bugün

hala bazı insanların anlayamadığı veya anlamamakta ısrar edenlerin olduğu konu. evet doğru duydunuz aşk diye birşey yok hiç olmadı. aslında sadece insanların kendi doğasını anlayamaması sonucu oluşan yanılsama durumu bu. kısa yoldan açıklamak gerekirse mesela hemen bir örnek: şuan angelina jolie kate upton adriana lima bu üç kişi arasında hangisini tercih edersiniz* veya brad pitt tom cruise jared padalecki?* noldu hepsi demi. herkes en iyiyi ister çünkü ona sahip olmak. güzel bir kız gördünüz ona aşık oldunuz o da ne başka bir güzel bir kız. ilk olarak birini tercih edersiniz daha sonra diğer kız onu da istersiniz. tek bir erkek veya kız yok bu dünyada. duygular var tabi ama geçici hislerdir bunlar. birşeye sinirlenince sonsuza dek sinirli olarak mı kalıyorsun bu da öyle işte. yani sonuçta dünyaya bir kere geliyorsun ve saçmasapan gurur yapmaya gerek yok. sevgili falan bırakın bu işleri. kimse demesin ben görsel görsel bunlarla sevişmem diye. hayatın gerçekleri bunlar.
bak burda varmış
(bkz: aşk) diye dalga geçilmesi gereken durum.
aşkın varlığını tahmin edenleri düşündürecek, aşkın varlığına şahit olanları ise güldürecek cümle.

tok olan cümle cihanı tok sanır,
aç olan cihanda ekmek yok sanır.
Aşkı bilmeyen insan zırvası. ünlülere duyulan sadece hayranlıktır. belki de şehvet duygusu. aşk ise bambaşka bir şeydir. aşık olduğunun yanında çarpan kalp, başka hiç kimsenin karşısında öyle çarpmaz. aşk diye bir şey vardır. insanların ona bok atmaya çalışmaları sadece karşılık göremeyişlerindendir. kısaca "karşılıklı aşk" diye bir şey yoktur. eğer kişi karşılık bulamadığında bu tür yollara başvuruyorsa ya da bu daha güzel onun peşinden koşayım diyorsa zaten aşk duygusundan bihaberdir.
ahmaklıktır. kadınlar sadece kendi çıkarları için erkekleri kullanan 2 yüzlü canlılardır. adeta bir devlet gibi hareket edip sadece kendi çıkarlarını düşünürler. zamanı geldiğinde daha iyi bir erkek geldiğinde sana tekmeyi basar ve onun kollarına girer. hiçbiri karşılıksız sevgiyi hak etmez.
edit:eksilmşsn galba nyse ii eglnclr .s .s .s
yanlış düşüncedir. aşk vardır. güzellik değildir her zaman birini birine aşık eden. ya da göreceli güzelliktir.

mecnun a göre leyla afedersin at gibi karı mesela. ama kralın önüne çıkıyor leyla kral da mecnun a diyor senin zevkine koyayım mecnun, bu nasıl karı?. mecnun cevap veriyor olum öyle deme lan güzel benim gözümden bakınca filan. leyla da atlıyor lafa snce bn aslnda gzl dgl mym yni üff mcnun! kralın soytarısı da durur mu yapıştırmış cevabı ya tutarsa diye.

(düzenlenmiştir)
sadece daha basit anlaşılsın diye tanınmış kişileri örnek gösteren kişi söylemi. yoksa hayranlık ilgisi yok yani. aşktan kasıt geçici olduğu anlamında duyguları reddetmiyoruz zaten. insanlar sadece kendini engeller yani içinden düşündüklerini dışa yansıtmak istemez oysa gerçekte onlarda bilir bunu.
Aşkı seksten ibaret sanan insancık söylemi.
uzun bir süre önce aşkın fena çarptığı kişi söylemidir...yaşadın ki böyle konuşuyorsun.yaşamasaydın yorum bile yapmazdın...
maddesel dünyaya ait insan söylemi. hissedemediğin, algılayamadığın şeyin varlığını zaten anlayamazsın derler adama-ki anlayamadan öyle devam etmesi de yararınadır. hayat kısa, tuttuğun senindir. beline kuvvet adamım.
siktiri yiye yiye anlarsın onu anca.
Boş işlerle uğraşan kişilerin durumudur.

Otur bir fizik bilimi ile uğraş gözün aşk meşk görmez.
aşkı yaşayanların niçin onun gibi düşünmediğine şaşıran
''Aşk yok anlamıyormusunuz'' söylemini kastedip, karşılığında:
''kalbimde hissediyorum. ayagımdan, dizime kadar olan bölümü,
adımlarımla zar zor hissede biliyor, bir şey söylemek
istediğimde, en doruk noktaysa sesim çıkmıyor veya
ses tonum farklı çıkıyor. ona bakınca, sanki gözlerinin içi
gülüyor gibi gelmesi, gözlerinin içine bakmam için bende
istek uyandırıyor.elini tutmak istiyorum ki eli elimde
olsun istiyorum. sarılmak istiyorum ... evet
sarılsın istiyorum konuşsun istiyorum nefesini
duymak istiyorum ...
vs.vs.vs
Bu hislerimi özetleyen bir isim -aşk-
hissetmek dahada açık olayım,
Duygu ne demek ? kavram nedir ?
kavrayabiliyormusun ...
acıma duygusu
özlem duyma
Vs.Vs.vs
bunları hissedebilen bir kişi
aşkın yokluluğunu iddaa edip
birde buna başkaları inansın istiyor.
(bkz: inanabiliyomusun) ...
aşk, benim o hisler içinde yaşadığım duyguların
genel adıdır...
gecici ve yahut bir ömür boyu,
olması ne fark eder ki ?
gecici olması, aşkın olmadığı manasına mı gelir?
zaten gecici demek bile, onun varlığını
benimsemek değil midir ?
zaten, bir çok şey de gecici değil midir?
özetleyen bir isim -aşk-
hala anlayamadıysan aşkın varlığına şaşıyorsan
düşünce sistemine baktır
yada sanırım sende <3 yok''
cevabını alınca kendince anladığı yokluk hissinin yoksunluga
dönüşeceği, Şaşırmış kişi söylemidir.
(Algılayamayan beynini yormasın...) (bkz: beyin yorgunluğu)
(ilahi Aşk tan söz edecek olsaydık:
düşüncesinde görünürdü, Bu söylem sahipleri için ...)
(bkz: Düşünce sistemi geniş ama algılama bit kadar)
kötü bir tecrübe yaşamamak demektir.

sonra bir gün, sonsuz sadakatla bağlı olduğunuz, biricik sevgiliniz yalan olur, siz gururunuzu ayağınızın altına alıp ararsınız, açmaz. vel hasıl, aşka inancın kaybolması için kötü bir tecrübe gerek, iki saatlik eğlenceye satılmak gerek.
(bkz: aşk/#17955796)

gerçeklik payı vardır.
sen istediğin kadar anlama. sonunda kafana vura vura anlatıyor.
(bkz: versem nefessiz sikersin ama)
(bkz: aşk nedir sorunsalı)
(bkz: umut)
aşk yoksa neden aritmi var, kalbim de sapasağlam ama. nasıl yere basmadan yürüyebiliyor, koşabiliyorum.
kızların midelerine kelebekler nerden gelip uçuşuyor.
aynalar beni neden kandırıyor. uykularımı gözümden kim çaldı .
insanların aşık olmak ve bağlanmak, onun sorumluluklarından kaçmak ve bir nevi kendilerini bu inançla koruma psikolojisi içerisine sokmalarıyla sonuçlanan düşünce biçimi. Kesinlikle vardır. Çeşit çeşittir. Herhangi birisine ya da bir şeye karşı olan sevgiyi düşünün. içerisinden tüm bencillikleri çıkarıp atın. işte elinizde kalan aşktır. Vardır ama çok nadirdir zira insan çok bencil bir yaratıktır.
aşkı dış görünüşten ibaret sanan kişi zırvası. "adriana lima'ymış, angelina'ymış, hepsi güzelmiş" falan filanso. tabi ki dünya'da milyonlarca güzel kadın var, gördüğünde "beğeneceğin" milyonlarca kadın var. ama aşık olmak demek o kadının dış görünüşüyle beraber karakterinin, duruşunun, zekasının, her şeyinin seni etkilemesi, seni kendine bağlamasıdır. onun ses tonu bile aklınıza geldikçe içinizin kıpır kıpır olması demek. ve onun yerini hiçbir ama hiçbir kadının dolduramaması demek.
askin olmadigini anlayamamamizin nedeni aski, asik olmayi, asik olunmayi arzulamamizdir. tum sanatin yegane konusu da ask oldugundan yok olmasi insanligin yok olmasidir. yoktur ancak var deriz bu yuzden. halbuki ask ureme icgudusunun gelismesiyle olmustur. tipki beslenme icgudusu sonucu italyan mutfagi turk mutfagi vb. olusmasi gibi
çok kolay anlaşılır, önce bir kıza aşık olunur. belli bir müddet sonra siktir yenir ve sonuç.

aşk yoktur. evet aşk yoktur; para, ego, rahatlık, sex, huzur, sohbet vardır. he belkide sevgi amma velakin aşk yoktur.

aşk 10 yaşındayken yaşanandır. karşılıksız olarak. karşındakini neden sevdiğini neden aşık olduğunu bilmezsin ya o aşktır.

şimdi ise neden sevdiğini, neden aşık olduğunu anlatabilirsin. çünkü ya parası, yakışıklılığı/güzelliği, sana yavşaması, popüler olması veya ne biliyim buna benzer şeyler ilgili çekmiştir. bu aşk değil ego tatmini ve bencilliktir tamamen. işte bu ilgini çeken şeyler azaldığında götüm götüm oradan uzaklaşılır. sonrada aşkım bitti denir. siktir oradan orospu/pezevenk.

of ne doluymuşum, şu an fark ettim sözlük.

edit: 31. entryi girmiş olmam da aşkın olmadığının bir nevi götergesidir sevgili sözlük ahalisi.
Aptallıktır. Ask dıye bır seyın varlıgını kabul etmek aptallıktan baska bır sey degıldır. Gunumuz ılıskılerıde bunun en buyuk kanıtıdır. Kacınız beklerdı ssevgılınızle opusmek ıcın bır omur, hıcınız. Yanı ortada ask degıl arzular, ıstekle, sehvet var. Pekı o ask dıyenler hangınızın sadece tek bır sevgılısı oldu hıcınızın. Dah ıyısını buldugunuzda yada arzularınızı karsılayamadıgında bırakıp gıttınız. Kısacası ask dıye bır sey karsılıklı arzuların karsılanması durumu var.
güncel Önemli Başlıklar