bugün

parasız aşk nasıl olabilir ki diye kendime sorduğum soru cümlesi..tabi ki aşk diyenler ise, mantık'lı bir izah yapamamıştır..

bana göre;
diyelim ki manyak gibi seviyorsun aşık'sın, hatta geberiyorsun sevdicek'in için.. karşılaşıyorsun yol da, dolmuş da, sinema, cafe önün de vb.

buyur edemedik den sonra, dolmuş parasını verip konuşamadık dan sonra nasıl ilerleyecek senin aşkın? nasıl yaşacaksın aşkını..

hadi diyelim bu evreler den geçtin çıkıyorsun, açılmışsın ..

ee hiç bir yere götüremeden, kaldırım kenarları ve ağaç altlarında mı aşk yaşanır.
evet'se senin aşkı'n yalan.. istemezmisin aşkın'ı sinema'ya götürmek ya da bir şeyler yedirip içirmek, istersin.

o zaman demek ki parasız aşk yalan..
varsa itirazı olan
iki kelam yazsın
filan, falan..
(bkz: fabrikatör kızı)
(bkz: Anketlere entry giren yazar)
(bkz: anket sözlük)
paraşk. *
Ben küçükken annem ve ablamla türk filmi izlerken bu tartışma geçmiş.

Henüz 5 yaşımdayken "olur mu hiç! para olmazsa aşkın ne yararı var!?" diyerek annemi uzun uzun düşündürmüşüm.
(bkz: Çocuktum ufacıktım)
gereksiz bi sorudur. sanki soran kişi tercihinizi size vercekmiş gibi yapar ne cevap verirseniz verin nah der.
hımmm bi düşünelim. buldum yarrak afedersin.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
para tabi.

aşk'ı bile satın alırım.
atatürke aşığım ben, resmini hep cebimde taşırım, o olmadan tadım tuzum kalmaz, depresyona falan girerim, benimki de böyle bir aşk işte...
insanların sıkça karşılaştığı sorudur. aşktan canı yanmış olanlar para der.
sonuç aynıdır. iki de eninde sonunda harcanır.
görsel
aşkın en deli, en çılgın anlarında para düşünülmez bile ama biraz zaman geçip hormonlar ve duygular yerli yerine oturunca ben bunu mu sevmiştim demeye başlarız eğer para hiç yoksa.
http://alkislarlayasiyoru...portajlari-ask-mi-para-mi
tabisi para.
piyangodan para çıksa aşk da seçilir para da..

(bkz: ne yardan vazgeçerim ne serden)
aşk mı para mı diye sorulduğunda para diyen kadın görmedim. Ama şöyle de bir durum var ki,

57 yaşındaki Ali Ağaoğlu'nun 20 yaşında sevgilisi var.
72 yaşındaki Halis Toprağın 18 yaşında karısı var.
63 yaşındaki Aziz yıldırım'ın yeni karısı 24 yaşında.
75 yaşındaki Aydın Doğan'ın sevgilisi 26 yaşında.

Yok canım kim demiş herşey para diye. Yok öyle bir şey. Bunlar aşk yaşıyor aşk...
neyden bahsettiğimize bağlı. gerçek aşksa eğer her zaman paranın önündedir. yok para aşkıysa ona diyebilecek birşey yok.
ilk ve tek karşılıklı ilişkiyi 8-9 yaşında yaşamış biri ve onu sadece yazdan yaza görerek devam ettirmiş biri belir ne olduğunu aşkın.
para olmadan aşk olmaz diyenler parayla gelen aşk para gittiğinde biter ordaki aşk para aşkıdır sahte bir aşk.
Para varsa aşkta olur.
Paranın olmadığı yerde dert tasa her zaman vardır. Aşk zedelenir. Olmaz bence.
Olması gereken şu, aşktır; ama bir gerçek varki yüzde 10 aşk, yüzde 90 para kazanıyor. Bende umarım aşk kazanır, diycemde, kadın kısmına güven olmaz, anasını satim, türk dizileri bize, böyle öğretti, iki üç senedir.
para elbette. ama çok ilginç bak şimdi aklıma geldi, para nereye gidiyor bilmiyorum. gece hayatım yok, içkim, kumarım karı kız derdim yok, okuldan yurda yurttan okula gidiyorum, dışarıda yemek yemiyorum. ucuz diye tütün içiyorum. nereye gidiyor dünyanın parası kafayı yicem. aşk da böyle. birden toz oluyor. nereye gitti ki anlamadım, oluyorsun birden. ama yine de para.
suan ask ama param bitince tabiki para.