bugün

testisleri veya yumurtalıkları olmayan bir insan aşka* kendisini kaptırır mı? bunun cevabını bulabilirsek başlıktaki sorunun da cevabını verebiliriz.
her insan tabiatına göre farklılık gösterecek bir sorunsaldır. cinselliği tercih edenler, kısa süreli zevklerin kölesi olmuştur. aşkı tercih edenler, uzun süreli bir zevkin abonesi olmuş demektir. bilmem anlatabildim mi?

edit: şunu da belirteyim, aşkın cinsel organı da yoktur.
tabi ki cinsellik, insan bedensel olarak arzulamadığı kişiye zaten aşık olamaz. aşk fiziksel beğeniden ötesi değildir. gerisi sadece insanların birlikteliğine anlam yükleyip kendini değerli sanma çabasıdır.
ben cinsellik diyorum. cinsellik zaten aşkı var edendir. insan amcasına aşık olmuyorsa bunu gayet net kanıtlamış oluyoruz.
aşksız cinsellik düşünülmemeli zaten.
Aşık olduğun kişiyle cinsellik.
önce götü sağlama almak gerekir sonra duruma göre hareket edilir.
cinsellik.
Tabi ki aşk.
ikisi de ihtiyaçtır sırasının bir önemi yok.
ama aşkın şiddeti daha büyüktür.
cevabı Freud'a göre kuşkusuz cinsellik olacak olandır.

tabii gel dikiz ki duygu beslemediğimiz bedenlere dokunmak beslediklerimize dokunmakla aynı hazzı yaratır mı? yaratmaz hocam, yaratmaz.
ikisi nerdeyse bütünleşmiş duygulardır.çünkü aşk şehvet içerir.insan sevdiğine sahip olmak ister.kimse görmesin ,bakmasın,dokunmasın ister.
Kişiye göre de değişebiliyor.
Bana göre, cinsellik olmadan aşk olur ama aşk olmadan cinsellik olmaz.
yaşanmışlıklarla ve ihtiyaçlarla alakalıdır.

cinselliği fazlasıyla ve zirvede yaşamış bir insan için bir süre sonra cinsellik rutine dönüşüyor. karşı cins seçiminde cinselliği tek filtre yapmaz.

aynı şekilde aşkın da acısını tatlısını özlemini şiddetini yaşayıp doymuş insanlar için de bu rutine dönüşüyor.

özet olarak: insan, ihtiyaçlarının temini konusunda hayvan gibidir. hayvandan farkı, hayvanlar öldürerek avlanırken insan bunu başka şekillerde yapar fakat her ikisi de doyduğunun değil ihtiyacının peşinden koşar.
Tüm doğa 3 temel üstüne kuruludur. Beslenme, korunma, seks.... Aslında hepsi aynı kapıya çıkar. Soyunu devam ettirme içgüdüsü. Yani olaya böyle bakıldığında aşk ın adı bile olmaz.
ikisi de birbirinden önce gelir. nasıl mı?
aşk olmadan cinsellik olmaz. olmuyor işte bunu hepimiz biliyoruz. Aşk oldu diyelim sıfır cinsellikte olmuyor. Sevdiğin insanın teni diken olsa dokunur, kokusu zehir olsa içine çekersin.

ikisi de birbirinden önce gelir daha da önce gelen şey.

aşık olabilmek.
aşktan cinselliği cikar geriye neyi kalır ki.
a, aşk; c, cinsellik

a : önce sen kapat
c : hayır yaa, sen
a : hadii ama sen kapat
c : olmaz dedim, sen

( iki saat sonra )

a : sen kapat
c : önce sen
a : aynı anda kapatalım mı ?
cinsel aşk. ikisini birbirinden ayıran yorumlar ergen yorumudur.
ilki olmadan ikincisi olmaz. son yıllarda ikincisi olmadan ilki olmaza döndü tabi ama herkesin kendi hayatıdır diyecek bir şey yok.
Bunu kucuk bey ve bayanlara soralim.
tabi ki, sikiş.