer mi?" sorunsalı kadar derin bir cümledir.
(bkz: teoman)
derler ki bir yerden sonra acımaz daha fazla....
zaten aşk kötü bir şaka...
artık pek geçerliliği kalmamış önerme, zira artık kuşku, tedirginlik ve hesapçılıktan oluşan ilişkiler dönemindeyiz. sevmek için "neden" olmalı, iyi bir yürekten çok aksesuarlarınız tam olmalı. öyle nedensiz "sade" sevda olmaz, bol aksesuarlı olacak ki sevdaya yer kalmasın.
şimdi ,geçmiş ve gelecek...her daim dinlenecek şarkı
Sözleri su sekildedir...

Ne güzel sürpriz böyle
Hoş geldin

Boş ver çabalama,konuşmak zorunda değilsin
Hem hareketlerinden,
Küçücük mimiklerinden kalbini okurum ben.
Bütün gün yataktaydım,yüzümde yastık izi

Seninse geçmişinde binlerce ağır yenilgi
Çok şaka yaptıysa
Aslında korktuğumdan
Beni zaten tanırsın sen

Derler ki,bir yerden sonra
Acımaz daha fazla
Zaten aşk kötü bir şaka
Anlamaya çalışma

Her güzel şey bitermiş
Aşk nedensiz sevmekmiş
Kulağımda gürültüler,uyurken televizyon açık kalmış
Bir ülkenin bodrum katında

Kirli bir savaş varmış
Midem bulanıyor,galiba dünya tuttu
Beni hep unuttu

Kaynak: http://www.teoman.com/mp3-surpriz.html
(bkz: sürpriz)
tek kelimeyle müthiş bir şarkı.
"sevgi anlasmak degildir , nedensiz de sevilir" onermesini ve hatta sarkisini dogru kilan tespit.
insana ağlama hissi veren hareketli gibi gözüken ama adamın mına koyan bir teoman parçası daha.. zaten teoman'ın yaptığı hangi parça adam gibi olmuyor ki?
teomanın en iyi parçalarının bulunduğu albümde emre aydın ın seslendirdiği süper parça.
teoman' n en iddialı şarkılarından.

--spoiler--
ne güzel sürpriz böyle
hoş geldin
boş ver çabalama,konuşmak zorunda değilsin
hem hareketlerinden,
küçücük mimiklerinden kalbini okurum ben.
--spoiler--
her guzel sey bitermis ask nedensiz sevmekmis. emre aydinin da coverladigi teomanin harika sarkisidir.
Midem bulaniyor galiba dunya tuttu sozleriyle akilda yer eden şahane Teoman sarkisi.
Emre Aydın coverı çok güzel olan Teoman şarkısı.

"Midem bulanıyor, galiba dünya tuttu.
Beni hep unuttu."
uzun süre unutulup dinlenmeyen bir anda karşına çıkınca ulan ne güzel şarkı diye düşündürürken ağlatan şarkı.
Ben buna inanmıyorum. Nedensiz sevmek mümkün değil. Hani aşk sevgiden başka bir şey bana göre.

Arkadaşınızı seversiniz ama ona aşık olmadığınızı bilirsiniz. Zaman zaman bogmak istediğiniz kişi hayatınızda olmadığında yaşamak tüm eğlencesini kaybedebilir.
Aşkın doğuşuyla ilgili durum; nedensiz sevip, daha sonra ise sevilen kişideki her özelliğin mükemmel olduğunu fark etmek ve bu yüzden sevdiğine inanmaktır.
emre aydın'ın çok güzel yorumladığı yıllar sonra bile halen sabahın bu vaktinde dinlediğim parça. teoman 'da var tabi. efsane eski emre aydın fotoğraflı klibi ile. izleyin. bana nedense hep güzel duyguları hatırlatıyor emre aydın'ın eski şarkıları.
https://youtu.be/JNv6gfsPSJE
(bkz: her güzel şey bitermiş aşk nedensiz sevmekmiş)