bugün

gerçekten sevmenin belirtisidir. ben mesela yatak odasına kadar gittim.(seksi çok seviyorum)
üsküdar dan ümraniye ye gittim.
Tam 659 kilometredir.

Agshdvsksh. Ne aski allahasen?
1900 km. çeşme'den van'a.
1000 km. Ama uçakla.
allah aşkı üzerinden sonsuzluktur. not: giden bir daha gelmiyor.
bursa istanbul.
daha da uzağına gidemem zaten.
kimse kusura bakmasın.
fatihten güngörene gidiştir.
metro ve tramvay ile tahmini varış süresi 1 saat
metro ve minübüs ile tahmini varış süresi 40 dakika
Mesafe bazen kilometrelerde değildir. Sevdiğin, içinde bulunduğun durum mesafeler koyar arana. Bir 'gel' demesine bakar bu sonsuz mesafeleri aşmam.
Bikac adim olabilir.
yok ya ben sabiha gökçenden dönerim.
(bkz: cem yılmaz)
40dakika otobüs yolculuğu ama seneye 4saat uçak yolculuğu olabilir...
valla ankaradan batmana giden arkadaş var. gitme böbreği bırakırsın dedim ama gitti. ben yoruldum artık. bir yere gidemem buyrun siz gelin.
metrobüsle 16 durak üzerine minibüsle 30 dklık yolculuktur benim için.
istanbul - yozgat, yozgatta bir kahvaltı gerisin geri istanbul
sonuç, ben sana gel dedim mi ?

işte böyle bir akılsızlık benimkisi. hayatı boyunca güçlü görünmeye çalışan bir korkağa aşık olmamak gerekmiş. olsun pişman değilim ama aklıma gelince sinirlenmiyorum da değil.
zira insanda az saygı olurdu. hadi beni geçtim.

anneme nasıl öyle dedin sen be terbiyesiz.
nasıl yaptın ona. o kadın da en az ben kadar üzülmüştü, sen kim köpeksin ki annemi böylesine üzdün be . ve benim annem de nasıl bir kadındı ki bunu bana ayrılığın ikinci senesine kadar söylemedi.

sonunda çok içine oturmuş ta öyle söyledi. iyi ki de söyledi. yanan yüreğime sular seller serpti.
mersinden moskova'ya gittim.
adana dan erzincan'a kadar olan yoldur. 747 km'dir.

aşk için bahsedilen şey sadece sevgili değil tabii. orphaned land için de önce adana dan ankara ya uçakla 483 km, ankara konseri iptal olunca dönüş biletinin yanmasına göz yumup hiç bir yüz yüze görüşerek tanıdığım insan olmadığı halde otobüsle oradan istanbula 454 km toplam 927 km yol gidilmiştir.

demek ki orphaned land i daha çok seviyomuşum. hehehe.

he: ek olarak, istanbul'dan adana'ya da gelen vardı. ordan da bi 927 km olsun. sonuç olarak ben, bu işi internette görebileceğini düşünmüş bir asosyalmişim, cesaretim de azmış biraz galiba. evet.
Sözlük yazarlarının kara, hava ve deniz yollarını alt üst ettiği mesafeler silsilesidir. Yozgat'dan izmit'e, Konya ovasından Kars'a kadar gitmek onlar için olağanüstü gidişler - gelişler olmasından mütevellit klavyenin tuşlarına abanmışlardır.
Redd Bull içip yukarıdan atlayanınız yok mu la bebeler?
Yurtdisinda yasadiginiz var sayilirsa ve son 1,5 senede 5 kere turkiye'ye gittiyseniz ; 3000 x 5 = 15000 kmdir. Bunun donusleri de sayilisa 30000 km eder. Ama bu 30000 km'lik mesafe , uzakta iken tartistiginizda ikinizin arasina giren mesafenin yaninda hic kalir. Yine de deger mi , deger.
Bir arkadaşımın sevgilisi belçikadan bir uçak gelip bir kaç saat sevgilisi ile vakit geçirip sonra geri dönmüstü.
Daha ne olsun ki .
yürüyerek 34 kilometre- vasıtalarla yaklaşık 800.
(bkz: cehennemin dibi)
(bkz: zıkkımın kökü)
gözden düşmektir.
Yollara düşenlerin hiç birisi, gözden düşenler kadar gitmemiştir.
duşa kadardır.
en uzak mesafe ne afrika'dır,
ne çin,
ne hindistan,
ne seyyareler,
ne de yıldızlar geceleri ışıldayan.
en uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir;
birbirini anlamayan.

can w. yücel.